Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gośćMagda
Lifeisgood: dziękuję za troskę. To miłe z twojej strony :). Odebrałam dziś wyniki badania moczu i okazało się, że mam leukocyty w moczu. Poczytałam trochę o tym i mnie zmroziło: min. możliwe zapalenie kłębuszkowe nerek lub pęcherza (przy czym nie odczuwam żadnych dolegliwości ze strony pęcherza). Wyszły mi także ciała ketonowe w moczu i czytałam, że to może mieć związek z cukrzycą, ale z kolei glukoza na czczo wyszła ok i właściwie jeszcze nigdy tak dobra mi nie wyszła w ciąży. Już sama nie wiem co o tym myśleć? Z jednej strony dieta zadziałała, s z drugiej strony to jednak nie wiem. Zgłupieć można :). Jutro idę do ginekologa i zobaczę co powie. Na razie rozgrzewam nerki maścią VapoRub i leżę w łóżku. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
Hej dziewczyny dzis poczulam takie cztery pukniecia delikatne tam w srodku i zastanawiam sie czy to dzidzia czy jelita chociaz do tych spraw wcale podobne nie bylo i teoretycznie to za wczesnie bo to pierwsza ciaza i dopiero 15t6d i tak sie teraz zastanawiam nad tym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To odpoczywaj Magda i daj znać, co powie lekarz. Woooow to szybciutko na ruchy dziecka, ale kto wie? Może akurat, jedne czuja szybciej, inne później i trzeba się z tym pogodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
chyba juz na sile sie czegos doszukuje, w poniedzialek wizyta to dowiem sie czegos nowego i bede spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak zdrowie? U mnie cała noc porażka - nie dość, ze przymknelam oko tylko na 2 h (nie umiem, nie wiem czy to przez wysoki puls...), to jeszcze baaaardzo boli mnie gardło :/ musislam iść spać do innego pokoju, bo w sypialni było mi strasznie duszno echhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
Lifeisgood: mi na ból gardła pomaga płukanie gardła (i nosa) roztworem wody letniej i soli (w proporcji pół szklanki wody, pół łyżeczki soli), kilka razy dziennie. Powstrzymaj się od słodkich smaków - cukier namnaża bakterie także takie napoje ciepłe w stylu herbata z miodem i z cytryną czy sok wcale nie są dobre jeżeli chodzi o gardło. Zrób sobie rosół (koniecznie z mięsa wołowego i nie dodawaj żadnych kostek rosołowych ani dużo pieprzu). Jedz czosnek z czymś np. chlebem (tylko nie więcej niż 1-2 ząbki). Od nabiału też trzymałabym się z daleka. Radziłabym posmarować też szyję maścią VapoRub i założyć szalik, żeby wygrzać gardło. Zainwestuj w nawilżacze powietrza (ja mam ceramiczne, które wieszam na kaloryferach). Na razie w pokojach postaw sobie miski z wodą pod kaloryferem - będziesz miała lepsze powietrze w domu. I myśl pozytywnie :) Ps. Ja jeszcze nic nie wiem odnośnie moich nerek - idę dzisiaj oddać mocz na posiew, a to badanie może trwać różnie ( 1-3) dni. Mam jednak super wiadomość: znam płeć, będzie girl :)!!! Z tej radości kupiłam wczoraj śpioszki i nie mogę przestać się do nich przytulać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow gratulacje Magda :* wiesz już, jak będzie miała na imię???:) Oby wszystko wyszło Ok z Twoimi nerkami... okazało się, ze mam gorszy problem niz gardło - kardiologiczny... moje serducho bije zdecydowanie za szybko (stad brak snu w nocy), wiec jeszcze dziś czeka mnie wizyta u kardiologia (miałam druga opcje - szpital... oby się obeszło!). Dzidziuś podobno bezpieczny i może słodko spać nawet, gdy ja się mecze, ale wiadomo - z sercem nie ma żartów. Dziś się wyjaśni co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech... W życiu bym nie pomyślała, ze można być tak zmęczonym i z drugiej strony oka nie potrafić przymknąć. :( coś mi dziewczyny nie służy ciąża. Mam tylko nadzieje, ze z dzieckiem wszystko bez zmian, czyli rośnie i rośnie. Teraz mam zamiar jeść mniej słodyczy (muszę podpytać, czy na moje zle samopoczucie ma wpływ 10 kg, które już przytyłam w ciąży). Co do gardła - właśnie, albo roztwór soli (kurczę chyba sobie daruje, o ile przejdzie), albo tantum verde, do tego tabletki Prenalen i mam zrobić kuracje z Amolem. 10 kropel 3x dziennie - stary sposób, ale na wszelki wypadek dwóch lekarzy wypytałam, czy w 100% bezpieczne (Amol ma jakieś śladowe ilości alkoholu), jest!:) ostatnio piłam dużo herbaty z miodem - dzięki za ostrzeżenie :) Dziś zapytam kardiologa, czy rzeczywiście mogę pic herbatę i kawę 1 dziennie, choć to bardzo przyszłościowe pytanie, bo w chwili obecnej nie tknelabym niczego, co ma choć trochę kofeiny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Hej dziewczyny dawno tu nie pisałam. Lifeisgood mialysmy identyczna noc :( w nocy myślałam że gardło mi się zapali. Stosowalam tantum verde w spreju ale nic nie pomogło. Rano próbowałam wypłukać gardło woda z solą ale niestety dałam rade tylko 2 razy i super ulga za 3 niestety wymioty na szczęście przed zabiegiem nic nie jadłam. Teraz cały dzień spędzam w łóżku z nosa mi się leje glowa mi pęka. W 1 ciąży ok 14 tyg na gardło rodzinny przepisał mi strepsils intensiv ale dzisiaj czytałam ze w ciaxy nie wolno go stosować. Zaraz zadzwonię do ginekolog u się zapytam. Córka ma 6 lat i ma się dobrze to chyba jej te tabletki nie zaszkodziły. U mnie 16/17 tydzień ciąży i nadal męczą mnie nudnosci. Nie mogę myć zębów bo zaraz wymiotuje. Mi tez kompletnie ciaza nie służy. Chociaż jak pójdę do pracy mówią ze ładnie wyglądam nie no pięknie oczy sine wyborczyny po wymiotach i ja ładnie wyglądam :) ale niech im będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Lifeisgood powiedz jak wygląda kuracja z amolem ? Przyznam się szczerze ze ja nigdy go nie kupowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nalewasz 10 kropelek na lyzke (nie wiecej; osoby dorosle "nie w ziacy" pija ok.20), mozesz do wlac do wody,jesli nie dasz rady polknac (ma bardzo intensywny smak,wiec na Twoje wymioty polecam dodatek wody). :) Tak 3 razy dziennie i podobno wypali wiekszosc bakterii.Ja zaraz ide drugi raz sobie zrobic kuracje, wieczorem trzeci. Po pierwszym razie poczulam ulge, ale to nie gardlem sie teraz najbardziej przejmuje;p Mozesz spokojnie jesc NeoAngin - ja bralam na przemian - raz Neo Angin, raz Prenalen (specjalne tabletki dla kobiet w ciazy, sa calkiem dobre - na katar swietny jest aerozol do nosa Prenalen). Oprócz Tantum Verde polecam spray Miramille:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WITAM, przepraszam, ze nie w temacie, ale zbieram pieniążki na wycieczkę dla rodziców, zostało mi już niewiele, a chciałabym zrobić im prezent na święta, są to starsi ludzie, którzy nigdy nie byli na wycieczce za granicą, bedę wdzięczna za każdą złotówkę https://zrzutka.pl/gzjgpw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkus - zrobilam druga kuracje dzis i super! O wiele lepiej z moim gardlem:) Ciekawe na jak dlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypić?? Może spróbuję chociaż wypłukać gardło. Na mnie seria prenalen nic nie pomaga, jedynie strop. Do nosa stosuje 2-3x otrivin dla dzieci bo inaczej nie mam życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lifeisgood to świetnie :) oby na długo była poprawa :) a ciebie boli tylko gardło? Czy tak jak i mnie męczy katar? Ja jestem w ciazy drugi raz chora. A tak staram się o siebie dbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście tradycyjnie znowu się nie zalogowałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypić, wypić :) Dasz radę! 10 kropelek to malutko :) oczywiście każdy zrobi jak uważa. Mnie tylko gardlo boli ze spraw przeziębieniowych :) a tak to zaraz do kardiologa jadę z moim serduchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
To zaraz wysyłam męża do apteki. Miejmy nadzieje ze katdiologbędzie miał dobre wieści. A jeszcze się zastanawiam nad płukaniem nosa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
Lifeisgood: Amol zawiera 96% etanolu (alkoholu etylowego). To jest tak jakbyś piła najmocniejszy spirytus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Magda chyba ty pisałaś o płukaniu nosa woda z solą? Jak to robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
GoscOlkus: ten roztwór solny (przepis pisałam wcześniej) nalewam na łyżeczkę i wciągam prawą dziurką nosa, zatykając palcem lewą, potem lewą wciągam, zatykając prawą. Wciągam i wydmuchuje z nosa. Tak ok. 3 razy. Jak się dostanie roztwór do gardła, to nic nie szkodzi aczkolwiek staraj się nie połykać tego roztworu, tylko pozbyć z nosa. Płuczę też gardło tak ok. 3-4 razy przez kilka sekund. I te czynności powtarzam 5 razy w ciągu dnia. Mi zawsze pomagały też tablet ki OrofarMax na gardło, ale podejrzewam, że w naszym stanie nie można ich używać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
GoscOlkus: jak będziesz miała problemy z płukaniem nosa w ten sposób, to kup sobie w aptece Sterimar. Fizjologiczny roztwór z wody morskiej. Spray do nosa (taki biało-niebieski z delfinkiem) - łatwiej będzie ci go aplikować do nosa bo ma specjalną końcówkę. Trzymaj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, ale w takiej dawce nie jest absolutnie szkodliwy i wybacz,ale zaufam trzem lekarzom (rodzinnemu, ginekologowi i kardiologowi). :) Czasem na siłę próbujemy być mądrzejsze od lekarzy, ja już wolę ufać opiniom specjalistów (zawsze lepiej podpytać lekarzy, bo na forum to różnie bywa). U mnie nie wybadano żadnej wady serca, na całe szczęście.;) Kardiolog stwierdził, że nawet w stanie spoczynku moje serce pracuje na najwyższych obrotach (jak po wysiłku), więc muszę ograniczyć każdą aktywność i żyć naprawdę spokojnie. Będę też miała w przyszlym tygodniu założony holter, żeby już na 100% być przekonaną o tym, że wszystko ok. Mam dodane lekarstwa z magnezem i jodem, do tego jeden lek na serce (nieszkodliwy dla dziecka, ale może obniżać moje i tak już niskie ciśnienie, co grozi omdleniami:/). Że też akurat w ten sposób muszę reagować na zmiany w moim organizmie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos tu cisza, dziewczyny:) chyba porzadki swiateczne w pelni zagarnely Waszym czasem:) Mnie dalej boli gardlo, z sercem juz lepiej, tetno nawet spada do 96 uderzen na minute:) Mam pytanie w zwiazku z drugim badaniem "prenatalnym" - macie juz ustalona date???:) Ja mam na 22 grudnia, bedzie to moj 22 tydzien ciazy. Przy pierwszym mialam niemila niespodzianke - okazalo sie, ze za wczesnie mnie zapisali (tak tez mi sie wydawalo i dwukrotnie dzwonilam,zeby zmienic termin, jednak twierdzili,ze przeciez jest ok...). Na samym badaniu mialam wiele nieprzyjemnosci, jeszcze trafilam na opryskliwa lekarke, powtarzajaca "nie ma dziecka, nie ma dziecka..." (naciskajaca mnie z calych sil na brzuch...),zeby w koncu stwierdzic, ze za wczesnie przyjechalam. ;p Oczywiscie zmienilam miejsce badan; okazalo sie, ze o wiele blizej swej miejscowosci mam mniejszy, aczkolwiek bardziej przyjazny i rzetelny gabinet - tam tez jestem zapisana 22 grudnia :) Mam nadzieje, ze z moim maluszkiem wszystko ok, juz nawet plec jest mi obojetna, byle tylko dziecko bylo zdrowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Lifeisgood koniecznie wyplukaj gardło roztworem z wody i soli, mi pomogło błyskawicznie. Ja mam nadal zatkany nos tak to nic mi na szczęście nie dolega, ale katar i zatkany nos jest bardzo męczący. Świetnie ze z tetnem lepiej. Ja tez mam wysokie ale moja gin nie zleciła mi żadnych badań. Tak.myślę by pójść prywatnie do kardiologia. Na wizytę idę 22 ale nie wiem czy do obecnej gin czy zmienić... teraz place 120 usg mam chwilowe bo jest tak fatalne ze nic nie widać. U nowego gin 150 i usg profesjonalne. Lekarz ma bardzo dobre opinie w sieci. Ale mam złe wspomnienia bo w 7 tyg miałam krwiaka powiedział ze to koniec... ciąża źle się rozwija. Ale to usg było w szpitalu. Wgl jak go o coś pytałm to powiedział zimnym tonem ze on jest tylko od robienia usg. Poszłam do luxmedu wszystko ok. Później trafiłam na tego lekarza na badaniach prenatalnych nie miała pojęcia ze to ten lekarz weszłam do gabinetu i miałam wyjść. Ale zauważył ze coś jest nie tak. Powiedziałam mu w prost jak mnie potraktował. Zmiana o 180 stopni całkiem inny lekarz bardzo dobre wrażenie na mnie zrobił na dodatek zapłaciłam o 40zl mniej. Nawet chciał mnie badać na samolocie ale nie chciałam. Zle. Wykonane usg tłumaczył złym sprzętem szpitalnym. A humor zły dzień...i mnie przeprosił. Wielokrotnie pytał czy mam jakieś pytania. I tak nie wiem co robić... raz idę do niego raz idę do mojej gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ciebie lekarz tez wcale lepiej nie potraktował... Żeby naciskać na brzuch... aj brak słów na tych lekarzy. Dokładnie nie liczy się płeć ważne by maleństwa były zdrowe. Ja na świeta nic jeszcze nie sprzątam :) mąż dziś tylko umyl okno w kuchni bo juz było okropne. Zmienił firanke ale... jak ona wygląda :D nie wazne... ważne ze czysta ;) Ja prenatalne będę miała na początku stycznia. Chociaż jak pójdę do tego drugiego lekarza z dobrym usg to pewnie dokładnie zrobi usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
19 27 to ja oczywiście tradycyjnie brak podpisu :) Maz właśnie pojechał do teściów po świeże wedzonki i tak się zastanawiam czy my możemy jeść taka swojska wedzona kiełbasę? Mam ogromną ochotę na łososia wędzonego na zimno z cytryna ale nie jem bo się boje ze coś złapie jakaś bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
Lifeisgood: Napisałaś, że Amol ma jakieś śladowe ilości alkoholu. Ja z kolei napisałam ci, że zawiera 96 etanolu (alkoholu etylowego). To nie kwestia wiary, czy w Amolu jest alkohol, tylko wiedzy z gimnazjum. Poza tym proszę powiedz mi, w którym miejscu napisałam ci, żebyś nie stosowała się do swojej kuracji i że jest ona szkodliwa? Wkurzyłam się, bo bardzo nie lubię, jak ktoś odwraca kota ogonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Olkus w takim razie sięgam do Twojego i Magdy sposobu walki z bóle gardła - wody z solą. Ci lekarze czasem maja zero empatii... Dla niektórych jesteśmy po prostu kolejnymi, które trzeba odbębnić... A dla nas to takie ważne! Ja przeżyłam chwile grozy w tej klinice badań prenatalnych i nigdy tam nie wroce (nogi mi się trzęsły po słowach lekarki, ze nie ma dziecka, a gdy badała mnie dopochwowo miała pretensje, ze jestem spięta, ale jej opinie wysmarowalam!). Ja mam jedna lekarkę, do której jeżdżę raz na miesiąc (prywatnie, 120/130 zł) i zawsze mnie bada pol godziny wraz z dokładnym usg, ale oprócz tego są właśnie te 3 duże badania prenatalne (nieobowiązkowe, płatne), na drugie wybieram się właśnie 22 grudnia :) 250 zł. Ja u kardiologa zapłaciłam 270 zł... Ale tez przebadał mnie dokładnie (ok40 minut), powiem Wam, ze to bardzo dużo, ale dla mojego spokoju i zdrowia w tym okresie warto dać i 3 razy tyle. Co do wędzonych rzeczy - spotkałam się z różnymi opiniami (na tak i na nie), ale nie pytałam lekarza a w sumie dla mnie to najbRdziej rzetelna opinia. Ja bym zadzwoniła do ginekolog i podpytała :) Nieraz dzwonię jak mam jakaś wątpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×