Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gość
U mnie tez cesarka pod koniec kwietnia :-) (ze wskazań). Mam nadzieję, że naturalny poród nie zacznie się wcześniej. Zaczynam schizowac :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie masz wskazania??? :) Na moje nie trzeba, bo sterylizator pełni funkcje wyparzenia, zabicia wszystkich bakterii :) Ja tez mam nadzieje, ze nic nie wydarzy się wcześniej. Cesarkę mam zaplanowana na tydzień przed moim terminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu cicho... a ja jak zwykle mam pytanie - po jakim czasie można wyjść z dzieckiem na spacerek (zakładając, ze będzie ciepło)?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko moze niekoniecznie na kilka godzin :) nie wiem jakie masz warunki mieszkaniowe. Jesli masz taras/balkon to mozesz zaczac od takiego mini spaceru. My mieszkamy na 4 pietrze i cos czuje ze przez pierwszy tydzien, dwa bedziemy raczej korzystac z balkonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam balkon, myślałam właśnie o tzw werandowaniu w pierwszym tygodniu, żeby w drugim już wyjść na spacerek. Mnie ciągnie głównie z tego powodu, ze jestem uwięziona trzeci miesiąc :) ale oczywiście nie chciałabym zaszkodzić dziecku! PS ale mamy przepiękna pogodę, dziś już leżałam na balkonie :D ale ulga!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda cudowna, ja juz z moim pierworodnym kilka razy plac zabaw zaliczylismy (nie mozna go stamtad wyciagnac!:) ) wreszcie bez kurtek! Troche sie obawiam jak beda wygladaly wspolne spacery: ja+starszak+niemowle. Moj 5(od wczoraj:) ) latek jest dosc narwany i raczej chodzimy za reke bo nie mam 100% pewnosci czy zauwazy ze przed nami jest ulica i jedzie samochod. Chyba bede pozyczac puszorek od psa i przywiazywac go do wozka :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
mam pytanie - w jaki sposob golicie teraz miejsca intymne? lusterko? czy ktos wam pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Second - wszystkiego najlepszego i dużo zdrówka dla pierworodnego :))) Hehe może rzeczywiście kup szelki i przywiąż go do wózka :D mnie już tez wytypowali na spacery łączone , z moim chrześniakiem 3-letnim, bardzo dzikim - nie wiem, czy się zdecyduje :D Boje się, ze mi ucieknie. Olkus ja już nie widzę miejsc intymnych chyba od 2 miesięcy i cały czas z lusterkiem jadę :) Pisałam to już, no chyba ze znowu jakiś troll pyta, choć nie wiem co w tym takiego dziwnego. Wiadomo, ze to jeden z problemów ciężarnych;p ogolnie już nie umiem się schylic ppd prysznicem w celu ogolenia nóg (muszę kłaść nogi na wannie i golić), nie wiem czy to ogólnie przez moja niemoc spowodowana leżeniem cały czas.:/ Czuje, jakby moje nogi nie potrafiły już się podnieść, gdy np. kucne. Ciekawe ile mi zajmie dochodzenie do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez uzywam lusterka. Juz jakis czas... :D przyznaje sie ze gole sie juz tylko przed wizyta u lekarza, nie mam sily na depilacje nog co drugi dzien a i tak przeciez glownie siedze w domu wiec.. nie chce mi sie ;p generalnie tak sobie ostatnio myslalam bedac we wannie i oddajac sie czynnosciom pielegnacyjnym ze te ciazowe wygibasy moglyby wygladac dosc komicznie dla postronnego obserwatora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
Ja z córką wyszłam na drugi dzień od wyjścia ze szpitala, był ładny wrzesień, 24 stopnie :) teraz też zamierzam wyjść jak najszybciej sie da. Miejsca intymne golę 'na czuja' :D a na nogi chodzę na wosk, ponieważ moja skóra na nogach nie toleruje maszynki. Jestem ciekawa jak moja córka zareaguje na siostre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
EEeej no... o golenie to nie ja pytałam. Byłam w pon u gin wszystko ok,maly juz waży 2600. Jak tak dalej będzie przybieral na wadze, to aż się co raz bardziej boje porodu. Gin nadal nie widzi wskazań do cc i namawia mnie na sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Second to samo sobie myśle, goląc się ;p ale już niedługo :) Nastijka a jak długie były Wasze spacerki? Raczej tez nie będę siedziała w domu długo, bo mam już powoli dość.a zreszta nie mam zamiaru się kisić w domu (moja siostra urodziła w połowie lata i ani razu nie wyszła, bo się bała; ja sobie obiecałam, ze będę robić wszystko na odwrot, żeby nie być tak przewrażliwiona). Olkus super waga :)))) mój tez tak rósł szybko i zawsze ponad norma grubo, a teraz średnia krajowa ;p wiec tempo wzrostu zmalało w 36 tyg albo i troche wcześniej :) Trzeba jeszcze pamiętać o tym marginesie błędu - dziecko może ważyć więcej/mniej. A chciałabyś mocno ta cesarkę? Na kiedy macie termin???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
mi na ostatniej wizycie usg wyliczylo na 25 maja, pewnie dlatego, ze maly malo wazy ale i tak trzymam sie tego z OM bo na kazdej wizycie z usg wychodzi inny termin he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ginekolog tez mówiła, żeby trzymać się terminu z miesiączki, tez miałam najróżniejsze daty. Nie martw się GoscJus, bo to nie dość, ze może być zakłamany wynik, to jeszcze tempo wzrostu może się zmienić o 100%:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
maly juz wazy 2kg, do maja jeszcze troche czasu wiec powinien przekroczyc 3kg, 25 kwietnia wizyta, ciekawe czy to juz ostatnia czy jeszcze zalapie sie na majowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
w sobote wybieram sie na zakupy bo zostaly takie drobne sprawy, smoczki, butelki, tetrowki... No i torba do szpitala, musze kupic nowa bo najwyzsza pora sie spakowac, chce kupic juz tez podklady poporodowe i majtki siateczkowe no i kosmetyki dla malego ale czy to nie za wczesnie na takie zakupy sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, ze kup już wszystko :) najlepiej kupić i być spakowanym:) Jasne, ze mały urośnie, do maja jeszcze trochę czasu. To masz wizytę w dniu mojego porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SecondWind
Ja juz mam wszystko kupione, wlacznie z gryzakami na 3mce ;) nie moglam im sie oprzec... torba polowicznie spakowana, musze chyba jeszcze kupic druga "dzidziusiowa". I za chwile zaczynam wielkie pranie i prasowanie ;) w kwestii przygotowan (torba, pokoj etc.) ja nie trzymam sie sztywno terminu porodu bo moze sie zdarzyc niespodzianka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) wpadłam tylko napisać, ze już jest na świecie mój synek :) przyszedł nA świat 3 godziny temu, niestety akcja była bardzo nerwowa ... W domu zaczęłam mocno krwawic, od razu szpital i cesarka w 5 minut (zagrożenie życia). Na całe szczęście wszystko się udało :) mAly dostał 10 punktów, wazy 3320 i mierz 55 cm :) ja teraz leżę po cięciu i nie umiem zasnąć. Adrenalina. Tak się bałam... Teraz najważniejsze, ze moja kruszynka zdrowa :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
Najszczersze gratulacje! Zdrowia dla maluszka i mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastijka95
Life gratulacje ! W którym tygodniu się urodziło maleństwo? I jak ma na imię? :) Bardzo zazdroszczę, też chciałabym być już po... mam nadzieje, że jak urodzę moje wahania nastrojów miną. Ryczę jak bóbr jakies 3-razy dziennie, mąż dużo pracuje a opieka nad córką mnie wykańcza, jest bardzo niegrzeczna... dziś mam 35+0 i tak sie zastanawiam czy mogliby mi wywołać poród za 2-tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o wow, gratuluje! jestes pierwsza ☺️ super ze wszystko ok i jaki duzy i silny. Zazdroszcze Ci ze juz jestes po i trzymam kciuki o szybki powrót do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Life wszystkiego dobrego dla ciebie i malucha! Pisz na bieżąco jak sobie radzicie, kiedy do domu i jak się czujecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje! :) zdrowia dla Ciebie i malenstwa. A jak juz troche odpoczniesz to czekamy na relacje z pierwszych dni jako mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Nastyjka ja mam 34+5 dni i tez tak myślę że za 2 tyg mogę rodzic :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę myślałam, ze jakoś mniej będzie bolało po cesarce, ale miałam wczoraj mega mocne bóle - brałam ketonal, teraz na przemian ibuprom z czyms tam.:) Ciezko nadal mi się wstaje ... Ale gdy patrzę na małego to każdy problem wydaje się niczym :) Michałek, skończony 37 tydzień i dwa dni. Urodzony w piątek trzynastego :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Life a jak z Krwawieniem? Jakie miałaś znieczulenie? Po ilu godzinach pozwolili ci wstać? Sorki ze tak pytam, ale wiesz... i ja planuje cesarke i zastanawiam się czy się nie rozmyślic ;) Karmisz piersią? Jak pierwsza kąpiel bez brzuszka? :) ja pamiętam ze dziwnie było mi się do niego dotknąć no i widziałam "siuske" :D dobra starczy pytań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluję i cieszę się z całego serca ;). Ps. Dziewczyny nie piszcie kobiecie, że zazdrościcie jej - bo to tak jakby źle życzyć komuś. Zdrówka życzę i trzymam kciuki by już wszystko poszło gładko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×