Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość jumikkk

jakie ogrzewanie?

Polecane posty

Gość jumikkk

Padł nam piec i już nie da się go odratowac, na szybko musimy coś kupić. Namawiam faceta na kocioł na pellet, ma ktoś i podzieli sią wrażeniami? Musimy szybko podjąć decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogrzewanie na pellet jest droższe niż na węgiel .. W dodatku biorąc pod uwagę ceny pelletu z ostatnich lat , to nigdy nie stanieje natomiast węgiel maszduzy wybór dostawów mozesz wybrac tani za 600 zł za tone albo droższy przy pelletcie nie masz zadnego wyboru jestes skazana na drogi opał .. Zamiast pelletu mozesz rozważyć gaz jest wygodniejszy w użyciu , nie musisz schodzic do kotlowni i na pewno nie droższy wymienie c***aliwa w ogrzewaniu od najtanszego do najdrozszego drewno > węgiel > gaz> pellet > olej > prąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wymienie c****aliwa w ogrzewaniu od najtanszego do najdrozszego drewno > węgiel > gaz> pellet > olej > prąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1..oto paliwa w ogrzewaniu od najtanszego do najdrozszego drewno > węgiel > gaz> pellet > olej > prąd 2 .. A teraz od najwygodniejszego w uzyciu do najbardziej klopotliwego prąd> gaz > olej> pellet> kocioł na ekogroszek podajnikowy > kocioł na węgiel tradycyjny > drewno pomyśl o kotle na ekogroszek kosztuje w granicach 6 tys zł Popularna firma produkujaca takie kotly to na przyklad Defro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hikoli
Czy cena jest najważniejsza? Osobiście uważam ze najważniejsze w domu jest ciepło w pomieszczeniu. Dlatego zdecydowałem się zainstalować ogrzewanie pod pellet. Dobry wysokokaloryczny pellet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę jak użyjesz bardzo dobre materiały do ocieplenia to nieważne jakie będzie ogrzewanie. Ja przy budowie domu miałam zastosowany system CARBON od caparola. Ściany nie przepuszczają ciepła i rachunki za ogrzewanie mam naprawdę niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, ale jeśli za to samo ciepło możesz zapłacić mniej to po co przepłcać kupując pellet, ekogroszek czy nawet gaz? policzcie sobie ile kosztuje ogrzewanie pompą ciepła. różnice są znaczne na korzyść oze - http://vikersonn.eu/kalkulator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubię ekologiczne rozwiązania i zastanawiam się nad montażem w domu instalacji solarnej: https://www.immergas.pl/ . Nie dość, że to wygodny system i nie wpływa negatywnie na środowisko natualne, to jeszcze jego zaletą jest duża oszczędność gotówki, którą tracimy na podgrzewaniu wody w domu. Co Wy sądzicie o takim rozwiązaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My kupiliśmy kocioł z podajnikiem ślimakowym SKAM-R DUO od firmy Stefaniak http://www.stefaniak.pl/ i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru. Można w nim spalać ekogroszek, pellet i miał. Kocioł ma dobrą sprawność cieplną, 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika, żeliwny palnik drugiej generacji, ogółem to bardzo dobry kocioł, nam dobrze służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamKonrad1
W mojej ocenie bardzo dobrze wypadając piece wolnostojące, a w szczególności oferta https://kratki.com/sklep/pl/produkt/1516/koza-ab Koza jest eleganckim oraz ekonomicznym źródłem ciepła w domu. Umieszczanie pieca wolnostojącego w salonie dodatkowo wytwarza przytulny i bajkowy klimat. Blask ognia ogrzewa wnętrze oraz ociepla atmosferę. Obecnie kozy posiadają duże przeszkolone drzwiczki, w których widać żarzące się polanki drewna. Bliskość ognia sprawia, że człowiek się relaksuje i zapomina o dręczących go problemach. Wspólne przesiadywanie z rodziną w okolicy pieca wolnostojącego wywołuje przyjazną atmosferę. Takie spotkania są idealnie na pogodzenie się po rodzinnych sprzeczkach i spędzanie wolnego czasu. Oprócz wielu cech estetycznych oraz walorów grzewczych kozy na jej funkcjonalność wpływają także inne aspekty. W kozach ważna jest wielkość drzwiczek umożliwiających podkładanie opału. Kozy grzewcze często są wyposażone w małe drzwiczki, przez które ciężko jest podłożyć kolejne drewienka. Oprócz tego małe wejście wymaga korzystania z niewielkich polanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balkisla
palimy pelletem ze stelmetu już drugi rok, ceny nie skaczą tak w górę jak przy gazie, którym wczesniej ogrzewaliśmy, w kotłowni nie ma wszędzie sadzy, worki są poręczne i łatwo z nich się sypie, dla nas swietne rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowałam się na piec na ekogroszsek. Mogę wam powiedzieć że na samym zakupie pieca się nie kończy. Trzeba znaleźć jeszcze sprawdzonego dostawcę węgla. Mi po dłuższych poszukiwaniach udało się trafić na firmę www.sklep.weglosmyk.pl, która oferuje ekogroszek wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo osób powiesiło psy na rozwiązaniach elektrycznych, ale istnieją już grzejniki w wersji energooszczędnej z niskim poborem energii. Sama zainwestowałam w instalację od www.termoelektryka.pl i rachunki wcale nie skoczyły jak by się mogło wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majro
wydaje mi się, że na prąd może mieć sens jak się to połączy z fotowoltaiką inaczej chyba troche za drogo... Ja mam pompe ciepła i juz to podnioslo mi rachunki, dlatego prowadzę rozmowy z www.pvprojekt.com nt paneli słonecznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście, że fotowoltaika do pompy ciepła - jest wydajnie - prąd i ogrzewanie! nie daj sobie wcisnąć kolektorów i uważaj na taką firmę, jak FOTON TECHNIK - totalna poracha! oni nie wiedzą nawet co to są panele słoneczne i że słońce jest potrzebne do produkcji prądu - montują je w cieniu ;/ barany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniecznie panele! patrzcie jakie mamy piękne słońce za oknem! :) uzyski z produkcji prądu same płyną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odnawialne źródła energii!! lubię to :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
monokryształy! mam! i uzyski tyyyyż mam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
panele słoneczne wypra wiatraki!!! będzie WIELKA PIĘKNA POLSKA - skąpana w słońcu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
palene sloneczne dominuja razem z biomasa na rynku energetycnzym - to jasne ... wegiel, haha umiera smiercia powolna ale skuteczną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rikoo
Wydaje mi się, że ogrzewanie gazowe będzie całkiem fajną opcją, wiem, że jest dużo mitów, że to bardzo drogie, że nie opłacalne - cóż, trochę prawdy w tym jest. Na pewno jest trochę drożej od węgla czy drewna, ale biorąc pod uwagę, że jest to w zasadzie instalacja bezobsługowa to zyskujemy czas. Niby nic, ale spędzanie 2 godzin w kotłowni w sezonie grzewczym to nic miłego, a przecież można ten czas spędzić bardziej produktywnie. Naprawdę polecam zainteresować się ogrzewaniem gazowym, szczególnie gdy się jest już trochę starszą nić 30 letnią osobą, warto pogadać z fachowcami np http://tezet.pl/ zajmują się budową instalacji oraz dostawą gazu do domu. Policzyć ile to kosztuje itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem, jak ogrzewanie domu to jedynie gazowe. W http://gal-gaz.pl/ jest świetna cena gazu. bardzo polecam wybór tego ogrzewania, dlaczego? bo to jest tanie i dobre, bardzo wydajne rozwiązanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geotermalne pompy ciepła należą do najbardziej efektywnych systemów ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Niezależnie od pory roku pompy ciepła odzyskują i przetwarzają energię słoneczną zgromadzoną w gruncie, chroniąc środowisko naturalne i redukując koszty ogrzewania domu. W niektórych przypadkach można zmniejszyć koszty nawet o 50%. Pompa ciepła jest rozwiązaniem obliczonym na użytkowanie nawet przez 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie piec na pellet to bardzo dobry pomysł i inwestycja na przyszłośc. Pellet też mozesz np. tutaj kupic http://makopellets.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że pompy ciepła są całkiem ekologicznym i skutecznym sposobem jeśli chodzi o ogrzewanie domów. Jeśli szuka ktoś jakiegoś całkiem sensownego rozwiązania, to polecam https://fonko.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariadna

Fajna sprawa to panele- promienniki od Ecosun www.rotal.pl  Coś takiego ma moja siostra i to super rozwiązanie. Dają ciepło a fajnie wyglądają, można je montować na ścianie czy suficie, ale mogą miec też formę obrazów czy lustra, ogólnie potrafią być prawdziwą ozdobą mieszkania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×