Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Torba do szpitala

Polecane posty

Gość gość

Witam co wziąć dla siebie i dla maluszka do szpitala ? Poproszę o dokładny opis ile sztuk i czego a i dodaje że mam termin na zime :) dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim zajrzyj na stronę szpitala żeby dowiedzieć się co jest potrzebne, każdy szpital ma własną listę, i dowiedz się jak tam patrzą na ilość bagażu- w tym gdzie ostatnio rodziłam nie było żadnego problemu z ilością i rozmiarem toreb, ale w poprzednim wyraźnie powiedzieli że nic ma nie leżeć na podłodze pod łóżkami, rzeczy w szafkach i do takiej wspólnej szafy można było odstawić puste torby, ewe. coś małego, ale niewiele się tam mieściło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoń do szpitala, w którym będziesz rodzić bo to może się troszkę różnić. Ja Miałam spakowane 3 torby, swoją, synka i na wyjście ze szpitala. W domu przygotowałam też rzeczy ''w razie czego'',które mąż Mógłby podrzucić. Dla siebie: szlafrok, 3 koszule do karmienia na przebranie się już po wszystkim (wdzianko do porodu dawali ;-) ), dwa staniki do karmienia, duże podpaski, dwie paczki, majteczki poporodowe, wkładki laktacyjne, szare mydło, małą butelke octeniseptu, szczotka, opaska do włosów,gumki, szczotka, pasta i szczoteczka do zębów, małe buteleczki szamponu i zelu ppod prysznic( kupiłam w rossmanie),bielizna, ciepłe skarpetki, podkłady na łózko, kapcie, klapki pod prysznic, chusteczki odświeżające , żel antybakteryjny do rąk...jak mi się coś przypomni to dopiszę Maluszkowi, pieluszki tetrowe kilka sztuk, flanelowe dwie,dwa kocyki, rożek, ręczniczek, płyn do kąpieli bo o to prosili jeśli Rodzc nie chciał by kąpano dziecko w szitalnych kosmetykach.(johnson)...kilka kompletow body, śpioszków ,pajacyków,niedrapki, skareptki., czapeczki, Starałam się wybierać białe z łatwym zapięciem. Wzięłam jeszcze smoczek.,maść na brodawki i maść na odparzenia. Nie Miałam laktatora ani butelek. Mąż dowoził wodę min. i sok jabłkowy bo bardzo chciało mi się pić...;-), zabierał nieświeże rzeczy. W moim szpitalu prosili aby na wierzch torby przygotować osobne ubranko jakie założą dziecku po porodzie. Trzecia torba to bylo ubrano na wyjście ze szpitala, Moje ubranie ;-)plus kosmetyczka. Ze szpitala dostaliśmy jeszcze pieluchy i dwa pudełka z próbkami więc ta torba bardzo się przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o higienę pępuszka to jałowe gaziki, patyczki i płatki kosmetyczne ,octenisept były w szpitalu bez ograniczeń, nie wiem jak będzie u Ciebie więc warto to wiedzieć wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zapomnij o badaniach. Na stronie szpitala powinno byc napisane czego potrzebuja np ostatnia mofrologoa, mocz, wzw, gbs etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś na popękane sutki, pomadka do ust, woda do picia ze smoczkiem,coś do podmycia krocza np tantum rosa. Ja zapakowałam małe koło pływackie dla dzieci, zeby usiasc, chusteczki i chusteczki nawilzone, dziewczyny mowia ze warto miec nakladki na sedes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nakładki rzeczywiście się przydają, ja też je miałam. Pomadkę również. Kółko o jakim wspomina gość Miałam w rzeczach ''w razie czego'' w domu i do tego poduszkę do karmienia ale nie przydały mi się. Poród zakończył się cc i do karmienia najwygodniejsza była pozycja leżąca. Kiedy leżałam po cięciu obok na szafce przygotowano mi małe ampulki z wodą, tylko nimi mogłam w pierwszych dwunastu godzinach zwilżać usta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×