Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawel2206

Problem z magnezem

Polecane posty

Gość Pawel2206

Witam. Proszę o poradę, bo nie ma komu mi tego wytłumaczyć. Mam 26lat . Zażywam od 3 tyg MagVit B6 z początku po jednej tabletce rano, od 4 dni jedną rano a jedną wieczorem, dodatkowo od tych 3 tygodni ograniczylem picie herbaty czarnej, kawy wcale nie pije, pije wode wysokomineralizowana butelke czasem poltorej dziennie, zielona herbate, jjem gorzka czekolade. Ale efekty malo widoczne tej suplementacji, tzn jakies sa ale jak sie przemecze to odczuwam zmeczenie psychiczne i drobne skurcze serca podwyzszone cisnienie i drganie lewej powieki. Jak mam slutecznie wyrównać poziom magnezu i ile czasu mniej wiecej musi trwac taka kuracja?prosze o poradę. Ile tabletek brac dziennie tego magnezu?przestac pic wode zmineralizowana?czy jak?prosze o pomoc. Ps. Jestem strasznie nerwowym czlowiekiem choc teraz jak buore magnez to troche mniej ale mimo wszystko jak sie mocno zdenerwuje to serce mi malo nie wyskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze masz niedobór potasu a nie magnezu ? wbrew pozorom masa ludzi ma niedobory własnie potasu ze wzgledu na unikanie warzyw i owoców niedobór potasu tez powoduje takie skutki jak skurcze mięśni, powiek, zmęczenie, senność, bóle mięśni, podwyższone ciśnienie, tachykardia niedobór potasu jest o wiele grozniejszy niz niedobór magnezu niedobór potasu = zaburzenia rytmu serca, NZK czyli nagłe zatrzymanie krążenia itp :O idz sobie zrob badanie na elektrolity potas sód + magnez i bedziesz wiedziala czy to brać, koszt tych badan to max 15-20 zł teraz jest jakas kretyńska moda na branie magnezu, on w ogole nie pomaga na nerwy i stres, ja to bralam długo i czesto chelaty sraty i dopiero psychiatra mi pomogl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Norma dzienna magnezu dla mężczyzny to 375 mg. Te tabletki mają po 48 mg w sztuce, 2 tabletki to mniej niż 100 mg. W diecie dostarczasz resztę na pewno? A po drugie: poziom potasu zbadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel2206
Tzn jakis czas temu tj 2/3 miesiace robilem takie bada nia i wyszlo ze mam prawie minimum Mg w krwi a znowu potas blizej gornej granicy mialem, bo lubie pomidory sosy pomidorowe itd i sporo jjem rzeczy z potasem. A co do brania MagVit no tam w ulotce pisalo 1-2 tabletki w dwoch porcjach czyli np rano i wieczorem, dlatego tak biore. Ale znowu ta wode wysokomineralizowana tez pije w miedzyczasie a ona ma 75mg mg na 1l wody a pije ok 1,5l. Tzn lepiej sie czuje jak zaczalem brac ten Mg ale czuje ze jeszcze za malo go wyrownuje stad pytam jak brac ten Mg zeby dobrze wyrownac a zarazem nie zaszkodzic sobie w druga strone.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannamigotka01
Mi się wydaje, że Twoje problemy nie wynikają z braku magnezu, a ze stresu. Może tak być? Jest coś w Twoim życiu co może Cię aż tak stresować? Ja na Twoim miejscu razem z tym magnezem zaczęłabym pić zioła na wyciszenie. Mogę Ci polecić ofertę Herbapolu lublin (linia zielnik apteczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel2206
Moze troche czlowiek sie i czasem stresuje, bo mamy z zona troche obowiazkow i problemow na glowie. Ale to i po czesci magnez mi sie wydaje. Kiedys palilem papierosy i kawy rozpuszczalnej pilem dwie dziennie z dwoch lyzek, do tego malo jadlem rzeczy bogatych w witaminy i mineraly itd i w dodatku bylem w stresie ciagle dlugo w pracy. W badaniach wyszlo ze mam.w krwi niski poziom magnezu. Ale zawsze pobralem 2 tyg po jednej tabletce albo dwie i myslalem ze to wystarczy aby wyrownac i odpuszczalem a objawy wracaly itd i tak w kolko. Az teraz sie zaparalem i stwierdzilem ze.musze to.dluzej pobrac zeby efekty byly. Juz spore efekty czuje ale jak przyjmowac ten magnez zeby to przyspieszyc?biore jedna.tabletke po.sniadaniu, pije w pracy wode z magnezem i wapniem a jak wracam do.domu to biore po obiedzie druga tabletkę magnezu. Mozna to.jakos rozsadnie zwiekszyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magvit to dobry magnez ale dawki które łykasz to mało. to tylko prewencja. więcej moze 2 razy po dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel2206
Ale warto pić też tą wodę magnezową czy lepiej sam MAGVIT brać w tabletkach ? jedna butelka ma ok 120mg magnezu w 1,5l wody. Czy może być tak że ta woda poprzez zawartość wapnia zmniejsza wchłanianie Mg?tak kiedyś słyszałem.Ile mniej więcej czasu trzeba się suplementować żeby całkiem zwalczyć niedobór?Na ulotce leku pisze żeby brać go miesiąc tylko niby ale wiem że miesiąc to pewnie za mało i trochę trzeba go pobrać żeby całkiem uzupełnić jego niedobór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×