Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Niezniszczalny trądzik

Polecane posty

Gość gość

Od 8 lat mam trądzik. Przeszłam przez wszystkie etapy leczenia (od maści, przez antybiotyki po Izotretynoine). Niestety, jesli juz pojawiały sie jakies skutki, to znikały bardzo szybko. Od dawna nie spożywam nabiału, z mies jem tylko kurczaka. Niestety, mam ogromna słabość do czekolady, słodyczy i czasem nie jestem w stanie czegoś nie zjeść, ale i tak mocno to ograniczyłam. Miałam tez okres picia na czczo wody z cytryna i imbirem, litra czystka dziennie, ssania oleju, szczotkowania ciała na sucho, przyjmowania cynku, probiotyku, picia zielonych smoothe. Nie zauważyłam jednak różnicy. Poczytałam trochę ostatnio i na własna rękę wykonałam badania hormonalne oraz wymaz ze zmiany skórnej. Z wymazu wyszła klebsiella, na ktora dostałam terapie Zinnatem. Wzielam wszystko, ale stan skory pozostał taki sam. Hormony wyszły bardzo źle- mam bardzo przekroczone normy testosteronu, androstendionu, prolaktyny, DHEAs. Tarczyca i przeciwciała prawidłowo. Udałam sie do endokrynologa, ale nie chciałam leczenia hormonami i pigułkami antykoncepcyjnymi. Z tego co czytałam i co potwierdził też lekarz, jest to rowiązanie skuteczne podczas leczenia. Dodatkowo przyjmowanie hormonów przed ciążą może być ryzykowne. Dostałam terapie "zastępcza"- głownie suplementami oraz metformina. Po 3 miesiącach ponownie wykonałam badania i udałam sie do lekarza. Spadek był bardzo niewielki, wiec dostałam nowe leki- Norprolac (Chinagolid), Spironol (Spironolakton) i zwiększyłam dawkę metforminy do 1500. Dodatkowo dermatolog przepisał mi antybiotyk doustny- Unidox (Doksycyklina) oraz na skore- Aknemycin. Stosuje całe to leczenie ok 1,5 miesiąca. Tradzik nadal ma sie tak samo, a dodatkowo zauważyłam ze mimo dużej ilości ruchu przytyłam przez rok 10kg i wciąż przybieram na wadze. Zaczęły mi tez wypadać włosy. Wiem, ze ludzie przechodzą przez duzo gorsze choroby, ale przez cały okres dojrzewania bardzo wstydziłam sie swojego wyglądu, był etap kiedy nie wychodziłam z domu. Teraz nawet nie wyobrażam sobie mojej twarzy bez zmian, przebarwień i czerwonych punktów. Byc moze ktos tez zmagał sie z podobnymi problemami i udało mu sie z tego wyjsć? Jest jakas nadzieja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopóki nie wyrównasz hormonów, nadziei nie ma. Przykro mi, ale przy takich problemach leczenie hormonalne to jedyne wyjście, i mówię to z doświadczenia (mam PCOS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale zaczniesz leczyć się hormonami,albo nic się nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu boisz się zażywać tabletki?Pezecież nie ma w nich nic strasznego,ja na twoim miejscu poszukała bym dobrego ginekologa i rozpoczęła terapię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ci ubranie śmierdzi od potu to pierzesz czy perfumujesz? Analogicznie: wszystko, co robisz do tej pory to "perfumowanie", póki nie usuniesz przyczyny to możesz się smarować g%wnem jednorożca - efekt będzie ten sam: żaden. Dziwne, że żaden lekarz ci tego jasno i dobitnieie nie powiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela2401
Zapraszam was na mojego kosmetyczno kosmetologicznego bloga www.nelovemakeup.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sproboj wyregulować hormony specjalną dietą ulozoną przez dietetyka, ale takiego ktory ma doświadczenia w ukladaniu diet u osob z róznymi chorobami. Jezeli się nie uda to pozostaje leczenie hormonalne. Mozesz tez probować zabiegi medyczne PCA Skin bedzie duza poprawa w wygladzie skóry, ale problem całkowicie nie zniknie dopoki nie usuniesz przyczyny swojego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiego trądziku,którego nie da się wyleczyć. Trzeba najpierw wyregulować hormony wewnętrznie i wspomagać się kremem zewnętrznie Ratunkiem może być terapia genowa czyli zmuszenie twoich komórek macierzystych do pracy. Efekty są spektakularne.Nie wiem czy mogę ci tutaj wysłać linki z informacją,wyniki badań klinicznych,artykuły itd..Napisz do mnie po prostu. powysyłam ci na e-maila .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś nie chrzań bzdur i nie reklamuj szajsu! żadną dietą nie naprawi się takich problemów hormonalnych!!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko masz PCOS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość [dzis 22:23] najprawdopodobniej tak, ale nie moge póki co wykonać badania zeby to potwierdzić na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 22:17 - dieta ma ogromne znaczenie na cały nasz organizm, w tym na dzialanie hormonów. Doucz się trochę, a potem wyrażaj opinie, bo na razie mało wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:19 a nie 22:17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dieta nie naprawi hormonów. Doucz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Axtaxa
Też mam taki trądzik od 13 roku życia ...aktualnie 20 rok heh jakie mam wykonać badania na hormony? Nikt nigdy ich badać mi nie polecił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"gość dziś nie chrzań bzdur i nie reklamuj szajsu! żadną dietą nie naprawi się takich problemów hormonalnych!!!! pechowiec.gif." tego typu opinie nawet trudno komentować. mam wykształcenie medyczne i 30 lat pracy w zawodzie.Terapia genowa to nie dieta,zadaniem terapii jest znalezienie przyczyny rozchwiania hormonalnego i usunięcie tej przyczyny,to tak jakby właściwie ułożyć puzzle.Nasze własne komórki macierzyste trzeba zmusić do pracy ,one "pamiętają" jak wygląda prawidłowa gospodarka hormonalna. To że czegoś nie wiemy,nie rozumiemy nie znaczy że tego nie ma."Gość" zachował się jak wszystko wiedzący mędrek ,który wszedł do ZOO,popatrzył na żyrafę i orzekł"Takich zwierząt nie ma" Udzielanie informacji nie jest reklamą,badania kliniczne ,biochemiczne nie są" szajsem"ani "bzdurą",to się nazywa wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16.09 Idz do endokrynologa,albo ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasdzi
też miałem bardzo duży problem z trądzikiem próbowałem chyba wszystkiego ale prędzej czy później zawsze wracał znajoma poleciła mi stronę konopieizdrowie.pl i tam kupiłem olejek cbd który działa przeciwzapalnie polecam naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doksycyklina sprzedam
Doksycyklina Doxycyclinum antybiotyk skóra trądzik borelioza rumień Lek pod nazwą NL Doxy 100mg w listkach po 10 kapsułek. Ważny 08.2020. Wysyłka pobraniowa 3zł/kapsułka, od 50 kapsułek po 2.5zł. Wysyłka z Tajlandii 2.5zł, od 100 kapsułek po 2zł. Koszt pobraniowej czy lotniczej rejestrowanej 20zł. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com W porównaniu do innych tetracyklin znacznie lepiej się wchłania z przewodu pokarmowego (w 90-95%), jest również mniej nefrotoksyczna - nie obciąża nerek. Do schorzeń leczonych tym antybiotykiem należą m.in.: Choroby skóry – trądzik różowaty i trądzik pospolity Borelioza ECM - rumień przewlekły wędrujący, choroba z Lyme, Infekcje dróg oddechowych (np. zapalenie płuc, ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, angina); Zapalenie pęcherza moczowego; Choroby weneryczne (chlamydia, rzeżączka, kiła); Zakażenia tkanek miękkich Zakażenia przewodu pokarmowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak! Efektima jesr świetna. Co prawda używałam tylko kremu konopnego, ale jaki efekt ❤️ na pewno kupię jeszcze jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×