Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Niedosłuch. Czy można z nim jakoś walczyć?

Polecane posty

Gość gość

Witajcie, mam do Was serdeczne pytanie - jak staracie sobie radzić z lekkim niedosłuchem? Ja niestety chyba próbuję sobie wmówić, że problemu nie ma jednak coraz bardziej zaczynam go dostrzegać. Są jakieś sposoby na radzenie sobie z tego typu problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Im wcześniej się tym zajmiesz tym lepsze są dla Ciebie rokowania. W każdym razie na początek proponuję udać się do laryngologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Protetyk słuchu
Trzeba zrobić badanie słuchu. Jeżeli jest to niedosluch odbiorczy czyli przewodnictwo kostne i powietrzne jest uszkodzone a średnia slyszania to więcej niż 40 db to tylko aparat sluchowy . Niedosluch taki jest dysfunkcją trwała nie rokujaca poprawy i będzie postępować jeżeli odpowiednio szybko się nie zareaguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swego czasu słyszałem o aparatach słuchowych właśnie do tego typu problemów. Są praktycznie niewidoczne a bardzo poprawiają komfort życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, czy ten aparat który mój przedmówca zaproponował to takie dobre rozwiązanie. W każdym razie idź do lekarza i skonsultuj to z nim. Ja jak już bym się miał decydować to wziąłbym po prostu normalny aparat słuchowy. Wydasz więcej ale jednak będzie to bardzo pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojego czasu również odczuwałem problemy ze słuchem. Przez przypadek również odwiedziłem punkt AudioCentrum (www.audiocentrum.com) i przyznam szczerze, że było mi to potrzebne. Zrobili mi odpowiednie badania i powiedzieli co dalej. Rekomenduję ich ponieważ pomogli mi bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzamy się z przedmówcami. Wybierz się do laryngologa. Lekarz Cię zbada i ewentualnie skieruje na dalsze badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętaj, że im wcześniej zdiagnozujesz problem ze słuchem tym lepiej można zaradzić na Twoje dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam lekki niedosłuch i na początku nosiłam aparat, następnie przestałam a teraz znowu zastanawiam się czy do urządzenia nie wrócić. Bardzo wpływa na komfort życia i funkcjonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobacz czy łapiesz sie na implant, jesli to niebduza wada to możliwe ze przywroci słuch w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zdania, że wszystkie dolegliwości powinno się konsultować, ze specjalistami. Lepiej zaradzać niż leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście zgadzam się z Wami i chyba po prostu udam się do lekarza na konsultację bądź po prostu pójdę na jakieś bezpłatne badania i zobaczę co mi wyjdzie. Dzięki za wypowiedzi w temacie i rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikamoniczka321
Czytałam ostatnio artykuł https://zycieseniora.com/zdrowie-seniora/badania-sluchu-u-osoby-starszej/ i podobno z tym problemem spotykają się najczęściej osoby starsze. Osoby starsze często stosują mechanizm wyparcia, gdy tylko zauważą u siebie pierwsze problemy ze słuchem. Efekt jest taki, że unikają rozmów przez telefon, „bo się zepsuł”, coraz rzadziej spotykają się ze znajomymi „bo słabo się ostatnio czuję”, coraz głośniej oglądają telewizję „bo telewizor chyba się psuje”. Zamiast stosować tego typu uniki lepiej wykonać profesjonalne badania słuchu u osoby starszej i na ich podstawie dobrać odpowiedni aparat słuchowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które mają niedosłuch. Jak na wasze dolegliwości wpłynął aparat słuchowy? Lepiej słyszycie? Czy przypadkiem aparaty słuchowe nie pogłębiają głuchoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×