Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Brawo Jus :* cieszę się bardzo, ze w końcu wrócicie do domku. Życzę Wam dużo zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
dziękuje dziewczyny ale na wieczor znow podlaczyli kroplowke bo ich zdaniem kupa znowu robi sie nie taka jak trzeba i troche spadl na wadze to ja juz sama nie wiem co myslec a tak sie cieszylam, jutro bedzie juz 2tyg jak my w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tam??? Jus wyszliście??? Obyś miala dobre wieści :) my w piątek byliśmy na drugim szczepieniu i znów wszystko poszło fajnie:) na szczęście tylko dwa wkłucia - chyba najgorzej właśnie wkłuwanie przechodzi... rotawirusy wypił bez marudzenia. Co do kupki - już sama nie wiem jaka jest normalna... mój lekarz twierdzi, ze wodnista przy kp jak najbardziej może być - mój właśnie najczęściej taka ma. Wczoraj zrobił po trzydniowym odstępie trochę bardziej przypominająca ciało stałe :D ale nie robi często, max 1 na dzień to nie jest to biegunka. Echhh przy takich maluchach to o wszystko strach.. Co u reszty?????:) jak śpią Wasze maleństwa? Mój chodzi już spać Ok.21 i wstaje o 6/7 tak. Nie budzi się w nocy, jedyne co to delikatnie marudzi pod noskiem, gdy wypluje smoka i muszę mu podawać...:/ Próbowałam go karmić na śpiocha - nie wychodzi, rozbudza się i jest jeszcze bardziej marudny i co najlepsze jak w końcu zaśnie - dalej wypluwa smoka i raz na jakiś czas muszę mu podawać :p Także zrezygnowałam z wybudzania go, uznałam ze jest na tyle już duzy, ze jak będzie głodny to sam się obudzi :) A ze trafił mi się śpioch to noce nie są zle (gdyby nie podawanie smoka od 5.00 co jakiś czas to byłoby idealnie). PS nie ma już kolek ;D jak się cieszę uffffff. Czekam na dobre info od Jus i wiadomości od całej reszty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
wyszlismy do domu w sobote na wieczor, dzis wozilismy mocz do kontroli, mamy antybiotyk i czekamy co dalej, znowu ma lekka anemie ale przy rotawirusie nie mozna podawac zelaza, w zasadzie to on mial az jakies 2 te wirusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co to u takiego niemowlaka możesz już śmiało podać Tesactan http://www.tasectan.pl/, . Saszetki sa o tyle dobre ze szybciutko to rozpuszczasz i dajesz do wypicia. Naprawde działa i ja kupuje tylko to. I koniecznie powinnaś właśnie zabrać je do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę Jus uczepily się Was te cholery rotawirusy ;//// choć tak jak pisałam - już nieraz słyszałam o masowych zarażeniach rotawirusami właśnie w szpitalach. Czlowiek idzie z jednym problemem, a dochodzą mu kolejne :((( wiem, ze każdy ma swoje zdanie nt szczepionek, ale cieszę się, ze zaszczepiłam dodatkowo małego na rota... Jus życzę Wam w dalszym ciągu dużo sił i zdrówka!!!! Nawet nie wyobrażam sobie co musisz czuć... już tak długo trzymaja się Was problemy, ech!!!:( Second jak tam Twoja pociecha??? Rośnie dalej jak na drożdżach? :) Olkus jak zdrówko???? Nastijka co u Was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Jus bądź silna dla maleństwa :* zdrówka dja was :* U nas mały coraz więcej śpi, interesuje się w końcu!;) na 15 min karuzela ;) nie bardzo chce ćwiczyć na brzuszku. Położe go na brzych od razu zasypia albo drze się w niebo głosy :/ mamy dalej plesniawki na języku jak do piątku nie znikną po Aftinie czy jakoś tak to idziemy do pediatry. Byłam dziś w tesco i kupiłam małemu body 9-12 przymierzałam tak z ciekawości i szok nie są bardzo za duże. Córka mi choruje niby tylko kaszel i od kilku dni katar ale staje się to już męczące ciągle coś... wiec... wybrałam się z nią do... homeopaty koleżanka bardzo zachwalała ta pediatre... Osłuchowo czysto, distalysmy podwójne kulki i syrop na owsiki których nie zauważyłam u córki ale dziecko powinno się odrobaczac raz na rok najlepiej na jesień. Zobaczymy czy coś się poprawi czy może jednak pogorszy. Mam mieszane uczucia do tego lekarza ale w jej gabinecie było naprawdę dużo pacjentów kilka mam zaczepilam i pytałam czy są zadowolone mówiły ze tak i są kolejny raz. Ta doktor przepisuje również antybiotyki jak jest taka potrzeba. Dostaliśmy całą listę badań morfologia ob CRP tarczyca glukoza mocz i coś jeszcze... w poniedziałek idziemy na kolejną wizytę. Kazała nam odstawić słodycze i ograniczyć gluten i tu z glutenem mamy problem... bo córka do zupy chleb oczywiście biały. Do sałatki chleb lub biała bulka. Nie wiem jak ja przekonać do ciemnego pieczywa bo całkowicie zrezygnować ? Nie wyobrażam sobie tego. Dziś dzień bez słodyczy iii nooo nie było łatwo miała fochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Dziewczyny a czym nawilżacie buzie dzieciaczków? Bo mój ma jakąś sucha. Używam Nivea baby. nasza pediatra twierdzi ze ten krem w zupełności powinien wystarczyć,bo nie ma co używać emilientów skoro skóra nie jest atomowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze powiedzcie mi ile czasu dziennie spędzają wasze dzieci na brzuchu? Bo ja się zaczynam martwić tym ze mały prawie wgl nie chce podnosić głowy do góry. Cwaniak przez ostatnie 4 dni zaraz zasypia jak tylko go położę na brzuch bo drzec to się darl od początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tez nienawidzi leżenia na brzuszku :p nie znosi wręcz. Każde dziecko ma inaczej :) i lubi co innego. Jakby to powiedział mój mąż: widziałaś kiedyś jakiegoś dorosłego, który zle podnosi głowę???:D Wszystko w swoim czasie, predzej czy później podniesie ślicznie :) Mój mały drugi dzień budzi się w nocy, właśnie sobie je :) Buziaki:* PS nie znam takiego lekarza, ale może akurat????:) Sama zobaczysz, czy przynosi efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas wszystko ok. Nie wazymy sie bo sie boje tego co zobacze ;) 18.08 mamy szczepienie wiec wtedy sie zwazymy. Michal wyglada jak ten ludzik z opon Michelin... dla starszego syna w książeczce zdrowia mam taki jakby kalendarz postepow i wychodzi ze na 3mce. dziecko "powinno" leżąc na brzuchu podpierac sie ma przedramionach.. mojemu srednio wychodzi ;) na brzuchu lezec lubi, nawet sam sie dopomina piskami i probuje sie odwrocic ;) wykreca glowe i gora tułowia juz prawie daje rade ale pupa za ciezka zeby sie ruszyc ;) za to jest bardzo komunikatywny, nie interesuja go zaabwki polozone w zasiegu wzroku, woli czlowieka. Moze tak z godzine lezec i sie usmiechac, cos tam probujac mowic po dzidziusiowemu ;) a teraz tak patrze ze w nocu cos go uzarlo chyba w glowke ;/ ma takiego wielkiego czerowonego babla.. jak znajde sprawce to zatluke chyba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogole.. czy Wam moze tez przychodza mysli o kolejnym dziecku czy to tylko moje hormony jeszcze sie nie uspokoily? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkus, ja na wszystko uzywam Linomag, nie mamy zadnych problemow skórnych. Na poczatku strasznie nam się pupa odparzala.. jakby ta kupa conajmniej radioaktywna byla. Ale teraz nawet to nam przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A spanie na brzuchu tez jest ok! Tylko no wiadomo ze trzeba bardziej dziecka pilnowac. Ale tak tez sobie brzuszek masuje. Moje niestety nie.chce spac na brzuchu :( w ogole malo sypia. Za to noce sa ok. Ma drzemke 20/21 - 2/3, jemy na wpol spiaco i przenosimy sie na noc do duzego lozka i spimy do rana 6/7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
dziękuje! No z terminem zabiegu nie bedzie tak latwo, mamy dzwonic 3tyg po ostatniej dawce antybiotyku i wtedy wyznacza. A to troche potrwa, w szpitalu kazali dawac antybiotyk 5 dni a dzis rodzinna az 2 tyg bo twierdzi,ze akurat takie bakterie ktore spowodowaly ZUM leczy sie dlugotrwale bo czlowiek jest nimi nadkazony, dzis bylismy po odbior wynikow z moczu i jest dobrze, ale za to znow pojawila sie lekka anemia, a zelaza podawac nie mozna bo to swietna pozywka dla wirusow i bakterii. Jakos napewno sobie po malu poradzimy z tym wszystkim ale najgorsza ta przepuklina, dzis od rana malutki jest marudny bo go boli i trzeszczy w brzuszku. A co do lezenia na brzuchu moj tez tego nie lubi, polezy z 5min, robi sie czerwony i wrzask i glowki tez nie bardzo chce podnosic, no ale to wczesniak wiec w wieku korygowanym jest zawsze prawie miesiac do tylu i dlatego daje mu czas, usmiechac tez sie zaczal kapke pozniej niz powinien, kazdy bobas ma swoj indywidualny rytm rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus oby Wam zleciał ten czas i już jak najszybciej ustalili termin zabiegu... Pewnie odetchniecie z ulga po pozbyciu się przepukliny, choc kurczę zawsze strach o takie maleństwo, współczuje :( Second mój za 2 tyg będzie miał 4 miesiace i nadal nie opiera się na prZedramieniach ;p tak jak od Jus robi się cały czerwony i nie chce leżeć na brzuchu, drze się :D nienawidzi tego. Tez najmocniej lubi twarze, choć już coraz bardziej zabawki typu misie i grzechotki go interesują. Uwielbia gryzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślini się okropnie i wpycha cała pieść do buźki.. chyba to oznaka ząbków... marudny tez jedt od kilku dni. Ja miałam zeby bardzo szybko, może on tez będzie miał ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj tez pakuje lapki do buzi, tez sie boje ze zabki ida. A to nie za dobrze.. statszemu wyszly zanim mial 4mce i szybko je próchnica zjadla (karmienie piersia nie pomaga). A tak w ogole to moze cos pozytywnego? Bo tylko kolki, choroby i placz... pochwalcie sie swoimi maluchami! :) https://zapodaj.net/5ba6559f7af9a.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
moj maly wpycha raczki do buzi juz od jakichs 3 tyg a pare dni temu skonczyl dopiero 3msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
a jak tam u waszych maluchow ze smoczkiem? Moj nie chce ssac, wypycha jezykiem, juz od wielkiego dzwonu czasami pociagnie pare razy a tak to nie, mowia, ze to dobrze bo potem ciezko oduczyc dziecko i wady zgryzu moga wystapic a z drugiej strony gdzies czytalam, ze ssanie smoka jest zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
od wczoraj wieczora znow sa jakies problemy z brzuszkiem i kupkami, w rodzinie jedno dziecko dodtalo biegunke no i nie wiem czy zarazilo sie od mojego czy moj znow od tamtego, gotuje mu dzis marchwianke, pytalam pediatry jeszcze w szpitalu i nie widziala przeciwskazan, tak sie boje znow wrocic do tego szpitala a tym razem moze byc cos gorszego bo i mnie zaczyna cos brac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam przed czwartym miesiącem zabki i jakos całe życie mam super zdrowe :) żadnych problemów od dziecka. Nie ma co się stresować, jednym wychodzą szybciej, innym później :) Co do smoczka mój uwielbia i to dla niego najlepszy (po cycu) sposób na uspokojenie... Są plusy i minusy smoka, jak wszystkiego...:) Jus obyście się nie wpakowali w kolejne choróbsko, ech...:( Pytanie do wszystkich mam - karmicie nadal piersią i tylko piersią????ja tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Hej dziewczyny u nas nie najlepiej :( odebrałam córki wyniki i ma podwyższone tsh nirma 4.200 a jej wyszło 7200 dla dzieci jest podobno norma 6. :( ma 7 lat ja wyniki miałam idealne u męża teściowa babcia i siostra mają tarczyce On pewnie też... jego też wysyłam na badania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, moj ma 2 miesiace i tydzien i wpycha raczki juz od jakiegos czasu, a smoczka uwielbia odkad sie urodzil. jak przychodzi pora spania, to tylko dam mu smoczka do buzi, to od razu oczy mu leca i wie ze pora na sen, no ale najczesciej zanim zasnie to jeszcze sie powierci. Powiedzcie jak w ciagu dnia zasypiaja wasze dzieci? czy je odkladacie i same zasypiaja bez marudzenia czy bujacie? A co mnie martwi to to, ze od jakiegos czasu, lezac na brzuchu, nie chce podnosic glowy. od poczatku ladnie ta glowke unosil, a nagle mu sie odwidzialo. Kiedy klade go na brzuchu to wpycha raczki do buzi albo to na czym lezy, czyli jakas pieluszka albo kocyk. Nie wiem czy nie skonsultowac tego z pediatra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
moj syn zasypia tylko i wylacznie noszony na rekach, tak jest od poczatku, glowki na brzuszku tez podnosic nie chce za to trzymany na prosto utrzymuje ja sztywno juz dosc dlugo i sie rozglada z ciekawoscia i wielce juz mu nie leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
moj maly jak nie chcial podnosic glowki tak nie chcial, dzis nastepna proba i patrze a glowka tak wysoko az zadarta do tylu, wiec potrafi ale maly leniuszek, a na brzuszku dalej nie chce dlugo lezec, w tej kwestii nic sie nie zmienilo a co dziewczyny u was bo cisza tutaj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Mój tez nienawidzi pozycji na brzuchu i jeszcze nie trzyma super w tej pozycji, a ma już 4 miesiace ;p jest zdezorientowany w tej pozycji;p za to jak go nosze to już wcale głowy nie opiera, cały czas ma w pionie i non stop soe rozgląda tam, gdzie chce. Jak leży na plecach to tez cały czas podnosi glowe, turla się na bok, wiec może nie jest aż tak zle z nami :p Teraz właśnie zasypia sobie w lozeczku sam, choć i tak po 21 na bank się obudzi i będzie chciał jeść :) 90% jego zasypiania ma miejsce na rękach - usypiam go i odkładam do łóżeczka:) czasem sam zaśnie w lozeczku, gdy go odkładam, jak teraz, ale bardzo rzadko. Nigdy nie spał z nami w łóżku, konsekwentnie do tego podchodzę i dokładnie tak, jak sobie założyłam. Owszem, wymaga to ode mnie wstawania, ale coś za coś. Choć oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania w tej kwestii i każda mama wie, jak postępować ze swym dzieckiem - nie uważam zatem, ze jeśli ktoś śpi z dzieckiem to robi zle. Ja od początku chciałam uczyć spania w lozeczku i udało się;) Poza tym karmienie w pozycji leżącej nie wychodziło nam - miałam jakiś uraz ze szpitala...:) Buziaki! Olkus mam nadzieje, ze sprawa się załatwiła i z mała wszystko ok! Jus u Was tez się uspokoiło???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Mój mały tak od 5 dni podnosi glowke idealnie nawet popiera się na rączkach , tak po prostu z dnia na dzień ;) uwielbia leżeć na brzuchu jak siostra przed nim tańczy :D nawet kilka minut tak sobie leży ale widzę ze w pewnym momencie ręce mu się rozsuwaja i główka opada ze zmęczenia ale nie poddaje się do ostatnich sił :) ostatnio często zasypia przy cycku nue dlatego ze musi bo w łóżeczku tez zasnie bez problemu ale ja lubię się do niego przytulać :) dalej budzi się w nocy 2 -3 i 5-6 czasami zrobi jedna pobudke po 4. Mogły juz przesypiac noce ;) z córką na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Od razu na 2 dzień zrobiłam rozszerzone badania tsh ft3itp. w luxmedzie i wyniki wyszły w normie. Rany jak mogą popełniać błędy w laboratorium? Moim zdaniem jest to nie dopuszczalne. To samo laboratorium mojej kokezance w ciąży wykazalo cukier prawie 500. Powstał temat majowki 2019 pomyśleć że jeszxze rok temu to my się staralysmy ,ale ten czas leci. Jus juz u was wszystko dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×