Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Też was tak razi nieznajomość ortografii u matek (i ojców!)

Polecane posty

Gość gość
Mam problemy z poprawnym polskim, bo nie jestem stąd. Piszę czasem na forum, żeby się nauczyć porządnie, ale nie ogarniam tematów mentalnie, do widzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam podobnie jak autorka ale musze przyznać ze odkąd zaczęłam korzystać z internetu w telefonie często zdarza mi się popełnić błąd -nie tyle z Nie wiedzy co przez nie uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie rażą tylko bardzo podstawowe błędy jak: ktury, muj, tym kobietą, tym osobą itp. bo wiem, że można nie pamiętać jak się pisze gżegżółka albo, że rzadko używana skuwka to wyjątek ale słowa, które wymieniłam (i wiele innych) to w zasadzie podstawa wszystkich szkolnych dyktand. Jeszcze 15 lat temu gdy napisało się słowo z błędem na dyktandzie, to należało je potem napisać 10 albo i 20 razy poprawnie dla utrwalenia... No ale na pocieszenie powiem, że mimo internetu i słowników internetowych do dziś nie wiem, jak napisać wyraz szpiczasty/spiczasty. Podobno obie formy są poprawne więc przyjęłam szpic - szpiczasty... ale i tak nie mam pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj " Braku kultury nie usprawiedliwisz znajomością orto. oczko.gif Nie przekonałaś mnie. usmiech.gif " A to jest właśnie czepialstwo. Autorka słusznie coś zauważyła, ale to traci znaczenie bo jest burakiem, a zdanie buraka się nie liczy... Z Gdyby autorka była ok, napisałaby o tym, że ludzie nie znają ortografii. Jednak wybrała inną drogę- właśnie czepialstwo. Jak nazwać człowieka, który swoje przekonania podpiera argumentami o tym, że pieprzyć się potrafią, a już uczyć nie? Dla mnie naciągana szpila. Jeśli już chciała "błysnąć" swoją inteligencją, powinna wybrać subtelną ironię. Nie przekonuje mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja generalnie nie trawie głupich ludzi a szczególnie baby te od garów to zazwyczaj głupie pustaki i jak się odezwie to lepiej wiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytając prawicowe komentarze przypomniałam sobie, że często wielcy patrioci nie znają zasad pisowni :D Słówko na dziś to "ochydstwo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5.37 brawo za komentarz. :) Bardziej razi mnie chamstwo i podłość innych ludzi niż błędy ortograficzne no chyba, że są podstawowe jak wyżej ktoś napisal. Typu:ktury, muj. Chciałam zauważyć, że nawet były prezydent robił takie podstawowe błędy więc czego wymagać o szarego człowieka. Jesteśmy tylko ludzmi i jeszcze nie spotkałam się z taką osobą, która pisze bezbłędnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.51 prawicowe a tekst "buli i nadzieji" czyj był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* "bulu i nadzieji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Oj, prawaka zabolalo? PO to tez prawica tak naprawdę (polecam poszerzyć wiedzę z zakresu politologii i socjologii), więc przykład pasujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie nic bardziej nie denerwuje jak taka pseudopoliglotka i wielki znawca jezyka polskiego wpada na temat o pieluchach i porodach zeby wylapac bledy ortograficzne i brak przecinkow i rozwala temat swoimi madrosciami. Jak cie tak boli to trzeba bylo studiowac i sie ukierunkowac na nauczyciela jezyka polskiego i ksztalcic tych "idiotow co nie potrafia pisac tylko dzieci robic". Jest duzo bardzo inteligentnych ludzi, scislowcow co maja wy/je/ba/ne na ortografie a dzieki nim mozesz pisac swoje wywody np na tym forum, na przyklad. Drugie tyle dyslektykow i innych ludzi ktorym poprostu "nie wchodzi" poprawnosc pisowni. Tacy co pisza szybko przez telefon i popelniaja bledy tak zwane literowka. Tacy co mieszkaja od lat za granica i nie maja stycznosci z jezykiem, a wiadomo ze sie zapomina podstawowe rzeczy takie jak "ż"czy "rz". Tacy co nie maja polskiego slownika na kompie lub w telefonie itd itd itd ale wszystkich laczy jedno... Wchodza tu zeby zasiegnac informacji na konkretny temat od innych, poprosic o rade lub podyskutowac na temat ciazy, macierzynstwa itp a nie zeby ktos im poprawna pisownie poprawial. A na podsumowanie dodam ze sama jestem nauczycielka jezyka obcego, w kraju z jeszcze innym obcym jezykiem, posluguje sie plynnie w 4 roznych jezykach, nie podobnych do siebie w niczym i polska ortografia jest poprostu utrudnianiem sobie zycia, to po pierwsze. I w jezykach z zalosnie nieskomplikowana gramatyka i ortografia jak np jezyk angielski ok 80-90% ludzi pochadzacych z Wielkiej Brytani np nie jest w stanie zdac podstawowego egzaminu FCE przez brak wiedzy na temat wlasnego jezyka i gramatyki, wiec chyba az tak zle z nami polakami nie jest wiec przestancie gnoic swoich rodakow. Amen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.12 też ładny komentarz. Co do wtrąceń politycznych czy lewica czy prawica to jeden uj. Każdy popełnia błędy jesteśmy tylko ludzmi. Jeżeli ktoś nie jest w stanie tego zrozumieć, to nawet jeśli mu się wydaje, że jest inteligentny czy oczytany i tak wychodzi na ignoranta i człowieka nocno ograniczonego. Moja zasada żyj i daj żyć innym. Szczęślowi ludzie nie czepiają się innych ludzi. Wniosek bardzo kiepskie życie macie, bo zamiast interesować się swoim szukacie sytuacji aby komuś tyłek obrobić i dopiec. Zupełnie jak typowe przekupy na targu czy ludzie na wsi (tu mam na myśli te plotkary wiejskie) nie wszystkich, bo to wsi nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Co do wtrąceń politycznych czy lewica czy prawica to jeden uj. Każdy popełnia błędy jesteśmy tylko ludzmi. Jeżeli ktoś nie jest w stanie tego zrozumieć, to nawet jeśli mu się wydaje, że jest inteligentny czy oczytany i tak wychodzi na ignoranta i człowieka nocno ograniczonego." Czym innym jest popełnić błąd, a czym innym bezmyślnie ignorować wszelkie zasady, dodatkowo piejąc wszem i wobec "jakim jestem prawdziwym Polakiem, wyznaję polskie wartości a inni nie" ;) Też uważam, że nie należy popadać w przesadę (o czym pisałam wczoraj), jednak zupełne ignorowanie poprawności językowej jest moim zdaniem błędem. Nasze dzieci jednak uczymy poprawnej wymowy, poprawnej pisowni. Jeśli to nie jest potrzebne to można przecież olać to i dzieci będą miały lżej, czyż nie? "Wniosek bardzo kiepskie życie macie, bo zamiast interesować się swoim szukacie sytuacji aby komuś tyłek obrobić i dopiec." Przyganiał kocioł garnkowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyganiał kocioł garnkowi? Ja staję w obronie tych ludzi, których w tym poście się obraża lub wyśmiewa ty z nich szydzisz. Zagadka na inteligencje dla ciebie(celowo z małej, bo nie mam szacunku do takich ludzi chyba wiesz, że tylko wtedy pisze się z dużej jeśli się kogoś szanuje). Kto jest bardziej bardziej otwarty i przyjazny osoba która broni czy osoba która osądza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Zacytuj mi posta gdzie szydzę (dla przypomnienia - szydzenie jest wtedy gdy wyrażamy się o kimś lekceważąco i z pogardą), tak konkretnie - godzina, który element wypowiedzi . Taka zadanie dla Ciebie. A, właśnie, widzisz, kulturę albo się ma albo nie ;) Nie muszę nikogo umniejszać pozbawiając go dużej literki, byle poczuć się lepiej. I siedzisz, czytasz posty, odpowiadasz, ba, jak widać personalnie przeżywasz - kto tu ma kiepskie życie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie ważniejsze jest aby moje dziecko miało poczucie własnej wartości, było dobrym i uczciwym człowiekiem. Błędy ortograficzne popełnia każdy, nie wierzę, że i tobie się nie zdarzyło przez całe życie nie popełnić ani jednego błędu w pisowni. Nie ma takich ludzi chodź wiem, że wielu się wydaje iż są bezbłędni, no ale właśnie im sie tylko wydaje i przez to czują się uprawnieni do tego aby wytykać błędy innym. To mnie razi najbardziej, że ludzie interesują się życiem innych i wytykają im błędy tak jakby sami byli alfą i omegą. Jesteś nauczycielem i zwracasz uwagę uczniom ok, nie jesteś to zamilcz, bo to nie należy do twoich kompetencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*takiE zadanie ;) Miałam pisać o zagadce, ale to nie jest przecież zagadka. x gość dziś Przeczytaj KILKA razy co napisałam. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha i dla ułatwienia moja wczorajsza wypowiedź jest z gość wczoraj . A teraz Ty uzasadnij jak to nie masz do mnie szacunku i mam zamilczeć, wartościowa i godna szacunku osobo :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeden szyderczy komentarz i to przy pierwszej wypowiedzi cyt. "Poza tym szkoda mi ich dzieci, mi by było wstyd za taką matkę czy ojca, które nie zna podstaw ortografii. Jaki wzór dają dziecku? Tak na koniec, niekulturalnie, ale ja tak to widzę: pie/przyć to się umieli, ale żeby trochę poczytać i nauczyć się, że pisze się kołdra a nie kordła (????), błęd..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I kolejna piękna wypowiedz-prymitywne forum cyt. "Ludzie coraz młodsi biorą się za seks, ale żeby czegoś się nauczyć to już główka za mała. Zero ambicji, żeby nawet na tak prywmitywnym forum..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś gość dziś Ale to nie są moje wypowiedzi...moja jest z wczoraj o 18:00 i z dziś od 11:41 ze mną rozmawiasz i mnie obrażasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I kolejny "piękny" tekst odnoszący się z szacunkiem do innych oczywiście nie prześmiewczy cyt." Czasem warto powiedzieć dziwce, że jest dziwką. tak, irytują mnie małolaty, które w wieku 21 lat są już w drugiej ciąży, a piszą jakby były w 5 klasie podstawówki i to się potem ciągnie za nimi" no brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jaki sposób udowodnisz, że to nie twoje wpisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś W wypowiedzi z 11:41 wyraźnie widać jakie mam zdanie i wystarczy mieć tę inteligencję o której tak szumnie się rozpisywałaś by się domyślić. Ale Ty sobie przypisałaś wszystko co złe mi (a cytujesz moim zdaniem min. 2 osoby), wyraziłaś mi swój brak szacunku, poobrażałaś i ponapawałaś się swoją jakże kulturalną, inteligentną i elokwentną wyższością :D Więc tak - miałam 100% racji - przyganiał kocioł garnkowi, a sam nie widzi jak smoli, w tej swojej defensywie uciśnionych dyslektyków, krzycząc o humanistycznych wartościach. Jak masz ochotę to pisz do moderacji o IP (używam UPC, IP jest stałe, więc nawet moje miast poznasz) - ja nic do ukrycia nie mam. Ty za to jesteś hipokrytką - a tego akurat szczerze nie lubię. Dziękuję Ci za uwagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dyskutujesz i to ostro i twoja wypowiedz jest tylko z wczoraj z 18tej i 1dna o 11tej ta.. a świstak siedzi i zawija je w te sreberka jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To teraz ty zacytuj moje wypowiedzi w których atakuje cię ad personam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.28 To teraz ty zacytuj moje wypowiedzi w których atakuje cię ad personam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze tłumacza się ci których to dotyczy. Znałam takiego człowieka który pisał z błędami,muj, twuj itd i z początku przymykalam na to oko potem okazało się, że oprócz błędów to on niczego ciekawego nie ma do powiedzenia oprócz spraw związanych z erotyką - taki zwyczajny głupek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Post z gość dziś . Przy okazji, masz tam minimum "jednego błenda" :P "Z wielkiej litery" to jest naleciałość ruska. Można pisać i dużą i wielką literą, ale raczej nie z wielkiej/z dużej. Taka ciekawostka. Dyskutuję dziś bo mam ochotę, dokładnie tak samo jak Ty - więc czepianie się tego to strzał w stopę. Powinnaś już dawno to zrozumieć, że jesteśmy tu na równych prawach. x Ale skoro kłamię i zmyślam to po co Ci to? No po co? No, właśnie. Także miłego dnia, wartościowy, kulturalny i szczęśliwy kotle :P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak ty, ale tam zadaje sie z ludzmi którzy są ok i jest z nimi o czym pogadać to, że ty się w takim nieciekawym środowisku obracasz i trafiasz na takich ludzi hm... jak to mówią ciągnie swój do swego. Znam ciekawych ktorzy naja swoje pasje i robią błędy i znam też nudnych którzy myśla, że są najmadrzejsi i z takimi to dopiero nie ma o czym rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×