Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nicki3322

Wynajem mieszkania

Polecane posty

Witam. Zaczynam życie od nowa. Dotąd mieszkałam w domu na wsi. Chciałabym jednak na jakiś czas spróbować pomieszkać w mieście, tylko kompletnie nie wiem, jak zabrać się za szukanie mieszkania do wynajęcia. O co pytać, jakie są opłaty, czy skorzystać z pomocy pośrednika i ile taka pomoc kosztuje. Jakieś rady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba na początek ważniejsze znaleźc pracę a później martwić sie o takie sprawy. Skad jesteś i o jakim miescie myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W.kazdym miescie cena wynajmu jest inna. Warto poszukac ogloszen na gratce, olx a takze na lokalnych grupach na fb. Posrednikow odradzam, spokojnie mozesz szukac sama i oszczedzisz minimum kilkaset zlotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
posredniak wychodzi drogo, szukaj ogloszenia, np na uniwerkach, w zakladach pracy. jest tego mnostwo, nawet olx czy na grupach w necie na fb jest sporo ogloszen ja bym jednak zaczal od pracy ; http://wklejacz.pl/zobacz-ists

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracę mam i na razie nie chcę jej zmieniać. Chcę tylko zmienić miejsce zamieszkania. Chodzi mi o małe miasto - Nowy Sącz lub najlepiej Gorlice tylko zupełnie nie mam pojęcia o sprawach związanych z wynajmem mieszkania, pomocników w tym temacie też jakoś brak, a tam jest jakieś odstępne, czynsz, w ogóle załóżmy że znajdę ofertę wynajmu, jest podana cena, tylko nigdy nie wiem, czy jest to już cena za całość, czy może jeszcze trzeba coś dołożyć. Żebym nie wyszła na kretynkę jak zadzwonię, bo wtedy mi wcisną jeszcze jakieś dodatkowe opłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na wsi wszystkich chłopów obskoczyła teraz to do miasta ciągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to ja Ci odpowiem, bo obrażać to każdy chętny a widzę, że odpowiedzi nie uzyskałaś. Cena to zwykle czynsz + odstępne np. 1000zł, gdzie 300zł to czynsz, który właściciel płaci do spółdzielni; reszta ta tzw odstępne czyli faktycznie kwota za jaką właściciel decyduje się mieszkanie odstąpić Tobie. Warto pytać zatem czy cena zawiera czynsz i odstępne, żeby nie było wątpliwości, że to tylko odstępne a czynsz to kolejnych kilka stów. Kaucja - powinna być zwrotna; zwykle wysokość miesięcznej ceny na wypadek zniszczeń, nieuregulowania rachunków itd. Opłaty: Prąd, woda, gaz. Warto zapytać jakiej wysokości zwykle są rachunki za te media w tym mieszkaniu, bo np. jeśli woda ciepła jest podgrzewana gazem to wtedy za gaz płacisz więcej, a jeśli masz już gotową, ciepła wodę to zwykle za wode masz więcej a za gaz grosze. Ogrzewanie -zwykle w czynszu, ale warto zapytać ile wynosi, czy są dopłaty po sezonie itd. Jeśli jeszcze masz jakies pytania to postaram się odpowiedzieć - to tak na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo idź na układ z właścicielem. Np bzykanko raz na tydzień i mieszkasz za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak chcesz płacić w naturze to mogę zaproponować Ci pokój w krakowie w mieszkaniu w bloku. Jak sie piszesz to się odezwij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wreszcie ktoś coś konkretnie napisał:) Płatności w naturze raczej nie wchodzą w grę, więc dziękuję za propozycje, ale nie skorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakiś mix czyli troche w naturze a reszte za kasę wchodzi w gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicki3322
Raczej nie łączę interesów z przyjemnościami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Standardowa opłata za pośrednictwo to jednomiesięczny czynsz. Dużo, jak za podanie adresu. Co do wątpliwości - po prostu trzeba pytać, każdy właściciel ma inne podejście - jeden poda pełną cenę, drugi tylko odstępne, do którego trzeba doliczyć czynsz. Dopytaj jakie są dodatkowe opłaty, i jak są rozliczane media (zazwyczaj to osobna opłata). Spytaj o wysokość kaucji i zasady rozliczenia. Żądaj przesłania umowy do podpisu, tam będzie wszystko wyszczególnione. Jeśli ktoś kręci z umową to nie wynajmuj w ogóle, bo to krętacz i proszenie się o kłopoty. Ważne - umowa na czas określony skutkuje tym, że nie można jej wcześniej rozwiązać, bo właściciel ma prawo do czynszu nawet za te miesiące, kiedy lokator się wyprowadzi. Lepiej mieć umowę na czas nieokreślony i jasne zasady wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok czyli pośrednik faktycznie odpada. A ta kaucja, o której ktoś tam wspomniał to jest też comiesięczny wydatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ktoś by szukał biura w Warszawie, na Śródmieściu to mogę z czystym sumieniem polecić www.gwiazda.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli poszukujecie jakiegoś mieszkania na wynajem w Lublinie to polecam wam zgłosić się do biura nieruchomości http://www.wronarentals.com/ w Lublinie. Dzięki nim wynajęłam mieszkanie w tym mieście na czas studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopenik
Kaucja jak już ktoś pisał wyżej to JEDNORAZOWA opłata płacona w momencie podpisania Umowy najmu mieszkania. Wynosi ona najczęściej wysokość 1 miesięcznej opłaty (czynsz plus najem), zdarza się że czasami 2 miesięcznej opłaty. Jest ona zwracana w momencie zakończenia umowy i wyprowadzki, chyba że zostały dokonane jakieś zniszczenia. Wtedy ta kaucja pokrywa usunięcie zniszczeń co nie oznacza, że jak zdemolujesz mieszkanie to właściciel nie będzie żądał pokrycia wszystkich kosztów naprawy. Oprócz czynszu (woda, centralne ogrzewanie, śmieci itp) dopytaj się o inne opłaty jak prąd i gaz (są najczęściej doliczane osobno) a także internet, telefon, kablówka - może się okazać że te opłaty również są doliczane osobno jeśli takie usługi są zainstalowane w mieszkaniu. Przed podpisaniem umowy dobrze jest również zrobić dokładne zdjęcia mieszkania/pokoju/łazienki/kuchni, mebli, podłóg, ścian - najlepiej przy właścicielu aby potem nie było niedomówień że coś zostało przez Ciebie zniszczone. to tyle z porad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z różnymi biurami nieruchomości miałem do czynienia w BB i najlepiej oceniam Efekt i pana Filipka który mi pomógł wynająć mieszkanie. Długo szukałem najemców którzy by zagrzali miejsce i chyba w końcu udało mi się znaleźć. Na stronie https://www.bbn-efekt.pl/ masz namiar do biura, szybki kontakt, jasne warunki jeśli chodzi o umowę, warunki najmu, koszty itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja juz nie probuje działac samodzielnie. Sprarzyłam się na wynajmie od osoby prywatnej stad teraz zdeycdowałam się na agencje niercuhomosci https://www.agencja-domena.pl/ - jestem zadowolona bo znalezli mi supe rmiszkanie i nie musialam sie o nic martwic":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ani grosza pośrednikom! Skreślam także te okazje gdy okazuje się że oprócz opłaty dla właściciela mam płacić czynsz do spółdzielni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera_w
Moim zdaniem najlepiej zgłosić się do agencji - postarają się znaleźć mieszkanie dopasowane do Twoich potrzeb i budżetu, a wiadomo że zależy im na wynajmie, bo sami mają z tego kasę. Ja w Poznaniu szukałam mieszkania przez agencję Twój Pośrednik i bardzo szybko znaleźli mi ciekawą ofertę w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Najlepiej udac się bezpośrednio do agencji nieruchomości - zwykle mają masę ofert dzięki czemu masz jakiś wybór. Mieszkania na wynej w dobrych cenach ma agencja Twój Pośrednik - jesli zależy Ci żeby szybko coś znaleźć najlepiej się z nimi skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shadow
Dnia 28.10.2018 o 09:42, Gość gość napisał:

Ani grosza pośrednikom! Skreślam także te okazje gdy okazuje się że oprócz opłaty dla właściciela mam płacić czynsz do spółdzielni.

Ciekawe na jakich zasadach ta Pani chciala wynajac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2018 o 09:42, Gość gość napisał:

Ani grosza pośrednikom! Skreślam także te okazje gdy okazuje się że oprócz opłaty dla właściciela mam płacić czynsz do spółdzielni.

Ja też nie ufam pośrednikom. Zawsze sprawdzam czy oferta jest bezpośrednia. Zawsze wychodzi taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja korzystam już kilka lat z oferty www.pmspoland.pl, faktycznie bardzo sensowna propozycja, dobrze sobie radzą z mieszkaniami, nie mam właściwie zastrzeżeń co do ich usług i faktycznie to moje zaangażowanie w opiekę nad mieszkaniami jest zminimalizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×