Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gośćJus
Odkąd dowiedzialam sie o ciąży, pije profilaktycznie herbate żurawinową, wyniki mam dobre ale napewno nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Awaria witamy :) co do książeczki - nigdy nie miałam jej przy sobie, za wyjątkiem wizyt u gina ;p Póki co nie miałam tez problemów z bakteriami w moczu, ale najpóźniej w przyszłym tygodniu robie kolejne badanie... Dziewczyny a go polecacie na ból głowy??? Boje się przyjmować jakiekolwiek środki... mam bardzo niskie ciśnienie. PS może zrobimy tabelkę z terminami porodu, ewentualna płcią????:) Każda skopiuje wcześniejsze dane i doda swoje? Mogę zacząć: Lifeisgood termin:2 maja, płeć: dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniEwelinka
Ja pije ogólnie bardzo dużo wody i zajadam sie żurawia, ale widocznie nie pomogło i cos sie przytuliło do mnie :( dziewczyny jakie herbatki z żurawiny polecacie i gdzie je kupujecie ? Dzis wizyta u lekarza, więc zobaczymy co powie na ta infekcje. Mam nadzieje, ze mi powie jaka płeć, bo to póki co wielka zagadka :) Ja termin mam na 3 maja :) Komu nie mówię o terminie porodu to każdy sie zachwyca, ze super okres, wiosenne spacerki itp. Tak, więc Majówki żądza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co wiem, żurawina działa poronnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniEwelinka
Jak podchodzicie do latania samolotem w ciazy ? Ja sie naczytałam i niby nie szkodzi, ale ostatnio rodzina zaczęła mi mówić, ze to niebezpieczne i mam teraz wątpliwości. Chciałam wybrać sie gdzieś na mały odpoczynek, bo akurat moj luby tez ma przerwę w pracy na sezon zimowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniEwelinka
Apropo lotów i wakacji- mowa tylko o nich, gdy wszystko jest ok z dzidziusiem :) żeby nie było, ze wyrodna matka tylko o sobie myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
ja słyszałam, że to malina działa poronnie a o żurawinie pierwsze słysze, pije normalną herbate ze sklepu ale lepszej firmy, nazwe nie wiem czy moge podac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Hej ja termin na 20 maj. Prawdopodobnie chłopiec. Mam już w domu dziewczynke która z braciszka nie była zadowolona ale już ok byle by w końcu miała rodzeństwo :) Gość jus Ja też z lubelskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak: Lifeisgood termin:2 maja, płeć: dziewczynka PaniEwelinka termin:3 maja, płeć: ? Nastijka95 termin: 19.05, płeć: dziewczynka goscOlkus termin:20 maja, płeć: chłopczyk goscJus termin:21 maja, płeć: ? SecondWind termin:? płeć: chłopczyk GośćGracja ???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina777
Ja też tam jestem ale już dawno nie zaglądałam termin na 6 maja a płeć jeszcze nie znana. Wizyta 29 listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina777
Na początku byłam jako gość na pierwszej stronie, ale była taka cisza, że dzisiaj weszłam i jestem w szoku że to już 5 strona. Ja mam w domu córkę trzy latka i jestem z lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
u mnie płec jeszcze nieznana, najbliższa wizyta 11 grudnia, może wtedy coś sie dowiem ale mój gin coś musiał widziec bo długo sie wpatrywał w monitor po czym pod nosem powiedział, że to jeszcze za wcześnie a i ja nie pytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goscJus u mnie bylo podobnie,z tym ze ja drazylam:D na pewno zatem powie Ci na kolejnej wizycie:) Znacie juz date 2 USG prenatalnego??? Ja mam przed samymi swietami:):) Aktualizacja: Lifeisgood termin:2 maja, płeć: dziewczynka PaniEwelinka termin:3 maja, płeć: ? kalina777 termin: 6 maja, płeć: ? Nastijka95 termin: 19.05, płeć: dziewczynka goscOlkus termin:20 maja, płeć: chłopczyk goscJus termin:21 maja, płeć: ? SecondWind termin:? płeć: chłopczyk GośćGracja ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniEwelinka
No i będzie chłopiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na ból głowy lekarz powiedział mi, że mogę brać apap. Też mam niskie ciśnienie, ale u mnie to norma. Zazwyczaj mam 90/60. Mój gin mówi, że on z takim nie był by w stanie normalnie fuknnkcojocjonować :D Co do samolotu nie orientuję się, nigdy nie leciałam, najlepiej zapytać lekarza o przeciwwskazania. Ja bym rodziny nie słuchała, nigdy ich nie słucham, szczególnie babci, bo to bardzo przesądna osoba i większość jej racji jest tym poparta :/ (dramat). Herbate z liści malin można pić po ukończonym 35 tc. GoscOlkus w jakim wieku córka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
Fajna ta tabelka, można jeszcze za jakiś czas dodać do tego imiona dzieciaszków :) jeny jak ja bym chciała już znać płeć na 100%... Słyszałyście o Ustawie Za Życiem? Jeśli nie to przeczytajcie. 21.30 to ja Nastijka, zapomniałam się podpisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
21:38* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo to jak już każda będzie znała płeć, wtedy dodamy imiona :) Lifeisgood termin:2 maja, płeć: dziewczynka PaniEwelinka termin:3 maja, płeć: chłopczyk kalina777 termin: 6 maja, płeć: ? Nastijka95 termin: 19.05, płeć: dziewczynka goscOlkus termin:20 maja, płeć: chłopczyk goscJus termin:21 maja, płeć: ? SecondWind termin:? płeć: chłopczyk GośćGracja ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniEwelinka
Pytałam lekarza o loty samolotem i powiedział, ze jeśli ciąża przebiega prawidłowo to nie ma przeciwwskazań :) na bakterie w moczu dostałam antybiotyk w postaci globulek :( ale ogólnie mówi, ze nie jest zle, bo leukocyty w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, mam na imię Magda :), wieś pod Warszawą, termin 8 maja, najprawdopodobniej dziewczynka.Mam Hashimoto (o którym dowiedziałam się w ciąży i od 7 tygodnia zażywam Eutyrox) oraz podwyższony cukier na czczo. Znam dwie świetne książki w temacie niedoczynności tarczycy i diety o niskim IG, więc gdyby ktoś był zainteresowany chętnie podam tytuły ;). Z wszystkich książek o ciąży (tzn. tych, które dostępne są w największych księgarniach) tylko jedna przypadła mi do gustu odnośnie przebiegu ciąży - reszta to według mnie retoryka rodem z kolorowych czasopism ;). Czy też macie takie wrażenie, że większość tych książek jest niekompetentna? Może znacie jakieś dobre pozycje? Miałam robiony test PAPPA, to pierwsze USG - na razie ok :). Miałam też przygodę z toxoplazmozą - wysokie przeciwciała i awidność w szarej strefie więc byłam pod opieką Poradni Chorób Zakaźnych, ale okazało się, że nie zaraziłam się w ciąży i nie nadaję się do leczenia. Także tak ... Wydawało mi się, że jestem super zdrowa, a tu takie niespodzianki miałam już na samym początku ;). Cieszę się i czuję ulgę, że te 3 miesiące już za mną. Czuję się teraz świetnie. Chodzę na aquaareobik dwa razy w tygodniu (chodziłam przed ciążą) i ćwiczę dwa razy w tygodniu z Gacką. To moja pierwsza ciąża. Czy ktoś z Was, miał także podobne lub inne perypetie zdrowotne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaniEwelinka - w trakcie podrozy do Ameryki leciala z nami ciezarna w 7 miesiacu ciazy... Wszyscy sie dziwili,ale ona twierdzila, ze lekarz powiedzial jej o braku przeciwskazan (lot trwal 12 godzin). Chyba nie mozna przechodzic przez bramki (naswietlenie) i gorzej znosi sie zmiane cisnienia bedac w ciazy (odpukac tez jakiekolwiek problemy, ktore moglyby sie pojawic - wiadomo,ze w innym panstwie ciezej o dobra opieke). Jestes odwazna.:) Ja bardzo duzo podrozowalam z mezem, ale postanowilam na czas ciazy po prostu dac sobie spokoj i nie ryzykowac. Oczywiscie to tylko moje przemyslenia - dzialaj wg siebie i konsultuj wszystko z lekarzem.:) Lap artykul przykladowy: http://babyonline.pl/latanie-samolotem-w-ciazy-tak-czy-nie,co-mi-wolno-w-ciazy-artykul,8867,r1p1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc Magda - podaj tytul tej dobrej ksiazki, to w wolnym czasie poczytam... :) Przyznaje,ze do tej pory nie siegnelam po zadna ksiazke o ciazy. Zazdroszcze tez formy - ja to nie mam na nic sily, ale moze pomysle o zdrowych cwiczeniach!:) To sa specjalne dla kobiet w ciazy??? Przed ciaza raz w tygodniu chodzilam na basen, ale byla to nauka plywania, wiec zdarzalo mi sie zachlysnac woda, dlatego tez zrezygnowalam. :) Dziewcyzny a co z tymi witaminami? Ja mam zamiasr oprocz Pregny Plus kupic sobie Pregne DHA - jest teraz promocja w Rossmanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lifeisgood termin:2 maja, płeć: dziewczynka PaniEwelinka termin:3 maja, płeć: chłopczyk kalina777 termin: 6 maja, płeć: ? gosc (Magda) termin: 8 maja, płeć: dziewczynka Nastijka95 termin: 19.05, płeć: dziewczynka goscOlkus termin:20 maja, płeć: chłopczyk goscJus termin:21 maja, płeć: ? SecondWind termin:? płeć: chłopczyk GośćGracja ???? Póki co, jeśli chodzi o płeć, to mamy pół na pół!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniEwelinka
Jeśli chodzi o ćwiczenia to polecam trening dla kobiet w ciąży Szymona Gasia. Dostępny na youtubie. A czy któraś z Was ćwiczy mięśnie dna miednicy? Ja zaczęłam, ale ze względu na infekcję przerwałam. Szczerze to nie takie proste jak się może wydawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniEwelinka
Jeśli chodzi o podróże samolotem to sięgnęłam już do fachowej literatury :) i jednoznacznie piszą, że nie ma przeciwskazań jeśli ciąża przebiega prawidłowo, ale wiadomo każda kobieta reaguje inaczej. Podobno nawet jeśli mamy wybierać np. 10 godzinną podróż samochodem, a krótszy lot samolotem to zdecydowanie wygrywa samolot. To jest indywidualna sprawa, bo jednak niektórzy panicznie boją się lotu, a taki stres może faktycznie wywołać tylko niepożądane skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniEwelinka
Jesli chodzi... jeśli chodzi..... heheh trochę się powtarzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
Lifeisgood: dziękuję z miłe przyjęcie na forum ;). Ta książka to "Ciąża Poradnik. Problemy płodności, ciąży i porodu" Prof. Ian Greer. Podoba mi się, ponieważ została napisana przez wykwalifikowanego praktyka i konkretnie wprowadza w meandry problemów (i nie tylko) w ciąży. Odnośnie witamin, od samego początku lekarz poradził mi symvital Mama (2 kapsułki przy śniadaniu): tam jest DHA, Magnez, Żelazo, Kwas foliowy, Jod, Witamina D3 czyli to wszystko co zaleca Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (to jest tzw. Wielka Piątka). A urósł ci brzuszek? Czujesz jakieś ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
Ofcourse: to są ćwiczenia dla kobiet w ciąży :). Ja bardzo lubię ten trening https://www.youtube.com/watch?v=HtfJUcZvlFA. Od razu powiem, że nie znoszę forsownych ćwiczeń. Zawsze lubiłam ruch umiarkowany :). Po tym treningu można poczuć przypływ energii, a na drugi dzień możesz poczuć w mięśniach, że jednak sobie trochę popracowały:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
Pani Ewelinka: ja ćwiczę mięśnie miednicy na aquaerobiku. W ogóle ćwiczenia w wodzie to jest dla mnie prawdziwa bajka i polecam każdemu :). Wstrzymywałam się do 3 miesiąca ciąży z ćwiczeniami w wodzie (bo nie czułam się dobrze, a lekarz też odradzał na początku) i po pierwszym treningu (po przerwie), wyobraźcie sobie, że leżałam w domu i mruczałam sobie pod nosem z przyjemności ;). To jest niesamowite rozluźnienie, relaks ... tak jakby ktoś zrobił ci naprawdę dobry masaż całego ciała :). Pamiętam, że w tamtym roku były dziewczyny co chodziły na ćwiczenia nawet w 9 miesiącu ciąży! Ale ja też wiem, że trafiłam na świetną instruktorkę (ponad 25 lat w zawodzie trenera) i jeżdżę tak we wtorki i czwartki na basen, położony ... prawie 30 km od mojego domu, ale warto :). To uzależnia :). A w swoim 30 letnim życiu próbowałam chyba wszystkich popularnych ćwiczeń i jednak, to jest to, czemu jestem wierna. Fenomenalna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, Magda:) Pooglądam sobie ćwiczenia w piątek, gdy z rana będę miała więcej czasu! Będę też książki - może uda się kupić w jakiejś promocyjnej cenie. Hmmm może rzeczywiście pora na trochę ruchu? :) Tym bardziej, że cały czas się objadam czekoladą (nawet siostra, gdy widziała jak się objadam kanapkami z majonezem, stwierdziła: "no pięknie, za wszystkie czasy teraz sobie pozwalasz");p a przed ciążą dużo ćwiczyłam, bardzo zdrowo się odżywiałam i ogólnie byłam w formie (rower, Chodakowska, basen, orbitrek). Tym bardziej dziwi mnie, że przejdę kawałek i mam straszną zadyszkę... Mam tak od samego początku ciąży, bardzo się męczę;/ Nie wiem, dziewczyny, czy Wy też tak macie... Jestem już na L4 i całe szczęście, bo byłam zmęczona po wejściu na 1.piętro budynku... :/ Brzuszek mam już widoczny - nie da się ukryć;p Zauważyłam niestety, że grubną mi nogi (nie drastycznie, ogólnie jestem raczej szczupłą osobą, ale już widać...). Echhhh... Co do Ewelinki - postępuj według siebie.:) Tak, jak pisałam - ja bym nie ryzykowała, ale jeśli jesteś pewna - leć!:) Ja jestem panikarą, więc od razu wyobrażałabym sobie te nie do końca zbadane w swych skutkach promieniowania, raczej nic nie miałabym z wakacji.:) Koleżanka na początku ciąży leciała samolotem, niestety ciąża nie okazała się żywa, ale żaden lekarz jej nie powiedział, że to akurat przez to (choć ona sama siebie obwinia, moim zdaniem niepotrzebnie, widocznie sam zarodek nie był na tyle silny). Nie chcę Cię straszyć, naprawdę - skoro sam lekarz tak stwierdził, to czemu nie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×