Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Onanazakręcie

Nie chcę pracować w wyuczonym zawodzie.

Polecane posty

Gość Onanazakręcie

Moi mili, piszę do Was, ponieważ znalazłam się na życiowym zakręcie i zupełnie nie wiem co dalej robić. Mam 25 lat. Skończyłam studia z zakresu oligofrenopedagogiki oraz diagnostyki. Przez całe studia byłam pewna, że właśnie to chcę robić zawodowo. Robiłam praktyki, wolontariaty, kursy. Od razu po studiach znalazłam pracę w zawodzie w przedszkolu specjalnym. Pracuję tam trzeci tydzień i już teraz wiem, że to praca zupełnie nie dla mnie. Nie potrafię się w niej odnaleźć, nie czuję satysfakcji, codziennie przeglądam oferty pracy, bo czuję w środku, że chcę stąd jak najszybciej uciec. Nie wiem co robić dalej. Całe moje wykształcenie i doświadczenie zawodowe jest związane z pedagogiką i boję się, że nie znajdę żadnej innej pracy skoro nie mam doświadczenia. Proszę, dajcie znać czy jesteście/byliście w podobnej sytuacji i jak z niej wybrnęliście. Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchaj to dopiero początek,daj sobie czas na przywyknięcie i oswojenie sie z sytuacją,bo ppdejrzewam,że zbyt wiele bierzesz na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onanazakręcie
Wiem, że początki zazwyczaj są trudne i od pierwszego dnia pracy mówię sobie żeby do wszystkiego podchodzić z dystansem i naprawdę mi się to udaje. W pracy tez radzę sobie bardzo dobrze. Ale nie oszukam siebie. Wiem, co czuję w środku i jakie mam myśli kładąc się do spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlugo wczesniej bylas bez pracy/szukalas pracy? Nie wiem czy pracujesz jako nauczyciel w tym przedszkolu i nie wiem w jakim miescie, jakie sa mozliwosci znalezienia pracy w tym miescie... Rozwaz za i przeciw. Ja szukajac pracy mialam oferte pracy w takim przedszkolu jako pomoc, wynagrodzenie najnizsza krajowa noi te wszystkie czynnosci opiekuncze. Po jednym dniu, o ktory poprosilam (nieodplatnym, bo chcialam zobaczyc czy dam rade)wyszlam i nie wrocilam tam. Poczulam sie bezsilna. A Tobie co sprawia najwieksza trudnosc? Pomysl tez, ze byc moze tutaj teraz widzisz tyle wad tej pracy, ale uwierz, ze rynek pracy nadal pelen jest podlosci i gdzie jest jakakolwiek lzejsza praca (czytaj dla osob bez szczegolnych kwalifikacji, ale praca lzejsza niz typowo fizyczna) tam jest rywalizacja czesto po trupach i najnizsza krajowa na zlecenie. Czesto na zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz 25 lat to absolutnie nie jest za późno na to, żeby zmienić zawód. Sama znam starsze osoby, które znajdowały w sobie odwagę do tego, żeby się przekwalifikować. Moim zdaniem nie warto się męczyć całe życie, ale prace trzeba zmieniać z rozmysłem. Tutaj http://pomorskie-praca.pl/zawody-z-gwarancja-zatrudnienia/ możesz sobie poczytać o tym w jakich zawodach nie zabraknie pracy. A z tym ,że rynek pracy jest podły – to trochę prawda. Nigdy nie wiadomo czy trafi się na przyjaznych współpracowników itd., no takie życie…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×