Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Karellka

Jak wybrać wózek dla dziecka prośba o rady

Polecane posty

Dziewczyny :) Zaczynam wielkie przygotowania do bycia mamą i stąd moje pytanie- na jakie kwestie muszę zwrócić uwagę szukając wózka, nie chodzi mi nawet o polecenie konkretnych modeli ale właśnie o to co jest generalnie istotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A. gdzie mieszkasz-dom/mieszkanie B. po jakim terenie będzie jeździl-nierówne chodniki, wertepy czy raczej ładna nawierzchnia C. jeśli mieszkasz w bloku to gdzie go będziesz trzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w mieście, czy na wsi przednie, skrętne koła do wózka to podstawa. Oczywiście wszystkie koła pompowane. Proponuję też zrobić test "jednego paluszka". Jak jednym palcem jesteś w stanie poprowadzić wózek (przy skręcie) to bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkamy pod miastem w jednorodzinnym domku więc miejsce na wózek zdecydowanie jest, nie mam z tym na całe szczęście problemu, ale drogi nie są perfekcyjne z kolei, dokoła dużo lasów i z tego też chciałabym korzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na te koła na pewno zwrócę uwagę, a co do testu to mam nadzieję, że sprzedawcy nie będą się na mnie podejrzliwie patrzeć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no coś Ty, przecież po to właśnie możesz w sklepach wszystko oglądać na spokojnie, na pewno nikt się nie będzie dziwnie patrzył :) zwróć też uwagę na dobrą amortyzację chociażby, przy naszych chodnikach to się solidnie przydaje, a oglądałaś już jakieś wózki masz coś na oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no generalnie tak tylko wstępnie myślałam, że lepiej chyba taki wielofunkcyjny, żeby mieć już po prostu zakup wózka z głowy, ale konkretnych modeli jeszcze nie oglądałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) wielofunkcyjne wózki są jak najbardziej ok- z istotnych elementów zwróć też uwagę na możliwość zmiany kierunku jazdy dziecka, regulowanie rączki (jeżeli będą go prowadzić osoby o różnym wzroście), ważne żeby łatwo było nim pokonywać krawężniki, wentylacja też dobrze żeby była regulowana, niby drobiazg a pomocny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz! mąż wysoki więc faktycznie na to patrzeć muszę z tą rączką w takim razie, zaczynam teraz wędrówkę przez strony różnych producentów i zobaczę co mi w oko wpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsylwia
Polecam bugaboo camelon. Lekki wymienne kola z przodu w zaleznosci od terenu. Moj ma juz 5 lat! Najpierw sluzyl corce a teraz synkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a patrzyłaś na wózki z adamexu? bo ja mam barlettę i bardzo jestem z niej zadowolona, więc może warto sobie zerknąć? jak coś to pytaj powiem co i jak :) - Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia- dzięki za pomysł, ale zerknęłam i cena mnie skutecznie odstrasza :( myślałam że do 2 tys. to się zmieszczę z tym wózkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spokojnie do dwóch tysięcy są wózki do znalezienia, a jak się bardzo uprzesz na wyższe kwotowo to wtedy zawsze można używany kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no właśnie nie chciałam raczej używanego wózka kupować, ale zerknęłam na ten barletta o którym pisała Ewa i wydaje się, że pasuje do wszystkich wskazówek, których udzieliłyście, a do tego cena też ok :) no ale muszę się do sklepu wybrać na żywo pooglądać bo ciężko tak po zdjęciach w sieci tylko wybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zawsze lepiej na zakupy z jakimś zapleczem wiedzy się wybierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, wiadomo najlepiej na żywo, w ciemno wózka nie kupuj :) pochodź, pooglądaj, powypytuj w sklepach i dopiero podejmiesz sobie ostateczną decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do wózka to barletta rzeczywiście jest bardzo fajna, my ją mamy 1,5 roku i nie zawiodła nas na żadnym etapie a zdarzały się już różne przygody i warunki bo przez tyle czasu to nie tylko po prostych chodnikach się nam zdarzało jeździć, zimę przetrwała świetnie, latem mieliśmy ją nad morzem i też się dobrze spisywała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tą sobotę już zaplanowaliśmy z mężem rajd po sklepach więc na żywo pooceniam wózki a na barlettę w takim razie na pewno zwrócę uwagę tym bardziej, że wizualnie uroczy ten wózek jak sobie w sieci pooglądałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja udałem się wraz z żoną do sklepu z wózkami, trafiliśmy na super Panią, która dobrała nam wózek do naszych potrzeb. Terenowy, ładny, łatwo składany i wygodny. Mamy Anexa Sporta i jesteśmy naprawdę zadowoleni z wózka i obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
X-lander puls/move świetnie się sprawdzi na nie równych terenach, solidnie wykonany, ma fajne koła terenowe, a jednocześnie fajnie wygląda. Zobacz może Cię zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie podczas wyboru wózka najważniejsze były amortyzatory. Chciałam żeby wózkiem jeździło się dobrze i miękko. Do tego zależało mi na dużej gondoli i dobrej wentylacji. Pani w sklepie poleciła mi vicco od adamexu i trafiła, bo wózek spełnia wszystkie moje priorytetowe cechy i do tego pięknie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejsze jest jak się wózek prowadzi, czy koła dobrze skręcają, czy dobrze się składa i rozkłada - z tego korzystasz codziennie więc według mnie warto na to zwrocic uwagę. Ja używałam wózka, który dostałam od koleznaki ale szybko go wymieniliśmy na Anexa Sporta m.in ze względu na regulacje rączki, mój mąż jest dość wysoki i starego wózka nie chciał prowadzić ze względu na kiepską regulację plecy go bolały. Z anexem nie ma tego problemu. W poprzednim wózku przednie koła się zacinały i miałam problem w sklepach z wąskimi alejkami. Zwróć też uwagę na torbę naszą jest przepiękna, nie zwracałam początkowo na to uwagi ale dużo się jej używa i lepiej to wygląda jak masz naramieniu ładną torbę z ekoskóry , która w ogole nie kojarzy się z wózkową niż jakąś tkaninową, która wygląda na uszytą tylko po to bo musiała być w zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka_fasollka
Fajne są zestawy 3 w 1 bo nie musisz szukać komponentów, ale...lepiej kup 2 w 1 i dobierz super bezpieczny fotelik. Na szczęście nie wszyscy producenci narzucają konkretne modele fotelików do wózka. My zaczęliśmy od szukania fotelika, a potem patrzyliśmy, które wózki pasują. I wybraliśmy fotelik Cybex, a wózek Anex Sport, ze względu na porządną amortyzację, dużą, wentylowaną gondolę i śliczny kolor(rudo/biało/czarny. Museliśmy kupić adaptery, żeby fotelik wpinać do stelaża, ale to za 40 zł na olx znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie podczas zakupu wózka tez najważniejsze były amortyzatory. Jednak polskie chodniki to wymagające nawierzchnie.:P W końcu też zdecydowałam się na vicco od adamexu i jestem bardzo zadowolona. Moim zdaniem te wózki mają najlepsze amortyzatory na rynku. Jeżdżą znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tak, vicco daje sobie znakomicie radę na polskich chodnikach. ;) Nic nie trzęsie i dzieciątko może spać spokojnie. :) Też mam akurat ten model i muszę przyznać, że na tle innych wózków, na przykład tych które mają moje koleżanki, wypada świetnie. Do tego dostałam go w naprawdę bardzo dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O Barleccie od adamexu mogę powiedzieć dokładnie to samo. Jeździ świetnie po każdej nawierzchni. Do tego ma bardzo wytrzymały aluminiowy stelaż. Podoba mi się też w niej, ze tak łatwo mogę zmieniać ją z gondoli na spacerówkę. No i wygląda też bardzo ładnie i nowocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SiostraAnia
Warto zwrócić uwagę na wózki z firmy Tutek. Moja siostra ma ten wózek i bardzo często mam okazję go prowadzić. Nie znam się na tym ale wiem, że wózek jest bardzo lekki i zwrotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minida
Wybrać wózek to jest naprawdę trudne zadanie, nie można tego zostawiać na ostatnią chwilę jak już ciężko się swobodnie poruszać. Ja się musiałam do każdego wózka przymierzyć i wybrałam amelis hugo, wybrałam go bo w tej cenie nie ma ładniejszego, a poza tym ma to co uważam za niezbędne, czyli wyposażenie, podwójną amortyzację i duże pompowane koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlennaa
raczej odpuść sobie 3w1 fotele z zestawu są słabe jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wózek dobierz pod siebie, wymiarowo, wagowo i wyglądowo. my jeździmy anex sport i się bardzo dobrze sprawdza ale to moja opinia, pooglądaj i zdecyduj sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×