Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Imię dla córki Wiesława

Polecane posty

Gość gość

Co sądzicie? Wiesia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Budzi nieciekawe skojarzenia jak popularne w latach 20-tych imię męskie Alfons

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skojarzenia Alfonsa znam, ale Wiesława?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wieśka- baba od pługa odciągnięta ewentualnie babka w podomce z wałkami na głowie , na nich siatka a w kąciku ust zwisający pet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja znam wieśke, sąsiadka ciotki na wsi i wlasnie to taka baba oderwana od pługa, posłuszna strasznie chłopowi, uległa, zapieprza na polu za trzech, oj robotna to ona jest a chłop pasibrzuch tłusty...ona zapuszczona, połowy zębów chyba juz nie ma, plotkara straszna ale sympatyczna usmiechnieta dobra matka, taka typowa matka polka ktora podałaby obiad i zrobila kakao synowi mordercy gwałcicielowi i powiedziala ''ze ona sama sama chciala, ty żeś niewinny''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, wraca moda na takie imiona ale na Wiesię chyba jeszcze nie pora. W zerówce mojej córki jest Krysia, niestety część dzieciaków wolało na nią Kryśka dupiśka, tej małej dziewczynce było bardzo przykro. Fakt że problem został rozwiązany ale na jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To,ze akurat macie takie znajome, to nie wina imienia :). Znam 2 Wiesławy, obie z wyzszym wyksztalceniem, jedna - wlasciciel firmy, druga - wicedyrektor w powaznej instytucji. Obie bardzo zadbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezu, jakby ktos powiedzial do mnie Wieśka to bym umarla...woalalabym juz byc znienawidzona przeze mnie Kaską!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesia piękna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najmlodsza Wieska jaka znam ma 25 lat :p nie widze takiego imienia dla noworodka :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety imię Wiesia nie jest ani dostojne, ani ładne, do tego i oficjalna forma , i zdrobnienie zawierają polskie znaki co utrudnia posługiwanie się nim poza Polską. Znałam kiedyś jedną Wiesię, dobra była z niej kobieta, niestety popełniła samobójstwo i osierociła dzieci więc to imię zawsze bedzie mi się smutno kojarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem mody na stare imiona tego typu i nie czuję klimatu, że podobno " Ci lepsi I madrzejsi" dają takie imiona. Poza tym imię staroswieckie, meskobrzmiace i może być osmieszające wśród rówieśników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy macie do tego imienia? Chyba tylko to, ze nie jest modne. Imię jak imię.Ja znam bardzo piekna i madra Wiesławe, wiec nie mam z złych skojarzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weź się autorko puknij w łeb. Nikt mi nie wmówi że to normalne i mię dla słodkiego bobasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Wieśka....nie...już samo brzmienie budzi nieciekawe skojarzenia z wieśniactwem chociażby.  Było  poza tym modne ok.60 lat temu w niższych warstwach społecznych i środowiskach wiejskich a spopularyzowała je postać Gomułki.  Tym imieniem możesz zatruć dziecku życie. Jest tyle pięknych imion.  Czemu Wiesława?  Co w nim ładnego? Może Antonina, Michalina, Celina, Cecylia, Felicja, Flora, Florentyna, Melania, Stefania, Wanda, Klara, Rozalia, Róża, Klementyna, Dioniza...jeśli lubisz retro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś

A moze Wislawa jak Wisława Szymborska?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Sympatyczne, ale nie przyjmie sie, mimo ze z tej samej kategorii Zosie, Marysie, Helenki, Antosie sa cool.Ktos odgornie ustala trendy i zasady.I tak np Nikola jest patologia a Oliwia juz nie, Wiesia obciach, Helusia czy Marysia supermodne.Do tego ponoc od dawna w polskim kalendarzu Sebastian to patologia, a Olivier absolutnie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figaro

Może Franciszka? Choć zdrobnienie Franca po czasie przestaje być zabawne :classic_biggrin:

Przykład autentyczny, znajoma Franka jest pół-Włoszką, ale mieszka w PL, matka Polka, nie chciała zgodzić się na Francescę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Wisława podoba mi sie bardziej od Wiesławy.  Ogolnie bez zastrzezen.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppp

Normalne imię, tyle,ze niemodne. Ale neich by sie pojawila jakas ładna Wiesia w ktoryms z seriali, od razu pojawilyby sie też tłumy Wieś, ide o zakład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Figaro napisał:

Może Franciszka? Choć zdrobnienie Franca po czasie przestaje być zabawne :classic_biggrin:

Przykład autentyczny, znajoma Franka jest pół-Włoszką, ale mieszka w PL, matka Polka, nie chciała zgodzić się na Francescę. 

Sto razy lepsze. Franusia, Frania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość ppp napisał:

Normalne imię, tyle,ze niemodne. Ale neich by sie pojawila jakas ładna Wiesia w ktoryms z seriali, od razu pojawilyby sie też tłumy Wieś, ide o zakład.

Masz racje.  Ale wszyscy twierdza, ze podazaja wlasnym gustem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziwne że Heleny, Antki i Franki wam się podobają a Wiesława ta sama kategoria to już nie. Mi się nigdy te imiona nie podobały i nie podobają do teraz, dobrze ktos tu napisal o tych serialach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie zbyt podobają mi się imiona żeńskie,  które są "przerobione " z męskich,  typu Henryka,  Zdzisława,  Wiesława.  Do tego Wiesława źle mi się kojarzy - pierwsza kierowniczka, której słoma z butów wychodziła, a miała o sobie niewiadomo jakie mniemanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Dziwne że Heleny, Antki i Franki wam się podobają a Wiesława ta sama kategoria to już nie. Mi się nigdy te imiona nie podobały i nie podobają do teraz, dobrze ktos tu napisal o tych serialach.

No dokładnie, 30 lat temu takim samych obciachem była Zocha,  Maryska czy Bacha. Baska to co 2 krowa się nazywała. Wśród męskich Stasiek, mielismy jednego w klasie, biedny nie mial zycia z tym imieniem, a dziś Ci sami ludzie daja tak swoim dzieciom, wf?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi nie podobaja sie te -sławy, ktore byly uzywane tak czesto dawniej.  Natomiast te niespotykane -sławy sa fajne np. Dobrosława, Miłosława, Tolisława czy Sulisława.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 minut temu, Gość Gosc napisał:

Mi nie podobaja sie te -sławy, ktore byly uzywane tak czesto dawniej.  Natomiast te niespotykane -sławy sa fajne np. Dobrosława, Miłosława, Tolisława czy Sulisława.

Nie, nie są. To są tak samo zwyczajnie brzydko brzmiące imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
37 minut temu, Gość Gosc napisał:

No dokładnie, 30 lat temu takim samych obciachem była Zocha,  Maryska czy Bacha. Baska to co 2 krowa się nazywała. Wśród męskich Stasiek, mielismy jednego w klasie, biedny nie mial zycia z tym imieniem, a dziś Ci sami ludzie daja tak swoim dzieciom, wf?!

Nie wiem, w jakiej zapadłej dziurze się wychowywałaś... Mam 38 lat, miałam w klasie Basię, w równoległej było 2 Staśków, rok wyżej Marysia i to były całkowicie normalne imiona, nikomu nie przyszło do głowy się z nich nabijać. A może to my byliśmy normalni po prostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Gość gość napisał:

Nie wiem, w jakiej zapadłej dziurze się wychowywałaś... Mam 38 lat, miałam w klasie Basię, w równoległej było 2 Staśków, rok wyżej Marysia i to były całkowicie normalne imiona, nikomu nie przyszło do głowy się z nich nabijać. A może to my byliśmy normalni po prostu?

Nie wiem co takiego brzydkiego jest niby w tych imionach.  Uzywane od lat, raz w modzie, raz nie, ale normalne i chyba jednak my bylismy normalni.  Kiedys nikt sie tak nie zastanawial nad imionami innych i nie ocenial ich.  Wszyscy zdrobnialismy imiona na slodko i milusko i bylo fajnie.  Teraz jakas mania na punkcie imion nastala i tylko te popularne teraz sa niby ladne, a wszystko inne fe do czasu, az zmieni sie moda i te fe beda cudowne...  Hipokryzja ludzka nie ma granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×