Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile dni wcześniej przed terminem mialyscie cesarskie cięcie?

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie proszę o odpowiedz kiedy wasz lekarz skierował was do szpitala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W skończonym 39tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 2 plus 2
Pierwszego dnia 40 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba niemożliwe ze w 40 tygodniu miałaś planowana cesarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 2 plus 2
Możliwe bo miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 lata temu miałam w 38 tc cięcie , aby wcześniej nie zaczął się poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W obu przypadkach 9 dni przed planowanym terminem porodu. Lekarz też trochę ustawiał pod siebie, żeby być pewnym, że to on będzie przy cięciach. Przy drugim porodzie miało być 7 dni przed terminem, ale zadzwonił do mnie, że będzie 2 dni wcześniej, bo później wyskoczył mu nieplanowany wyjazd. Chodziłam prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kraju gdzie mieszkam jest tak ze mimo iż cesarka jest zaplanowana to przyjeżdża się wtedy kiedy są już skurcze bo podobno to jest najbardziej naturalne i dziecko nie ma takiego szoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w 41 tygodniu. 6 dni po terminie ze względu na duże dziecko i moja filigranowa posture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsza cesarkę miałam 10 dni po terminie-brak postępu porodu, a drugą już planowaną miałam 5 dni przed terminem czyli w 40tc (mogłam sobie wybrać datę, byle po 39tc.) Lekarz mówił ze robią okolo tydzień przed terminem. Mojej koleżance prywatnie planowo 3 dni przed terminem, więc tez w 40tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam trzy cesarki, pierwsza po 27 godz porodu, druga planowana, czekali aż zacznie się akcja porodowa. Przy skurczach co 7 min zrobili cesarkę. Tak jest podobno najlepiej (nie miałam żadnych wskazań lekarskich poza wcześniejszą cesarką), macica jest przygotowana i pewność, że dziecko jest gotowe. Nie pojmuję jak można wyciągać nie gotowe dziecko w 38 czy 37 tyg (bez wskazań, zaznaczam). Trzecia w 35 tyg (córce baaardzo się spieszyło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tydzien przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa tygodnie przed terminem lekarz wypisał mi skierowanie ze wskazaniem do cięcia. W szpitalu termin cesarki wyznaczyli mi na tydzień przed przewidywaną datą porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Planowana cc ze wskazań.6 dni przed terminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 dni przed terminem bylo cc. popołudniu miałam się pojawić a następnego dnia rano bylo cięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
38 tydz i 1 dzien. Rowne 14 dni do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa razy gdy zaczal sie porod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam cesarkę w 38 tyg.pojechałam do szpitala bo sączyly mi sie wody.Miałam skierowanie ze wskazan ortopedycznych.Teraz jestem ponownie w ciąży i zastanawiam sie czy musze isc do ortopedy znowu po zaswiadczenie?,czy jedzie sie do szpitala by ustalic termin?,czy trzeba czekać na skurcze,nie wiem kompletnie jak to ma wygladac...Lekarza narazie nie pytam bo to dopiero 3 miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj musisz mieć wskazanie od ortopedy ponownie wystawione. Ja miałam pierwsze ze wskazań okulisty teraz również musiałam mieć ponownie świeże zaświadczenie od lekarza ze wskazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak też myślałam...a jak juz bede miala zaswiadczenie to co dalej?dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsza cc po 12 godz prob sn w 40 tc. Niewspolmiernosc plodowo miednicza. Teraz mialam termin na 30 marca, miesiac szybciej dostalam skurczy i odeszly mi wody. W szpitalu nie wyrazilam zgody na sn i zrobili cc. Moj gin i okulista nie chcieli dac mi wskazan do cc twierdzili, ze mam prawo wyboru w szpitalu. I w moim przypadku tez gin mowil, ze i tak najpierw wywolaja akcje skurczowa przed cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz mieć żadnego skierowania na kolejną cesarkę jak już miałaś wcześniej cesarkę, to kolejna jest z wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwszej cc ma sie prawo wyboru co do drugiego porodu. I czekaja lub wywoluja akcje skurczowa do cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę?to jeszcze lepiej:)dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze cc względy medyczne 41 tc a druga planowana 1 dzień 40 tc ale już z 2cm rozwarciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dałam lekarzowi prowadzącemu ciążę zaświadczenie od okulisty powiedział mi dziecko noś to w karcie ciąży i miej przy sobie zawsze i oczywiście da mi skierowanie wcześniej do szpitala przed rozwiązaniem. Mówił mi ze i tak mam prawo wyboru po pierwszym cięciu ale jakoś jestem bezpieczniejsza jak mam ten kwitek przy sobie bo różnie to jest w tych szpitalach a nie chce się potem wyklucac z personelem o cesarkę na żądanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u mnie było tak ze zgłosiłam się do szpitala ze skurczami, przedstawiłam zaświadczenie o wskazaniach do cc i tego samego dnia wykonali ciecie. Położna powiedziała ze teraz jak jest skierowanie na cc to nie ustalają terminu tylko trzeba zgłosić się dopiero jak akcja porodowa się rozpocznie lub 7 dni po terminie wiec widzę ze co miasto to inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam termin na 14 czerwca a z lekarzem swoim jestem umówiona na 6 czerwca na cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
Dnia 3.05.2017 o 23:00, Zoma napisał:

Nie musisz mieć żadnego skierowania na kolejną cesarkę jak już miałaś wcześniej cesarkę, to kolejna jest z wyboru.

Musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aamore

W obu ciazach nie zdążyłam się umówić na cc. Pierwsza córka 8dni przed terminem zaczęły saczyc się wody plodowe, cc ze względu na wadę wzroku, drugi syn 16dni przed terminem cc na życzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×