Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy wasze dzieci w wieku 2 lat oglądały bajki ?

Polecane posty

Gość gość

Mój syn ma 2 lata i 2 miesiące i z godzinkę dziennie ogląda bajki. Mam z tego powodu wyrzuty sumienia,że robię mu krzywdę ale z drugiej strony, z bajek uczy się kolorow, kształtów, slow, cyfer...poza tym jak byłam mała bardzo dużo oglądałam bajek i przeciesz wszystko jest ok. Prawie cały dzień jesteśmy na dworzu, bawimy się z nim, czytamy ksiazecKi, więc chyba nie robię mu krzywdy. A te doniesienia naukowców mnie nie interesują. Bardziej praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciesz? dworzu? no widać jak jest okej :o Nie, nie ogladała bajek, ani jedna ani druga. kolrów to ma za obowiazek matka uczyc a nie TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieprzyć poprawność polityczną i prorodzinną. Mój syn oglądał w tym wieku bajki typu "Jumbo", "Mój brat niedźwiedź", "Kubuś Puchatek", "Auta" , jz miałam chwilę spokoju, a on zdobył nowy zasób słów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pozniej bedzie płacz bo dzieciak autystyczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:23 Słownik paniusiu. Tia dziecko będzie autystyczne od bajek dostosowanych do jego wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piłe 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie dziecko? Mój syn oglądał fajne bajki, a ja mimowolnie z nim. Zaczął mówić fajne teksty z tych bajek, zbierać zabawki z nimi związane, poruszały jego wyobraźnią. Moim zdaniem super go to rozwinęło, także emocjonalnie, bo każda z bajek miała ponadczasowe przesłanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 20:23 Słownik paniusiu. Tia dziecko będzie autystyczne od bajek dostosowanych do jego wieku x jaki słownik kretynko? przepisałam tylko to co ta autorka w temacie wybazgrloliła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oburzenie o bajki a na kafe juz niejedna chwalila sie,ze daje dwulatkowi do reki tablet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przesadzajmy zeby godzinka dziennie bajek miała dziecku zaszkodzić . Fakt dzieci to moze uwsteczniac , Np pół dnia siedzą i oglądają na telefonie bajki . Znam takie dzieci które przez to miały problemy z mówieniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bajki nie mogą uwstecznić. Co za bzdury. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no patrz a autorke uwsteczniły. nawet pisac nie potrafi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka miała 8 miesiecy jak oglądała Epokę lodowcowa :) potem miała inne swoje ulubione bajki i ogladała je codziennie. Dzis 11 latka, najlepsza uczennica w klasie, 8 w szkole, Zna perfekcyjnie angielski miedzy innymi dzieki bajkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wkurza mnie to czepianie się błędów i literówek. :) Nie przesadzaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogą mogą . Dziecko które długo oglada bajki nie jest skupione na niczym innym tzn tak jakby sie wyłączało . Dużo dzieci tak np w wieku 2 lat które zaczynaja mowić mogą sie na jakimś etapie zatrzymać z tym mówieniem bądź wogole przestać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moj syn w wieku 2 miesiecy ogladał bajki, w wieku 6miesiecy znał angielski, jak skonczył rok to wiązał krawaty, teraz ma 4 i czekamy na wyniki na Harvard :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam znajoma która jest logopeda , mówiła mi ze przez to ze takie małe dzieci za dużo oglądają bajek na telefonach czy tabletach maja problemy z mowa . Sama ma dużo takich małych pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dziwnym przypadkiem jest mój syn. Kiedy zaczął oglądać bajki, zaczął mówić pięknie i całymi zdaniami. To był szok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To na pewno nie dotyczy wszyskich dzieci. Tylko, ze wielu rodziców daje tablet czy telefon zeby miec spokój i tak małe dziecko pół dnia siedzi i oglada bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, oglądał, głównie ukochanego Krecika, ale nie godzinę dziennie. Tyle nie olgąda nawet teraz, godzinę maksymalnie przed ekranem jako sześciolatek, ale w tym wlicza się np. oglądanie zdjęć zwierząt i google earth które bardzo lubi. Jako dwulatek nie siedział dłużej niż pół godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mała za 2 miesiące skończy 2 lata. Jeszcze nie ogląda bajek. Jak skończy 2 lata zacznę jej włączać. Już ładnie mówi, więc z bajek jeszcze więcej słów się nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 1.5 roku i ogląda bajki i mówi już całymi zdaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. 15-20 minut dziennie, wieczorem przed pójściem spać. Jako rozrywkę. Od uczenia byliśmy my i niania/żłobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmmmonika89
Moja córka oglądała w tym czasie czasem teletubisie. W naprawdę ograniczonej ilości, bo bardzo były widoczne zmiany (negatywne) w zachowaniu im więcej było czasu przed tv. Był moment, gdy zupełnie zrobiliśmy detox od telewizora - nie był włączony nawet w tle, gdy ona gdzieś się bawiła. Było widać, że jest przebodźcowana, a generalnie okres około 2 lat to trudny czas dla malucha. Postawiliśmy na dużo spacerów i zabawki - jak najmniej tych grających ;) Świetnie sprawdziły się wtedy Kolorowe Kręgle z Chicco, bo córka mogła dodatkowo wyżyć na nich swoje emocje. Mama budowała wieżę, a N. psuła :) Efekty na plus w zachowaniu, radzeniu sobie w emocjach były widoczne dosłownie po kilku dniach spędzonych na zabawach z ograniczeniem światełek, dźwięków i TV :) A dla wszystkich złoszczących się maluchów polecam te kręgle! Tania i prosta zabawka, a dużo frajdy! https://images77.fotosik.pl/879/9ecb013016cb3c67med.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojego synka w tym wieku nie interesowały bajki prawdę mówiąc. Teraz ma 3lata i 2miesiące i ogląda tylko i wyłącznie Stacyjkowo wieczorem przed snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymoteusz1
Zdecydowanie nie polecam! Przecież tak małe dzieci mają poznawać świat, a nie gapić się w telewizor jak znudzeni życiem starcy. Jeśli chcecie im sprawić zajęcie na długie godziny, to raczej przejrzyjcie sobie http://z-jak-zabawki.pl/jakie-zabawki-dla-3-latka-wybierz-najlepsza-zabawke-dla-dziecka/ i z tego wybierzcie coś wartościowego. Naprawdę nie ma sensu kłaść papki telewizyjnej swoim dzieciom już od najmłodszych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×