Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

12.5latka goli pachy i nogi. No przesada chyba..

Polecane posty

Gość gość

Tak powiedziala mi matka dziewczynki, z ktora koleguje sie moja corka. Piata klasa podstawowki. Nie za wczesnie?? Juz czekam az moja zapyta czy moze... Ma co prawda jakies wloski na nogach i pod pachami, ma ciemna karnacje i nawet je widac jak podnosi rece ale przeciez nie chodzi w topach bez rekawow do szkoly, zeby bylo to problemem :o XXI wiek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgroza. Ja się zaczęłam golic w wieku 16 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś matką , więc chyba sama wiesz co jej odpowiedzieć kiedy zapyta czy może się golić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 25lat. Jak byłam w 5-6klasie też zaczęłam golić - dziewczynka, która nie goliła była wyśmiewana (akurat też przy okazji nie dbała o higienę). Ja się nie przyznawałam, ze się golę ;) Więc chyba jesteś kilkanascie lat za późno :P To już dawno się zaczęło. Bez zmiany nastawienia społecznego takich rzeczy się nie uniknie - aktualnie kobieta, która ma włosy=zaniedbana, nie dbająca o siebie etc Widziałam ostatnio akcję dziewczyny ze mocnym owłosieniem, która olała golenie - dorosłe osoby wyśmiewały, ze to niemożliwe, że na wnętrzu ud kobieta ma włosy, że to musi być facet, małpa, etc. I tu nie ma znaczenia czy mówimy o dorosłej kobiecie czy dojrzewającej dziewczynce - odbiór jest podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zresztą, wystarczy na kafe założyć temat "golę włosy pod pachami raz na tydzień" to się 90% kafeterianek rzuci i z jadowitą radością zacznie dowalać. Więc czemu niby 13latki to mają z pewnością siebie i wyluzowaniem stwierdzać "oj tam, po co mi golenie pach, mogę chodzić z włosami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie jest to przesadą. Inne dzieciaki zwracają na to uwagę. Sama tego doświadczyłam i do tej pory czuję wstyd :( Dziś mam 24 lata, zaczęłam się golić mając właśnie 12-13, jakoś po pierwszej miesiączce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie zakaz golenie w tym wieku wspominam jak traume. Mi mama nie pozwoliła sie golić, a miałam naprawde silne owłosienie, zwłaszcza na nogach. Zresztą do dzisiaj mam. Przez to w lecie bardzo czesto chodziłam w długich nogach bo było mi potwornie wstyd mimo że nikt jakoś szczególnie mi nie dokyczał. Mama powtarzała jak mantrę, że jak zaczne golić to będą odrastać twardsze i wiecej, ale już wtedy miałam twarde i było ich sporo. Dlategoswojej corce pozwole to robić jeżeli będzie chciała, a nawet pokaże jak bo wiem jaka była to męka dla mnie. Co innnego jeżeli włosy są białe i miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co w tym złego, że sobie ogoli pachy? włosy tam nie są jej potrzebne do szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie czasy. Moja 85 letnia babcia goli od kilku lat, bo teraz faktycznie owłosienie jest równoważone z zaniedbaniem. Mnie moja mama kiedy miałam ok 12 lat też odradzała golenie (bo będą silniejsze itp), sama też nie goliła wtedy a ja posłuszna nie goliłam...tylko raz podczas kąpieli potraktowałam nogi...pumeksem - blizny mam do dziś, ból też pamiętam (w wodzie nie czułam, otarcia wyszły później)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*w długich spodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaczelam golic ok 13 rz. wszystko. psitake, pachy i nogi. tak mi sie podobalo. chcialam zachowac dziecieca gladkosc a nie te pierdo.olone wlosy klaczory miec. to byl moj bunt przeciwko dojrzewaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" jak zaczne golić to będą odrastać twardsze i wiecej," Mnie zastanawia jakim cudem kobiety dają sobie to wmawiać - że magicznie jak ogolisz MARTWEGO włosa to cebulki stwierdzą "pracujmy lepiej, róbmy mocniejsze i więcej". Jedyne co to końcówka włosa będzie tępa pogoleniu. Mi też to wmawiano, ale na szczęście matka nic nie zakazywała. A też mi głupio było, ze ja mam a niektóre koleżanki miały puszek (teraz jak myślę o tych swoich włosach w wieku 14-15lat to z chęcią bym się na nie zamieniła :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam bardzo silne owłosienie już w 4 czy 5 klasie podstawówki, koleżanki się ze mnie śmiały. Mam ciemne włosy i niestety na nogach i w innych miejscach też. Nie uniknie się dokuczania w takim wypadku, ja jeszcze trenowałam 2 sporty, wiec musiałam się golić, bo było mi zwyczajnie wstyd. Swojej córce też nie będę zabraniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, więc jak rozumiem jak kobieta ma włosy na nogach, pod pachami, w okolicy bikini, ale jest czysta i pachnąca to uznajesz, ze to OK? :) Bo jak sama wyśmiewasz coś takiego to czemu się dziwisz, że nastolatki nie chca być wyśmiewane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam się golić w wieku około 11 lat. Nie pytałam o pozwolenie. Mam włosy ciemne i bardzo widoczne, wstydziłam się bardzo lekcji WF, bo wiem że nogi miałam bardziej owłosione od chłopaków z klasy. Do dziś pamiętam, jak mi jeden chłopak powiedział "masz więcej włosów ode mnie, jak małpa". Nie wyobrażam sobie zakazywać dojrzewającej dziewczynce golenia się, jeśli czuje taką potrzebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A właśnie a propos "głupio mi bo miałam ciemniejsze". Dopiero koło 20roku życia dotarło do mnie, że sporo kobiet ma ciemniejsze włosy, pozarastane bikini itd tylko wszystkie to ukrywają, golą, woskują, rozjaśniają i jest takie zbiorowe udawanie "nieee, my kobiety wcale nie mamy włosów w wielu miejscach, ciemne włosy poza majtkami? a feee, włosy na rękach? a fuuj". I to wpędza w kompleksy, których nigdy chyba do końca nie da się pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że obecnie to po prostu jest element dbania o higienę. Czy się zgadzam z tym, że kobieta musi być ogolona? Nie, bo jest to natura, jednak kultura tak wpoiła wszystkim, że wstyd się nie golić i człowiek źle się czuje nieogolony. Dlatego myślę, że zadaniem matki jest pokazać, jak się goli nogi niż zabraniać czy udawać, że się nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy od intensywności owłosienia. Twoja corka może mieć slabowidoczne i lekkie owłosienie ma tamta dziewczynka może mieć owłosienie dosyć intensywne i "bujne". Przy nadmiernej potliwości i owłosieniu rodzi się dosyć nieprzyjemny zapach , bo pot osadza się na włosach i tam namnazaja się najsybciej bakterie, tak wiec jeśli owłosienie jest mocne to bez względu na wiek golic, bo to sprzyja HIGIENIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie osobiście odpycha osoba bez wgledu na wiek , która ma tzw koty pod pachami . I mowie tu o chłopach jak i kobietach. Jest to dla mnie efeket zaniedbania . Niestety gdy robi się cieplo wlosy pod pachami najintensywniej produkują pot ,który szybko się ulatnia do nozdrzy pozostałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem brunetką i pamiętam tę udrękę gdy przychodziło lato, a moje nogi były owłosione jak u małpy. W dodatku pojawił się wąsik. Moja mama wychodziła z założenia nie gol, bo odrośnie gorsze. Nogi golilam po kryjomu od 14 roku życia. Wąsik pozwoliła usunąć gdy miałam 17 lat :O Usunęłam woskiem u kosmetyczki i odłożyłam. Swojej córce tego nie zabronie. Miałam straszne kompleksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tej pory nie wiem co myślą sobie kobiety, które chodzą z widocznym wąsem? Że lepiej chodzić z,wąsem niż użyć wosku raz na ruski rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat jestem w tej dobrej sytuacji ze mam marne owłosienie pod pachami, na nogach etc. golenie było mi konieczne pozniej. Za to moj brat miał wąsik w gimnazjum a matka mu nie pozwoliła golić bo odrośnie gorszy :/ Jprdl jaki ciemnogród. Ogolił sie bo załatwiłam mu maszynkę. Pamietam wsciek matki. Szkoda ze nie wie jak sie z niego śmiali w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja własnemu dziecku o ile w sprawie nog pozostawilabym jej wole i decyzje, tyle owolosienie pod pachami , które przerodziłoby się w cos wiecej niż meszek wręcz NAKAZYWALABYM golic regularnie , bo to jest zabieg HIGIENICZNY . Brak depilacji bujnego owłosienia pod pachami swiadczy o braku higieny i niestety bardzo szybko da się wyczuć przykrą woń z pod nieogolonych pach nawet pomimo codziennego mycia się, ale bakterei najszybciej namnazaja się na włoskach zwłaszcza pod pachami jelsi choć roche człowiek się spoci. Wtedy wręcz potrafi smierdziec. Moje dziecko będzie nawet przymuszane do golenia pach, ale tylko do tego, inne partie ciala to będzie jje wola i decyzja, ale pachy olic będzie musiala gdy będzie mieć już prawdziwe wlosy pod pachami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi jako nastolatce nie przyszłoby do głowy pytać matkę o pozwolenie na golenie pach. Co za pomysł w ogóle, zeby pytać o zgodę na coś takiego? o pozwolenie na mycie zębów też trzeba pytać? Normalna sprawa - jak ktos ma ciemne włosy, to powinien golić, wiek nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja goliłam włosy pod pachami od 3 klasy podstawówki, jak mi zaczęły rosnąć. Nogi pierwszy raz ogoliłam w 6 klasie. Bo się ze mnie śmiali - byłam bardzo blada i miałam mocne, czarne włosy. Dziwne, że mi mama nie poradziła, żeby się ogolić dużo wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jestem dorosla kobietai NIE GOLE ani pach,ni nog , ani bikini.. Mam normalne owlosienie, ani bujne ani skape,a jestem brunetka. Mam gleboko co sobie ludki mysla :) Nie mam zamiaru zyc jakmi narzucaja co to ja powinnam zrobic i jakie podejmowc decyzje. Jesli juz to czasami w lato stosuje depilacje cukrowa na lydkach i to wszystko. Mam meza, rodzine , przyjaciol,znajomych i wspolpracownikow.. Nie jestem wytykana plcami,a co o mnie za plecami gadaja.. to mi lata :D Autorko.. jesli juz twoja corka czuje potrzebe pozbycia sie owlosienia, to najpierw porozmawialabym z nia o tym na czym polega poczucie wlasnej wartosci, o modach i trendach,o zmianie obyczajow i postrzegania atrakcyjnosci ludzkiego ciala :) I jesli juz zaproponowalabym jej depilcje cukrowa czy woskiem,a nie golenie ! Golenie to kierat na cale zycie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Przy normalnej diecie i prawidłowym poceniu się mycie wszystko załatwi. Kiedyś chyba z 1,5mca nie goliłam pach i myjąc się 2 razy dziennie (w upał czy po jakims spoceniu się wiadomo - częściej) i nie miałam problemów z zapachem (ja akurat czuję jak choćby delikatnie zaczynam brzydko pachnieć, szczerze nie wiem jak można tego nie zauważać). Jasne - jak ktoś się mocno poci/jest gorąco byłoby to upierdliwe i pewnie większości ludzi by się nie chciało, ale jak najbardziej jest to wykonalne. Aktualnie się golę, ale zdarzy mi się mieć 1-2tygodnie przerwy i nie widzę większych różnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest indywidualna sprawa każdej dziewczyny, ja pod pachami zaczęłam się golić jak miałam 14 lat, w wakacje pojechałyśmy na obóz sportowy no i byłyśmy na plaży, co ja przeżyłam...koleżanki miały wygolone cipki a u mnie była zarośnięta, już wieczorem wygoliłam ją sobie, tak że nic się nie martw bo to nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w wieku 12 lat goliłam pipkę jak chciałam iść z koleżankami na plażę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zagladalyscie sobie nawzajem w majtki czy co ? Czy biegalyscie nago razem ? 12 latka ma taki busz , ze przez gacie wystaje ? Nie wierze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×