Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zabka

TERMIN W GRUDNIU

Polecane posty

Hej !!! Kurcze, dzisiaj mam wizyte u gina i o czym innym nie mysle... :-) Koncza mi sie powoli wszystkie domowe zajecia, a tu jeszcze tyle godzin zostalo mi do wizyty......tak na ogol jestem opanowana, ale jesli chodzi o gina i usg, to jakos tak mi to opanowanie nie po drodze..... :-) Jeszcze szeeeeeesc godzin. He, he, he, no i wydalo sie, prawie kazda z nas lubi miec fajowe skarpetasy he he :-) Zreszta prawda jest taka, ze czasami dobry dodatek, taki wlasnie jak skarpetki pod kolor , apaszka itp, potrafia dodac uroku calemu strojowi - chocby byl wcale nie taki szalowy ! Ja z kolorow uwielbiam granaty, zielenie, ostatnio tez beze no i oczywiscie niesmiertelny jeans. Kiedys, jak bylam smarkula :-) wydawalo mi sie, ze \"marka\" robi wszystko (taki glupi snobizm), ale teraz wiem, ze to wlasnie \"to cos\", dobranie kolorow, stylu itp robi z nas pociagajace kobietki :-) he he, zreszta uwazam, ze jak sie dobrze w czyms czujemy, to od razu to widac... Wiecie, to te psychologiczne gadki :-), ale naprawde cos w tym jest.... Czasami juz na pierwszy rzut oka widac, czy kobieta dobrze sie czuje sama z soba i z tym co ma na sobie, czy nie.....eh......chyba gadam jakies bzdurki, ale to stres przed dzisiejsza wizyta :-) Hm...... takim dobrym serniczkiem mnie kusicie.....moze cos upieke......a moze serniczek na zimno.....nigdy jeszcze nie robilam, znacie jakies fajne przepisy na sernik na zimno ? Wiecie, takie najprostsze :-) Sluchajcie, a moze stworze taka liste terminow porodow ??? Zobaczymy, ile i jak komu sie sprawdzi. Bede pisac np. tak jak jest czasami na innych www, czyli: VENGEL 14.12.2004 Ale musimy ustalic jeden system liczenia tygodni, np. ten chyba najczesciej stosowany, czyli : Pierwszy dzien ostatniej miesiaczki + 7 dni + 9 miesiecy. Moge prowadzic taka liste w naszym temacie Co Wy na to ? Pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwazam, ze to swietny pomysl! Stworzmy taka liste. Co do sposobu liczenia, to jednak musze przyznac, ze duzo precyzyjniejsze wydaje mi sie liczenie tygdni, bo przeciez nie wszystkie miesiace sa rowne, a tygodnie sa :) Ja najbardziej lubie liczenie 40 tyg. od pierwszego dnia OM (ost. miesiaczki). Zreszta to i tak prawie na to samo wychodzi. Ja sama i tak zawsze musze podawac teretyczna date OM - teoretyczna to znaczy taka, jaka powinna byc gdyby ten cykl byl 28-dniowy a nie 37-dniowy. Mysle ze Elffik robi podobnie... Prawda, Elffiku? moja pozycja (w obu przypadkach) bedzie zatem wygladala tak: Mysh, 18. 12. 2004 i to pomimo ze lekarz wyznaczyl 25 grudnia (bo lekarz liczyl 41 tyg. a my sie umawiamy na 40 badz na OM + 7 dni + 9 miesiecy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) Wlasnie dokonalam radykalnej segregacji moich spodni i spodenek. Na najwyzszej polce w szafie wyladowalo ogolem... uwaga... 14 par !!! W tym ulubione, nieulubione, te noszone na okraglo i te od wielkiego dzwonu, dlugie, krotkie i najkrotsze, letnie, zimowe, wszystkie - bo nie dopinaja sie juz :( Zeby nie przedluzac: zostalo mi raptem 6 par spodni, w ktorych jeszcze w ogole sie dopinam, ale tylko dwie nadaja sie do wyjscia na ulice, hihi. Lada dzien oglosze uroczysta inauguracje w noszeniu ciazowek :p aha, a niebawem zamierzam posegregowac koszulki, bo i wsrod koszulek jest pare takich, co to juz NA PEWNO nie zaloze... swoja droga to bardzo mile zajecie takie porzadki w szafie. powtarzajac za tekstem piosenki: \"porzadek w szafie daje poczucie bezpieczestwa... rowne poukladane stosy bielizny to jest to...\" slyszalyscie moze Jande, jak to spiewa ??? to byla taka plyta nagana podczas koncertu w Trojce... uwielbiam spiewajaca Jande...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja chce być na tej liście!!!! NIKII 23.11.2004 Vengel - to świetny pomysł! Dobrze by było, żeby ten temat przetrwał do tych zimowych tygodni :) Aha, co do serniczków, niestety żadnych przepisów nie znam. Mysh, moje leniuchowanie charakteryzuje się przede wszystkim leżeniem. Na plecach :) Częstym dodatkiem do tej czynności jest książka, którą na początku leniuchowania trzymam na wysokości oczu - oczywiście, po to, żeby móc ją czytać - następnie - w miarę coraz to większego ciężaru moich powiek - porusza się ona stopniowo w dół, lądując ostatecznie gdzieś w okolicach brzuszka. Przewrót na bok oznacza, że punkt kulminacyjny mojego leniuchowania właśnie nastąpił. I tak dobrze mi wtedy, tak lekko... :) rzadko kiedy zasypiam, raczej bujam się na granicy snu i jawy... :) No a gdzie podział się elffik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem nikuśś :) melduje sie po ciezkim dniu dyzuru w pracy :) ale uwaga ....... oglaszam wszm i wobec ze od poniedzialki mam URLOPPPPP !!!!!!!!!!! :) jeszcze tylko bede sie musiala zjawic w pracy zdac klucze :) i woolne do 23.08 (w miedzyczasei zwolnienie lekarskie-bo nie mam az tyle urlopu co inne a nie chce siedziec w pustej placowce sama) ehhhh zanudze sie w tym domu .... szala, myshko ... podziwiam Was ...... moj misiek sam sobie pierze spodenki (nie mozna ich prac w pralce) i sam prasuje wlasne spodnie czy spodenki .... mam za dobrze ?? ;) jesli tak to cicho szaaaa bo jeszcze uslyszy ;) :P mysko - ja juz wiekszosci bluzek nie moge ubrac - przynajmniej z tych letnich .... wszystko zrobilo sie jakies za krotkie i za ciasne ..... a dobrych spodni zostaly mi 3 pary.... choc nie wiem czy czasem juz tylko nie dwie .... jednak te \"namioty\" ciazowe dalej takie wieeelkie wszystkie ..... ale pewnie juz wkrotce cos sobie kupie - bo brzuch sie robi coraz wiekszy niemal z dnia na dzien ..... co do terminu porodu - oczywiscie wpisuje sie na liste :) ale wiecie co ... liczac sposobem Vengel wychodzi, ze rodze jako pierwsza z nas - termin na 13 LISTOPADA hihihihi a wiec z gory ten sposob odpada ..... coz - on jest dobry tylko dla kobiet o regularnym 28-30dnmiowym cyklu ...... Moj prawdziwy termin (mniej wiecej) to 06.12 :) dlatego musze liczyc tak jak Myshka :) Vengel - i jak po wizycie ??? pewnie wszytsko dobrze :) wiecie co .... dzis pogoda po raz pierwszy pozwolila mi ubrac moja \"ciazowa\" sukienke (tzn rozmiaru 38 i puszczona pod stanikiem-tak, ze jest troszq miejsca na brzuszek) Ehhh bede narcyzkiem i pochwale sie, ze uroczo wygladalam :P chyba pierwszy raz tak rzeczywiscie dobitnie bylo widac, ze jestem w ciazy ..... a dyrekcja mi powiedziala: \"Jaki ladny ma pani brzuszek - jakby sie pani najadla\" hehehe :) przepisow na sernik tez nie znam ...coz - jesli juz takowy robilam to yyy wstyd sie przyznac - z torebki .... + na wierzch owoce zalane galaretka i tyle :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYSH 18.12.2004 VENGEL 14.12.2004 NIKII 23.11.2004 ELFFIK 06.12.2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim. Cos dzisiaj spac nie moge, to pewnie jeszcze troszke wrazenia z wczorajszej wizyty :-) Fasola ma sie dobrze, wierzga cala i to z jaka sila. Mam jeszcze kolejny miesiac zwolnienia - takze - witaj lenistwo ! :-) Teraz akurat moj maz ma 2 tyg. urlopu, bede miala gosci, takze zyc nie umierac !!! Nikki - ja tez uwielbiam te klimaty - ksiazeczka i robi sie tak coraz lepiej..... tak blogo :-) Elffik - a myslisz, ze wiekszosc to jak robi serniki - pewnie, ze z torebki :-) Ale ja slyszalam o takim przepisie z serkow homogenizowanych, musze poszperac w necie, moze cos znajde, to sie z Wami podziele, bo jak ktos lubi sernik na zimno, to pora roku temu sprzyja... chociaz niektorzy nie maja szczescia do lata w tym roku :-) Aha, masc z wit. A mozna jak najbardziej uzywac, to chodzi o doustne dawki, ze nie sa bez potrzeby wskazae, ale w iedzyczasie , dzieki podpowiedzi kolezanki, wynalazlam kremy z serii Nivea Baby i sluza mi wysmienicie! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikoli
Czesc wam wszytkim przepraszam ze tak długo sie nie odzywałam, ale jakos nie mialm czasu odpisac.Ja równiez przyłaczam sie do was do tej listy i wychodzi mi ze mam termin na 18.12. Mysh to widze ze tak samo jak tobie.U mnie na razie wszytko w porzadku dobrze sie czuje, powolutku zaczyna mi przybywac na brzuszku.Pozdrawiam was goraco i zycze miłego wekendu.PAAAA.Mysh a ty jak juz brzuszek duy ci urosl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wczoraj po raz pierwszy wyszlam w ciazowych spodniach. Pomyslalam sobie, ze wyjscie do kina to swietny sposob na przyzwyczajanie sie :) Ciemno, pozno... I powiem Wam, ze juz dawno tak dobrze sie nie czulam!!! Nic mnie nie uciskalo, nic nie gniotlo, nic nie przeszkadzalo - to bylo cudowne uczucie. Spodnie te zmieniaja mnie zupelnie, bo sa troche szersze niz te ktore zwykle nosze, ale wygladaja bardzo sympatycznie z ta pupa, ktora jest troszenke luzniejsza :) :) Nikii & :) Vengel, widze ze sobie wypoczywacie! Mnie takie lezenie z prawdziwego zdarzenia zdarza sie tylko sporadycznie i tylko po jedzeniu i trwa tylko co najwyzej pol godzinki. Potem juz energie mnie rozpiera i musze wstac. I ide na spacer. Czy wy chodzicie na spacery? :) Vengel, proponuje zeby liste ukladac chronologicznie wedlug terminow. Pierwsza Nikii, potem Elffik i tak dalej, co ty na to? Wtedy bedzie od razu widac, kto pierwszy, kto drugi.... kto ostatni.... Przeciez bedziemy sie tu spotykac az do konca!!!! :) A co do roznych informacj na temat szkodliwosci witaminy A w Polsce i we Francji, to juz mnie to przestalo dziwic... Takie roznice dotycza bardzo wielu kwestii i to nie tylko obyczajowych. Np. kwas foliowy... w Polsce nie wyobrazalne jest go nie brac!!! Bierzecie go - albo bralyscie - wszystkie, pawda? A we Francji daje sie go tylko kobietom okolo czterdziestki, kobietom z anemia i tym ktore maja ciaze po ciazy. :) Elffiku, to cudnie, ze idziesz na urlop. Nie mow mi tylko, ze bedziesz sie nudzic! Wiesz, mnie jeszcze nikt niezorientowany w sytuacji nie zaczepil mowiac: \"o! jest pani w ciazy!\" - bardzo jestem ciekawa, kiedy posypia sie podobne pytania :) Jak na razie, to w naszym miasteczku oprocz rodziny wiedza tylko moj lekarz i moj aptekarz :) A co do spodni...hm... Ja mysle, ze jak dobrze poszukasz, to napewno znajdziesz spodnie ciazowe - \"nienamioty\". Jestem przekonana ze rowniez w Polsce oprocz obrzydliwych sklepow dla najprawdziwszyh sloni (w ktorych ubrania nie maja nic wspolnego z pieknem czy z fantazja, a jedynym ich celem jest przykryc, zakryc, zakamuflowac ciaze! brrrrrrrrrrrrrr) istnieja rowniez fajne sklepy, gdzie sprzedaje sie swietne spodnie, szyte (w pogoni za ogolnymi tendencjami) na szczuple dziewczyny, mozna znalesc spodnie z waziusienkimi nogawkami i w ogole \"normalne\" i naprawde nie wyglada sie w nich jak slon, proste bluzeczki i koszulki, leciutkie sweterki, cdne sukienusie, ktore sprawiaja ze ciaza jet piekna po prostu..... Zycze wam bardzo odnalezc je jak najszybciej Ale sie rozgadalam - czas konczyc. Zycze wam Bardzo Milej Soboty i Poprawy Pogody !!! na koniec pytanie: czy na poczatku zamierzacie umiescic dziecko na noc w waszej sypialni, czy tez chcecie od razu przyzwyczajac je do wlasnego pokoju?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, Wikoli, to milo !!! Czy to oznacza ze Twoja Fasolka tez wlasnie skonczyla 16 tygodni i dzisiaj weszla w 17 tydzien ???? O brzuszku pisalam w poprzednim poscie... A jak to jest z Twoim brzuszkiem, czy niezorientowai w sytuacji moga go juz zauwazyc ????? Strasznie jestem ciekawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikoli
Mysh moj brzuszek powoli zaczyna sie zaokraglac i niektorzy moze sie domyslaja ze moze , ja jeszcze wszytkim nie mowilam bo jakos nie chce zapeszac,W we wtorek mam wizyte u mojej pani doktor i wtedy chce miec pewnosc ze wszytko jest w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam wizyte wlasnie we wtorek :) A powiedz, ciazowych ubranek jeszcze nie nosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikoli
Jeszcze nie nosze ,bo nawet ich nie mam.Ale zaczynam ubierac luźne rzeczy. A ty juz nosisz napisz jaka masz wage.Mysha masz moze numer gg .Pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajnie :) dwie dzidzie z jedną datą :) ciekawe, która pierwsza sie urodzi ..... u mnie z tym postrzeganiem brzucha przez osoby postronne tez jest roznie ...... wczoraj swiecie przekonana, ze z daleka bije ode mnie, iz jestem w ciazy (przez sukienke) uslyszalam od pewnej kobiety, ze nic jeszcze nie widac ....coz - ona poprostu nie wiedziala o moim stanie :P poza tym wracajac do domu bylam podrywana przez sanitariusza ;) coz - milo jest prawie w 5 miesiacu ciazy jeszcze sie podobac ;) :P Jednak kolezanki z pracy - ktore wiedza od jakis 2 tygodni - od razu powiedzialy, ze \"nareszcie\" widac brzuszek :) co do ciuchow ciazowych - coz mi zawsze podobaly sie ogrodniczki ( na ciaze oczywiscie) .... ale poprostu sa jeszcze na mnie za duze .... poza tym nie mam zbyt wiele pieniedzy na takowe zakupy (wole odlozyc dla dzidziusia) - wiec chce z nimi czekac jak nadluzej -zeby powiedzmy w 7 czy 8 miesiacu nie okazalo sie nagle, ze wszystko co kupilam jest na mnie za male i musze wydac kolejne x-stowek zeby miec w czym pojsc dpo pracy czy pojechac na studia .... polskie realia sa niestety inne od tych we Francji - i raczej moge sobie pomarzyc o polowie szafy zapelnionej ciuchami na ten wlasnie stan A waskich nogawek w spodniach nie lubie - chyba, ze waskie na gorze a rozszerzane ku dolowi :) sukienek chyba kupowac nie bede - mam te moja dzinsowa (mam nadzieje, ze zmieszcze sie w nia choc do polowy sierpnia), tesciowa wlasnie skraca mi cos co wygrzebala z szfy i pewnie dostane od przyjaciolki taka sliczna niebieska ciazowke (o ile juz jej nie oddala) :) apropo Twojego pytania o spanie dzidziusia Myshko - coz jak pierwsze pol roku zamierzam postawic jego lozeczko w nasym pokoju (niestety to nie jest sypialnia tylko pokoj dizenny) a dopiero na wiosne polozyc w drugim pokoju bajkowa tapete, powiesic dziecinne firaneczki i przeniesc maluszka :) jakos nie wyobrazam sobie miec kilkutygodniowego brzdaca w osobnym pokoju ..... tyle sie slyszy o bezdechcach czy smierci lozeczkowej ... nie spalabym cala noc, gdybym nie miala dziecka kolo siebie :0 dzisiaj ide na grila - mam nadzieje, ze sie nie rozpada do wieczora .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej! Elffiku, a te ogrodniczki-ciazowki nie sa regulowane???? Bo przeciez cala filozofia ciazowych spodni polega na tym, ze mozna je nosic od (srodka czy konca) czwartego miesiaca az do konca !!! Ja moje pierwsze spodnie kupowalam z taka mysla - nosic do konca !!! Tylko ze u nas lato jest tak gorace, ze czasami nie da sie jednymi spodniami zalatwic roznych sezonow - dlatego kupilam jedne typowo letnie, zeby przezyc upaly, zeby sie nie meczyc, bo slowo daje, ze ciezko jest znosic upaly, kiedy jest 35 stopni w cieniu. A LETNIE bluzeczki, ktore kupilam nie kosztowaly drogo !!!! (we Francji akurat zaczely sie Wielkie Przeceny i skwapliwie z tego skorzystalam) Do tego wszystkie trzy, pomimo ze zostaly kupione \"specjalnie\" na ciaze, sa tak sprytnie wybrane, ze bede mogla spokojnie nosic nawet nie bedac w ciazy. :):):):):):):):) Wiesz, ja tez staram sie kupowac rozsadnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myshko :) skoro mowisz, ze sa regulowane ..... musze to sprawdzic :) bo przymierzalam tylko takie z materialu - ale nawet jako najmniejsze (wyregulowanme na najmniejsze) byly wtedy za duze ..... co do bluzek - tez cos bede musiala dokupic - ale postaram sie raczej popatrzec po hurtowniach za czyms luzniejszego kroju - bo u nas w ciazowych sklepach ceny sa dosc wysokie .... zreszta - jak pisalam kiedys - jedna bluzke juz kupilam - i tez taka, zeby moc nosic po :) to taka koszula bez rekawow rozszerzana lekko ku dolowi i dlugosci tak do polowy pupy :) w slicznym blekitnym kolorze :) a kupilam ja naprawde za grosze wiecie co - w poniedzialek koncze 18 tydz ciazy - prawie polmetek .... i coz - odczulam to rpzd chwila ... przymierzylam wlasnie dzinsy, ktore jesdzcze tydzien temu moglam od biedy nosic .... coz - dopne sie - nie powiem, ale mnie zbyt uciskaja :( nastepna para powedrowala do szafy .... zostaly mi zaledwie 2 pary spodni nadajacych sie \"do ludzi\" i moze ze 3 takie po domu .... nie ma rady - w poniedzialek wyruszam na poszukiwania czegos ciazowego ... ehhhh dobrze, ze mam wolne :) uciekam na zakupy na wieczor :) milego dzionka wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie! Najwazniejsze to szukac cierpliwie, a na pewno znajdzie sie w tedy co niedrogiego i ladnego. Przeciez na tym polega sztuka zakupow. :) A co do tych ogrodniczkow, to przeciez nawet ciazowe spodnie istnieja w roznych rozmiarach, wiec musisz przymierzyc S. I wiecie co Wam powiem, pomimo ze wlasnie dzisiaj weszlam dopiero w 17 tydzien, wlasnie mam na sobie spodnie ciazowe i doskonale sie z tym czuje. Mialam juz dosc gniecena mojej Fasolki. Czesto jak bolal mnie brzuszek, to sobie mowilam ze to wlasnie dlatego ze go gniote... nie che go juz gniesc... :) Elffiku, udanych zakupow :) Tych dzisiejszych i tymch poniedzialkowych Aha, i nie wiedzialam ze odziez ciazowa jest taka droga, ze wychodzi nawet drozej od normalnej. Kurcze, na jakims forum przeczytalam o spodniach ciazowych za 260 zl czy cos kolo temu. Przeciez to jest fortuna !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny!!! Elffiku, meldunek został przyjęty , możesz spocząć!! :P :D Myshko - mnie też senność ogarnia po jedzeniu, po obiedzie, ale stan ten trwa dłużej niż 30 min. No i oczywiście spacery!! Trochę z przymusu, bo samochodu póki co nie mamy. Ale taki przymus lubię :) A kwas foliowy w Polsce faktycznie jest na porządku dziennym. Zalecane kobietom w ciąży, karmiącym i tym,które zaczynają się starać. Ja oczywiście biorę. Vengel - cieszę się, że z twoją Fasolką wszystko dobrze :) No dziewczyny,widzę, ze temat ubrań góruje :) To ja swoje trzy groszę też dorzucę :) Właśnie wróciłam od mamy. Tunika już zaczyna przypominać tunikę :) , no i jeden karczek od sukienki też już prawie gotowy!! Póki co, chodzę jeszcze w ubraniach sprzed ciąży, przede wszystkim mam tu na myśli spódnice. Wszystkie to były biodrówki, więc teraz leżą ekstra.Podciągam je na pas, cały brzuszek sie mieści, nic mnie nie uciska, no i na długość też so dobre - wszsytkie były do połowy łydek, więc teraz są za kolano :) Jeśli chodzi brzuszek, to mój sygnalizuje on już tylko i wyłącznie ciążę :) Choć jeśli ubiorę luźną bluzę, to ktoś kto nie wie o moim stanie, może się jeszcze nie domyślić. Pozdrawiam gorąco 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKII 23.11.2004 ELFFIK 06.12.2004 VENGEL 14.12.2004 WIKOLI 18.12.2004 MYSH 18.12.2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie, gdyby okazalo sie, ze przez nieuwage ktoras z nas pominelam, to BIIIIIIIIG SORRY ! Na pewno nie z zamiarem :-) Po prostu poprawiajcie mnie ewentualnie na biezaco - z gory dzieki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja, tak krociutko. Wlasnie za oknem juz druga dzisiaj burza :-) Ale ja kocham burze, wiec jestem zachwycona... Hmmmm. a w temacie ciuszkow u mnie zadnych zmian nie przewiduje, czyli to co trzeba, a reszta do skarbonki dla Fasoli. Za 3 tygodnie otwieraja niedaleko mnie spory H & M i mam nadzieje, ze nie dam sie poniesc wielkim zakupom.....ale pewnie jak cos tam kupie, to zaraz znajde na to usprawiedliwienie - no, przeciez jestem kobieta :-) :-) Ciekawe, czy beda fajne skarpetki he, he :-) No ale koniec z rozpusta, czas na kolejny rozdzial ksiazki do nauki angielskiego, jutro mam gosci i musze jakos wypasc :-) Aha, kwas foliowy oczywiscie bralam, i faktycznie co kraj to obyczaj :-) Dla mnie chyba wszystko jest zrozumiale, denerwuja mnie tylko czasami madrale, ktore same nie wiedza o co chodzi, w ogole nie w temacie, a mowia, ze \"slyszaly\"..... Czasami jakas rada mozna kogos bardziej wkurzyc niz mu pomoc, tez tak sadzicie ? Ale oczywiscie nie chodzi mi tu o nas, drogie Kolezanki, bo my tu troszke w innym celu :-), ale mowie Wam, czasami mam ochote komus powiedziec, zeby....... No, i wyszlo szydlo z worka......jaka ja bojownicza he he ! Pa,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja, tak krociutko. Wlasnie za oknem juz druga dzisiaj burza :-) Ale ja kocham burze, wiec jestem zachwycona... Hmmmm. a w temacie ciuszkow u mnie zadnych zmian nie przewiduje, czyli to co trzeba, a reszta do skarbonki dla Fasoli. Za 3 tygodnie otwieraja niedaleko mnie spory H & M i mam nadzieje, ze nie dam sie poniesc wielkim zakupom.....ale pewnie jak cos tam kupie, to zaraz znajde na to usprawiedliwienie - no, przeciez jestem kobieta :-) :-) Ciekawe, czy beda fajne skarpetki he, he :-) No ale koniec z rozpusta, czas na kolejny rozdzial ksiazki do nauki angielskiego, jutro mam gosci i musze jakos wypasc :-) Aha, kwas foliowy oczywiscie bralam, i faktycznie co kraj to obyczaj :-) Dla mnie chyba wszystko jest zrozumiale, denerwuja mnie tylko czasami madrale, ktore same nie wiedza o co chodzi, w ogole nie w temacie, a mowia, ze \"slyszaly\"..... Czasami jakas rada mozna kogos bardziej wkurzyc niz mu pomoc, tez tak sadzicie ? Ale oczywiscie nie chodzi mi tu o nas, drogie Kolezanki, bo my tu troszke w innym celu :-), ale mowie Wam, czasami mam ochote komus powiedziec, zeby....... No, i wyszlo szydlo z worka......jaka ja bojownicza he he ! Pa,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje, Vengel :) Mnie to jeszcze przeraza to ze ludzie nie umieja szukac informacji... nie przyjdzie im do glowy, zeby zajrzec do jakiejs powazniejszej ksiazki, pogrzebac w biblitece czy czytelni, albo nawet na internecie (ale na powaznych stronach), zapytac fachowca... tylko pytaja o rade nieznanych sobie ludzi !!! (przypadek wszelkich forow internetowych) co innego porownywac doswiadczenia, co innego pytac o zdanie w sprawach medycznych (co innego porownywac czestotliwosc wypisywania danego leku w dwoch krajach, co innego pytanie wystosowane do forumowiczek czy taki lek brac !!!!) rozumiecie o o mi chodzi, prawda? I tak potem kraza jakies dziwne informacje - tak wlasnie tworza sie mity - jedna ani drugiej pani... :) Nikii, widze, ze sobie swietnie radzisz z tymi spodnicami :) A wiecie w czym ja chodze najchetniej dzisiaj? W przeogromnym bezrekawniku w krate Mojego Myszonia. Ale to tylko dlatego, ze dzisiaj zrobilo sie kapke chlodniej... Wygladam w nim \"poteznie\" ;), ale tak mi w nim dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Mysh - dzieki za poparcie :-) Mi nawet czasami nie chodzi o sam tekst tylko o forme - wiesz, typu: musisz, powinnas, a Iksinska to a Igrekinska tamto. A do tego wszystkiego zawsze kazdy kij ma dwa konce i jedni uwazaja tak a inni inaczej, dlatego mozna cos wspomniec, ale nie przekonywac. A poza tym tak wiele rzeczy zmienia sie z pokolenia na pokolenie, i nie wszyscy moga czy chca za tym nadazyc. Wiekszosc rad jest pewnie dawanych z czystego serca, ale forma czasami naprawde nie ta :-) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szalla
Wiatm Panie! Zaczne od mojego terminu ( potwierdzonego trzecim USG ) ze to jednak bedzie 15 listopada. No, zobaczymy, co dzidzia powie na te naukowe wyliczenia :) Jak bedzie w mamusie, to odniesie sie do tego z pelna ignorancja i urodzi sie w terminie przez siebie uznanym za stosowny.... Rany, oby byla w tatusia..... Na spacary chodze regularnie, nie tylko dla zdrowia Fasolki, ale glownie dlatego, ze lubie. Mieszkam w dzielnicy domkow jednorodzinnych i taki spacer jest dla mnie ciekawszy niz przegladanie katalogow. :) Podgladam co tam ludzie w ogrodkach sadza, jak zdobia itd i zawsze cos z tego mnie natchnie na wlasne udogodnienia "okolo domowe". Podaje przepis na sernik. Robie go bardoz czesto, bo jest banalnie prosty, niesamowicie dobry, a kompletnie nie umiem piec.... Skladniki: 4 serki homogenizowane ( zwykle, tanie, nie Danone'a ), najlepiej waniliowe. Do tego 3 galeretki o dowolnych smakach. Galaretki sie robi normalnie i studzi do zimnych - ale zeby nie stezaly. I dolewa sie do polowy serkow - miesza mikesem i hop na forme. Potem druga galaretka - pomieszaniac z druga polowa serkow i hop na tamta warstwe. I do lodowki. ( Ja to jeszcze czesto napycham bakaliami ). Jak zastygnie, to ukadam na wierzchu owoce, migdaly - czy co kto lubi - i zalewam trzecia galaretka. Oczywiscie przez lata robie juz dziesiatki modyfikacji i kombinacji, ale to juz zostawiam waszej inwencji. Co do spodni, ile ja mam swoich to nie napisze, bo jeszcze pomyslicie, ze ja jakis burzuj jestem, ha ha. A prawda jest taka, ze mnie mamusia uracza co chwila jakimis, bo ma kolo siebie sklep, gdzie ciagle sa koncowki serii roznych firm za grosze ( doslownie, nie w przenosni ). Wiec na kilkadziesiat par.....nie wlaze juz w zadne. I bomba.... Moj pan maz ( jak sprawdzilam przed slubem ) doskonale sobie radzi z prasowaniem i gotowaniem, ale moj pech zyciowy niestety siega tak daleko, ze obecnie moj ukochany bywa w domu na noc.... no to nie mam juz serca katowac go jeszcze prasowaniem. A szkoda, taki talent sie marnuje!!! Dzidzia bedzie zdecydowanie pierwsze pol roku w sypialni naszej - jeszcze tylko nie wymyslilam gdzie bedzie stac lozeczko :) A potem wio do swojego pokoju - i koniec z przeszkadzaniem rodzicom :) Teraz zajmuja nas wlasnie plany projektowanie pokoju dla trojki dzieci - no.... my tak przyszlosciowo hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSIA.
WITAJCIE WITAJCIE ! ! ! Jak super sie czyta Wasze wypowiedzi,jestem caly czas z Wami na bierzaco. Bardzo sie ciesze,ze Wasze brzuszki zdrowo rosna. Przestalam juz cokolwiek pisac,gdyz ja nadal Wam zazdroszcze (w pozytywnym slowa tego znaczeniu). A ten topik nadal mnie przyciaga jak magnes. Przez Was ja chyba znowu sie zaciaze i otworze topik "TERMIN W MAJU" . Tak baaardzo bym tego chciala az nie uwierzycie. Dla mnie chodzenie w ciazy to cos pieknego i niesamowitego. Rozmawialam z mezem na temat "kiedy nastepne? " i sie tylko smialismy bo to raczej nie jest teraz mozliwe z oczywistych wzgledow (to ze jedno dziecko za drugim no i cesarka po,ktorej trzeba odczekac minimum 2 lata) Ech, zostalo mi tylko czekac ...... Pozdrwiam Was bardzo goraco, trzymajcie sie i pa pa pa wikoli 👄 Mysh 👄 Vengel 👄 elffik 👄 Szalla 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZALLA 15.11.2004 NIKII 23.11.2004 ELFFIK 06.12.2004 VENGEL 14.12.2004 WIKOLI 18.12.2004 MYSH 18.12.2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Szalla, tez marzy mi sie dzielnica domkow jednorodzinnych, zawsze jak jezdzilam do Niemiec i spedzalam tak np. cale wakacje, to tak sie dobrze czulam w takiej okolicy :-) Ale wszystko przede mna :-) Wielkie dzieki za przepis na serniczek - wyprobuje w tygodniu !!!!! :-) Mniam, mniam ! He, he, moj maz tez wszystkorobny - wyprobowalam przed slubem :-) Teraz ma od wczoraj nowego laptopa i cisza w domu, spokoj... :-) Czesc Gosiu !!! Napisz jak sie czujesz i jak Twoja dzidzia ! Fajnie, ze do nas zagladasz. Pozdrowienia dla wszystkich i milej niedzieli !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilke, zeby sie przywitac i zyczyc Wam Bardzo Milej Niedzieli :) Za chwile musze zaczac sie przygotowywac: jedziemy pomoc w przeprowadzce siostrze Mojej Myszy. Wlasciwie to meska czesc rodziny jest na miejscu juz od samego rana, a my, ja i mama Myszy pojedziemy pozniej i dowieziemy obiadek. Musze przejechac 70 kilometrow prowadzac pozyczony samochod (nasz w naprawie) mam nadzieje, ze nie bedzie jakichs niespodzianek :) musze leciec :) GOSIA, musisz koniecznie zagladac do nas czesciej i poopowiadac o maluchu !!!! Gdzie on teraz spi? U Was? Jak sie miewa? Jak je? I w ogole! Pisz, pisz, pisz! pozdrwiam serdecznie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×