Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ustawjacze

... i piąte w pamięci

Polecane posty

Gość gość
Hg - " Wystarczyła zwykła logika usmiech.gif Wieczorkiem osy udały się do gniazda, gniazdko zostało owinięte szmatką, oderwane od konstrukcji wieży i wyniesione w głąb lasu. Czyli trzeba bylo poczekac az wroca do domku a to oderwanie od konstrukcji nie zaszkodzi oskom ? Odpowiedz w wolnym czasie, nie musisz teraz :) Oderwane gniazdko to nie wiem czy one to zaakceptują , wolałyby raczej wybrac chyba własne miejsce dla domku i chyba stworzą nowy domek. No ale to dla nich zaden problem , zbudują nowe gniazdko . Napewno byly w szoku widząc nowe miejsce zamieszkania ;) ;) Zadowolone z pewnoscia nie byly i chetnie użądliłyby panow ktorzy napsocili ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobranoc ludziki , mam jeszcze dwa dni laby :) milego odpoczynku i milych snow dla ludzikow . Podczas urlopu nie mialam zadnego zlego snu , wiec nie mam nawet co opowiedziec bo nic nie pamietam, spie do bolu i pozno chodze spac ;) totalne lenistwo. Prosiłabym o porady jak przezyc ostatni dzien bez stresu przed powrotem do obowiązków ;) zawsze mam problem w ostatnim dniu ;) dziwnie jest przed urlopem a jeszcze dziwniej przed samym końcem urlopu ;) Dobranoc :) :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehgość wczoraj "Materia to taki pierwiastek kwadratowy z liczby ujemnej" x ...eee a skąd tu liczba ujemna?... hmm.... że to niby ta materia się starzeje tak? ;) :D x w takim razie jednak wolę definicję masy bez liczb zespolonych i jednostek urojonych ;) ;P x Koncepcja Einsteina równoważności masy i energii bardziej do mnie przemawia bo przynajmniej tą masę widzę ;) xxx "Wieczorkiem osy udały się do gniazda, gniazdko zostało owinięte szmatką, oderwane od konstrukcji wieży i wyniesione w głąb lasu." x Ale zbóje ;) Napadli pod osłoną nocy na domek biednych żyjątek, owinęli je w szmatki żeby biedne stworzonka nie widziały powrotnej drogi i do tego jeszcze zanieśli je w głąb lasu ;) O... biedne stworzonka się po was tego nie spodziewały :P I że to niby dla ich bezpieczeństwa ;) :P x gość wczoraj Kasiu, muszle makaronowe wyszły Ci super :) Zrobię je też :) Ostatnio właśnie się zastanawiałam co zrobić z cukinii :) Ciekawe czy będzie smakowało moim żarłocznym kotkom ;) xxx gość wczoraj "jak przezyc ostatni dzien bez stresu przed powrotem do obowiązków" x Kasiu, a ja lubię wyjazdy i powroty właśnie :) Po powrocie na wszystko patrzy się jakby innymi oczami w sensie z innej perspektywy :) Właśnie to lubię w podróżach, te powroty :) Człowiek jest zrelaksowany i wypoczęty i nic go tak szybko nie stresuje. A nawet jak są jakieś sytuacje to ma się dystans do tego duży bo właśnie jest się po udanym urlopie :) Wtedy też warto spojrzeć na piękną jeszcze opaleniznę i przywołać w pamięc***iękne urlopowe wspomnienia z widoczków :) I ten sielski jeszcze spokój wraca :) x Udanych Kasiu ostatnich dni urlopowych :) Udanych sobotnich chwil dla Kasi & H-g :) x PS.: Z--->K :) x Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe Olinko po twoim poscie wsiadlam autko i jestem prawie nad morzem ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Slazaki warszawiaki poznaniaki wracaja a ja jade po slonko ;) jest super pogoda a piec dni wogole nie bylo :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje Olinko :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko widocznie zawsze mialam jakis niedosyt i dlatego ciezko sie wracało :) wiec teraz sie nasyce i wroce zadowolona. Moze nie potrafiłam sie cieszyc z urlopu i pozniej pod koniec bylo glupie uczucie. Niebo od rana bez chmur , jeszcze takiego dnia nie bylo. Osoby obok bardzo sympatyczni , woda super. K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko jest tak niski zasięg na plazy ze nie moge poczty otworzyc. Pozniej przeczytam i odpisze :) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko skopiowalam tutaj bo nie moge stamtad wyslac, po aktualizacji cos mi sie tam namieszalo , pozniej jeszcze tam sprobuje zobaczyc dlaczego ni moge tam nic zrobic . przeczytalam na spokojnie, juz jestem w domu, pojechalam tylko dzisiaj na jeden dzien, jutro ma padać po 12. Tak jezdzilam wracalam, trzy podchody bo pogody za bardzo nie bylo. Olinko jedzenie najlepiej na wlasna reke bo alergia na bank wróciłaby Tobie po tym paskudnym żarciu nad morzem. Kurczakowi z rożna zaufalam dwa razy i w kazdym miejscu byl ohydny. Jedynie lody mi smakowały. Na poczatku jadlam w restauracji ale pozniej sama sobie robilam. Gdy wjeżdża sie do Pobierowa jest biedronka i mozna sobie kupic składniki i sama moglabys sobie robic. Nie polecam za bardzo jedzenia na deptaku bo np te kurczaki i wszystko inne jest tylko podgrzewane, one nawet prawdziwego rożna nie widziały bo olej byl na nich, robia na ilosc a nie na jakość. Nie robilam wczesniej zdjec w pomieszczeniach a dzis nie bylam w hotelu. Ceny sa rozne , np w zwyklym domku u starszej pani 50 zl za dzien od osoby ( jedzenie samemu) , pensjonat od 45 od osoby do 100 zl i wzwyż. Hotel Baltic 400 zl za dobe z basenem i roznymi bajerami ;) z sympatii do czasów gdy jezdzilam z rodzicami jak bylam mala spalam glownie w pałacu w Trzesaczu :) tam jadlam śniadania obiady i kolacje ale nie polecam bo troche juz zbiedniał ten pałac. Za komuny bylo tam pieknie. Chociaz teren jest tam piekny, jest stadnina i ruiny znanego kosciola. Prawde mowiac moje miejsce sa specyficzne i raczej bym nie poleciła ;) Olinko pojade jeszcze w tygodniu przyszłym i mam wolne 1 i 2 sierpień i wtedy dokladnie wszystko dla ciebie sie dowiem. Moje miejsca byly z sympatii do dziecięcych moich lat :) gdy tam bede o wszystko sie dopytam i o te zdrowe jedzenie rowniez. Zainteresuje sie tym i wdepne w jakies fajne pensjonaty by specjalnie dopytac sie. Bylam tez w Rewalu i tez fajne miejsce na odpoczynek. Najwiecej sklepików jest w pobierowie i fajny dlugi deptak , mila plaża czysta i super czyste piaszczyste dno i daleko jest płytko . Z brzegu tylko troche kamieni. pod koniec lata moze byc troche smieci fajek na plazy , teraz bylo czysto. Za chwilke jeszcze moze napisze do Ciebie, pojde teraz pod prysznic :) k Kurcze nie moglam wyslac na poczte , probowalam teraz wyslac kilka razy i nie moglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Kasiu za odp :) Znikam spać... Wypiłam prawie 2 szklanki domowego własnej produkcji gotowanegi soku pomidorowego z oliwą z oliwek (nie jest wyczuwalna w smaku :) ) i taka porcja mnie zawsze usypia :) Jutro popiszę do Was. Teraz już mówie wszystkim dobranoc :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mówię Wszystkim DOBRANOC :-) Prace zakończone, zajęcia integracyjne (nie mylić z pijaństwem) w toku, w poniedziałek ewakuacja, we wtorek jestem do dyspozycji ;-) Pogoda rewelacyjna, praca przyjemnością, grzybki nazbierane, jestem zachwycony "urlopem" ;-) Poklikam już z Gdańska :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest przy samym zejściu na plaze na deptaku, poczytaj Olinko , aneksy kuchenne tez sa. Czesto patrze na ten pensjonat gdy tam jestem bo to fajne miejsce i nie jest drogo :) Rowniez "Kornel" ( pensjonat ) jest w ładnym miejscu. Cale pobierowo jest skupione i przytulne i jest co robic i gdzie chodzic :) http://www.fajnewczasy.pl/noclegi/pobierowo/pokoje_goscinne/58530 K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ludziki Widze ze i Hg udał sie " urlop" :) Jeszcze mily urlop Olinka musi spedzic :) Olinko jesli bedziesz chciala jechac pociagiem to lepiej zebys jechala centralnie tymi pociągami ktore zawiozą cie nad morze, bo do pobierowa pociag nie jedzie . Jesli samochodem to kierunek swinoujscie a pozniej na Kamień Pomorski. Kiedys ze szczecina jechalam do Pobierowa autobusem , pozniej busem a na koniec taxi i bylam taka zla ze nie pojechalam pociagiem fo Świnoujścia . Uparłam sie i paskudnie sie jechało , dopiero pod wieczor bylam na miejscu bo połączenia nie mialam . Lepiej sobie nie komplikować . Miejsc jest mnostwo i ja zawsze jade spontanicznie i załatwiam na miejscu. Wszedzie napisy "wolne pokoje" . Domki campingowe tez fajne bo mozna posiedziec wieczorami przy domku, zrobic grilla ( np skrzydełka kurczaka sa pyszne na grilu, jesli ktos nie je prosiaczka ) Ale sa pensjonaty , np ten " pod sosnami" ze miejsca sa zajete do 27 sierpnia , na stronie ich wczoraj patrzylam. Fajniejsze pensjonaty to trzeba byloby zadzwonic wczesniej i umówić Cdn K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oli - "Ale zbóje oczko.gif Napadli pod osłoną nocy na domek biednych żyjątek, owinęli je w szmatki żeby biedne stworzonka nie widziały powrotnej drogi i do tego jeszcze zanieśli je w głąb lasu oczko.gif" I do tego jeszcze oderwali od konstrukcji i jak teraz same na nowo przyczepia sobie do czegos do gniazdko? Zbóje mogly przyczepic czyms do czegos by oski sie nie połapały ;) €€€ K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olinko z cukini mozesz zrobic tez bigos , potrawkę z warzywami, kotleciki podobne do placków ziemniaczanych ( tak samo sie robi i sa pyszne) spagetti z paseczków cukini ( kroi sie takie drobne paseczki- jest do tego przyrząd ) Dzieciom bardzo by smakowały placuszki, kiedys chyba podawalam tutaj przepis. Muszle jeszcze pozniej posypałam drobno pokrojona pietruszka, mozesz dodac zolty ser by byly ciągnące :) Zaraz poszukam jeszcze potrawy z cukini K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawiecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkiego najlepszego dla ludzikow w Dniu Emotikonek ;) 🌻 ❤️ K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale superaśne przepisy :-) Dziękuję Kasiu :) U mnie ostatnio dopadło mnie jakies dziwne zmęczenie materiału... Od dwóch tygodni. A do tego dużo się w ostatnim tygodniu działo że tam powiem mocno przejmujących spraw, ze nie miałam wolnej glowy by pisać... Nie napiszę bo za dużo pisania i zbyt ciężkie tematy. x Dobrej nocki :) Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DOBRANOC :-) H-g doczłapał się właśnie do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie :-) Z tymi osami nie mam najmniejszych wyrzutów sumienia ;-) Wokół piękna puszcza, stanowisk do zakładania domków co nie miara a te wybrały sobie jakiegoś stalowego rzęcha. To im zgotowaliśmy powrót do natury ;-) ;-P H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oo... H-g napisał już z domu :) Jak miło ;) :) x "To im zgotowaliśmy powrót do natury" x ... no a zapytaliście je o zdanie? :D :P bo wiesz... np. taki kotek to potem odpowiednio je wyraził ;) :D Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj w domu Hg :) "Wokół piękna puszcza, stanowisk do zakładania domków co nie miara a te wybrały sobie jakiegoś stalowego rzęcha" Wybrały sobie bardzo dobry obiekt Hg ;) tak jak orł wybrał by widziec wszystko to one tez chcialy wszystko ogarniac z wiezy i myślały ze beda tam odizolowane ( bezpieczne) a tu patrz łobuzy przyszly i zabrały ;) zabrały do puszczy na zatracenie ;) tam je zjedzą niedzwiady i wężowe żmije i wilkołaki ;) Teraz napewno probuja podniesc chałupę swoja i przytargać do rzęcha ;) Zaraz tam pojade i pomoge przymocować do rzęcha metalowego ;) Dawaj namiary ;) hehe Pozdr ludziki :):):) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oli "bo wiesz... np. taki kotek to potem odpowiednio je wyraził oczko.gifsmiech.gif " Ostropestrusia z pewnoscia nie bylaby zadowolona z takiego przeniesienia ;) serduszko by jej pękło malutkie :) osom serduszka juz napewno pękły gdy sie rano obudziły i napewno juz ich nie ma w gniazdu ;) gniazdu napewno opuszczone i zdeptane przez niedźwiedzia ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hg lepiej dobrze sprawdź bagażnik i bagaż czy czasem oski nie wprowadziły sie do ciebie ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "Ostropestrusia z pewnoscia nie bylaby zadowolona z takiego przeniesienia ... serduszko by jej pękło malutkie" x serduszko :D ;P... taa... już bardziej pazurki po walce ;) :P Olii.n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzisz Hg , one lubia dziwne miejsca, nawet w systemach alarmowych lubia sobie budować dom :) ;) "W naturalnym środowisku coraz mniej jest wiekowych drzew z dziuplami i zaniedbanych domów z pustymi, niezaadoptowanymi strychami, gdzie dotychczas zamieszkiwały osy i szerszenie. Brak starych drzew spowodował, że obecnie owady te coraz liczniej pojawiają się na skrajach lasów pod daszkami ambon stawianych przez koła łowieckie. Zakładane tam gniazda są prawdziwą plagą dla miejscowych myśliwych. Coraz częściej osowate przenoszą się do wsi, miast i osiedli, gdzie są nieproszonymi lokatorami nowowybudowanych apartamentowców, w których zajmują nawet systemy alarmowe. Szczególnie osy zadomowiły się na poddaszach, okapach domów, w ścianach i stropodachach budynków. Znaleźć je można w nieużywanych meblach (szafki, regały, biurka). Nie gardzą zagłębieniami i otworami w ziemi w parkach, na skwerach, w ogrodach i na działkach, gdzie nagminnie się gnieżdżą. Osa dachowa (Paravespula germanica) zamieszkiwała głównie strychy i okapy dachów, a teraz polubiła lokum w ziemi, gdzie ma bliżej do miejsc żerowania – do śmietników, do lokali gastronomicznych, bazarów. Pod ziemią jest znacznie cieplej, niż na zewnątrz i podczas lekkich zim gniazda tych owadów mogą funkcjonować aż do końca grudnia. Osa dachowa zdystansowała inne gatunki os i dzierży prymat pod względem wyboru miejsc zasiedlania, agresywności i długości życia swoich kolonii. Osowate mogą zadomowić się przy pasiekach, zakładach cukierniczych i przetwórniach owoców. Spotykane są na cmentarzach w starych drzewach, pod okapami kaplic, a nawet w nieszczelnych grobowcach. Owady te chcą więc być najbliższymi sąsiadami człowieka." A ty je do lasu ;) K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×