Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

o to ja nie mam co narzekac- dzieci zniecierpliwione juz sie siostry doczekac nie moga, kazde spi w swoim łóżku. ja po calym dniu taka wykonczona ze jedyne po co wstaje w nocy raz to po to by sie na drugi bok przewrocic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój bardzo chciał rodzeństwo a teraz widzę, że się boi..rozmawiam z nim codziennie, przytulam. On mówi, że nie będzie dla mnie już ważny i nie będę na niego zwracać uwagi. Oczywiście teksty, że tylko maluchowi kupuję rzeczy a jemu nic (co jest kłamstwem, co chce to ma). Mam nadzieję, że jakoś to ogarnę, tak żeby nie poczuł się odtrącony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra to teraz ponarzekam- czuje sie jakbym miała zaraz okres dostac :P jutro zaczynam 35 tydzien a w czwartek wizyta. dostalam jakiegos upodobania do czerni i bieli- wózek bedzie czarno-bialy, kołyska drewniana biała a posciel i ochraniacze na szczebelki rowniez planuje biale w czarne kotki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie uplawy sie uspokoily. Zalozylam wkladke i jakby chlapnelo delikatnie jeszcze kilka razy i koniec. I spokojnie moglam przejsc do make upu. :) Mi w pierwszej ciazy wody odeszly jak w filmie. Cos jakby puknelo mi o miednice - dzwiek to taki puk jakbym korek z wina wyciagala. Zaniepokoilam sie i wstalam z lozka. A jak wstalam to chlup - ogromna kaluza nana ziemi. :) Ja mam jazde na kolor zolty, przy corce mialam na kolor pomaranczowy. Takie kupilam kocyki, posciele. :D optymalne. Moj maz drugi tydzien pracuje na noc, a ja wyleguje sie w swojej rezydencji sama. :D Zawsze kiedy w sypialni nie slysze chrapania to nazywam ja rezydencja i jest tylko moja do bialego rana. :D Jedyne co to siku, bardzo czesto chodze. Przez te upaly tez strasznie duzo pije wiec jest ku temu powod. A dzis wybralismy sie rodzinnie na basen. Maz i corka szaleli w wodzie, a ja pilnowalam koca w cieniu. Pojechalismy dopiero po 17 wiec juz tak ostrego slonca nie bylo, a nad woda powietrze boskie. Nawet troszke slonce mnie dopadlo w kompletnym cieniu. Jak przyjda Panie z ZUSu na kontrole to sie moga zdziwic, ze ja taka zarumieniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tu dzisiaj takie pustki? u mnie dzisiaj juz lepiej aczkolwiek bardzo szybko się męczę. ciezko oddech złapać. nie chce mi sie wierzyc ze zostalo nam tak malo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga1304
Hej. Wczorajsza wizyta była udana :D Nie mam żadnych bóli, więc spodziewałam się informacji, że wszystko pozamykane na 4 spusty. A tu niespodzianka, szyjka skrócona, rozwarcie na 1,5cm, więc pomalutku coś się dzieje :D Młoda waży 3100. Za tydzień ktg, za 2 tyg następna wizyta, ale lekarz mówi, że mam duże szanse wizyty nie doczekać :D Oby tak było!!! Jestem podbudowana, może rzeczywiście ten 2 poród będzie szybszy i łatwiejszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga to juz sprawa bardzo indywidualna bo np. ja juz miesiac temu miałam 1,5cm rozwarcia i czekam co mi jutro powie na wizycie. u jednych rozwracie ciagnie sie przez połowę ciąży a u innych dopiero w trakcie porodu nagle wszystko naraz sie dzieje :) zabawne bo jeszcze pare tygodni temu kazda z nas by panikowala przy takiej informacji a teraz niemal wyczekujemy az lekarz powie ze lada dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a waga 3,100 w 38 tygodniu bardzo fajna. teoretycznie do terminu powinna wazyc ok 3,5kg jesli dotrwasz. choc ja pewnie na twoim miejscu juz bym robila wszystko by urodzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że to sprawa indywidualna, ale porównuje to do swojego 1 porodu, gdzie do terminu nic się nie działo, a 4 dni po terminie trafiłam do szpitala z reularnymi, bolesnymi skurczami co 5 minut, które trwały od 10 godzin, a tam się okazało, że rozwarcie na 2cm. Dopiero po oxytocynie ruszyło dalej. Wiec teraz 1,5cm osiągnięte bez bólu to dla mnie powod do optymizmu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Inga :) piękna waga młodej! Może rzeczywiście teraz pójdzie jak po maśle ;). Ja miałam podobną sytuację jak Ty: po kilkunastu godzinach męczarni az cm rozwarcia :D także Twoje 1,5 jest baaardzo optymistyczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się zebrać i dokupić resztę wyprawki. Coś mnie opętało: wzięło mnie na sprzątanie, wszystko piorę, segreguję. Też macie takie uczucie jak przed okresem? Rano się czułam jakbym miała dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynka nie mam takiego uczucia, ale wczoraj po badaniu pół wieczora męczyły mnie bóle brzucha jak na okres. Teraz znów mnie nic nie boli, do tego pogoda się popsuła i czuję się całkiem dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga fakt w poprzedniej ciazy dzien przed terminem lekarz mowil ze nawet nie widac oznak by w najblizszych dniach mialo cos sie zaczac a dzien po terminie urodzil sie Maksio :) takie uczucie jak na okres mialam przedwczoraj. mandarynka ktory u ciebie tydzien? bo to o czym piszesz ze nagłe porzadki i pranie to typowy syndrom wicia gniazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura ja dopiero 33 i 4 dni. Ustapilo mi wszystko i teraz czuje się ok. Mam lekkiego stresa bo przez ułożenie młodego gin kazał mi do szpitala jechać jak tylko coś zaobserwuje. Normalnie będę Perfekcyjną Panią Domu przez ciążę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
mandarynka to bedziesz perfekcyjną panią domu z nieperfekcyjną pralką :D u mnie chyba relaksyna już zaczęła się wytwarzać ale niestety poszło na połączenie lewej nogi z biodrem bo prawie chodzić z bólu nie mogę a jak już idę to momentami mi nogę odejmuje. sezon na narzekanie uważam za otwarty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Mandarynkaa ja w pierwszej ciazy czulam ogromna potrzebe wysprzatania kazdego kata. Kazda szafeczka z gory, dolu, z boku czy w srodku. Kaloryfery mam zeberkowe wiec wszystkie kaloryfery w srodku blyszczaly. Ja nawet rurki pod zlewami czyscilam. Piekarnik co tydzien, nawet jak go praktycznie nie uzywalam. I takie tam jazdy mialam. :) a teraz? Lajcik. Zrobi sie, przeciez nie ucieknie. :) Teraz mam dystans i spokoj doslownie w kazdej dziedzinie. Moze az za bardzo, no ale... :) Takie 3500g tez bym sobie zyczyla przy porodzie. Nie za duzy, nie za maly. :) a tym czasem jednak dopiero w poniedzialek dowiem sie co tam w brzuszku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mialam miec w piatek. Dzwonila polozna ze mojego ginekologa w piatek nie bedzie i czy chce przyjsc mimo wszystko w piatek, bo bedzie jakis lekarz na zastepstwo czy w poniedzialek. No to ide w poniedzialek. :) Mowila, ze obdzwania ciezarne, bo dla nich taka informacja jest najwazniejsza. A ja mam l4 do niedzieli - tak mi wystawil :) wiec luz. Nie zebym nie ufala innemu, ale jakos jesli mam wybor to pojde do swojego. :) tym bardziej, ze to ostatnia prosta i mial zdecydowac czy odstawiamy w koncu Luteine itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to przy kluczowych decyzjach rzeczywiście lepiej poczekac na swojego lekarza :) ja jutro pewnie dostane skierowanie na ostatnią morfologię i paciorkowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaWillson
Boże, jakbym chciała żeby już był 23 sierpień!Mam wrażenie, ze jestem pół życia w tej ciazy.Wszystko mnie drażni i wkurza. Pokłóciłam się ze szwagierka, mama, a mąż to nawet jak oddycha to mnie wnerwia!!! Na dodatek odwiedziła mnie koleżanka. Opalona, po urlopie,super ubrana, szczupła,a ja jak pulpet zapocony.Mam 3 sukienki w których naprzemian chodzę bo w nic innego nie wejdę, a nie będę przecież teraz ubrań kupować... ramiona mam w nich jak pudzian... stopy jak kaczka i nogę cała w zylakach!!!czy wy tez macie takie dni jak ja dzisiaj??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wogole to prowadzicie jeszcze samochód? Bo ja po mieście jezdze, ale chciałam sie jutro wybrać trochę dalej-50km i nie wiem czy to rozsądne w tak zaawansowanej ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie :) u mnie bez zmian- szyjka 2cm długości i rozwarcie na 1,5cm. mała waży 2,480kg :)o dziwo kolejna wizyta za miesiąc 14.08 czyli 6 dni przed terminem porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Dziewczyny a powiedzcie mi jakie badania trzeba miec ze sobą do porodu? Wiem, że morfologia i mocz (ale to co jakiś czas gin każe robic także luz) i wiem, że grupe krwi. Paciorkowiec co ten gbs co pobiera gin w odpowiednim momencie? A trzeba miec jakieś badanie na zoltaczke? Bo cos mi się o uszy chyba obilo albo mi się wydaje? U mnie poradnia psychologiczna od poniedziałku także nawet nie zauważyłam, ze zaczęłam 34 tydzien, dziś mam 33+1 :) Mąż maluje szafki, łóżeczko juz białe (rany jak mi się białe lozeczka podobają!). A i jescze jedno pytanko- pamiętam, że temat się już nam pojawił, ale nie mam mocy szukać... Napiszcie plis jaki materacyk do łóżeczka polecacie :) lateks-kokos jest spoko? Do weekendu obiecałam sobie, że zamówię resztę rzeczy wyprawkowych :) Inga mocno trzymam kciuki, żeby szybko poszło ;) ale masz fajnie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiesilo sie kafe i nie wiedziałam, ze jest kolejna strona :D MiaWillson witaj w klubie ;D jeśli chodzi o ciuchy mam to samo- na końcówkę nie będę kupować przecież. Ja ostatnio chodzę jakby mnie stado słoni zgwałciło! Boli mnie kość lonowa jak wstaję, jak przekładam sie z boku na bok, jak idę... Laura to dobrze, że to rozwarcie nie postępuje póki co ;) niech jeszcze bejbi siedzi w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słomka najlepiej jakbys miala ze soba teczke ze wszystkimi wynikami. a co do żółtaczki to przy przyjeciu do szpitala wypelniaja ankiete i tam jest pytanie czy i kiedy bylas szczepiona na żółtaczkę. jesli jestes rocznik '88 to powinnas tak jak ja w wieku 14 lat. no i jeszcze w tej ankiecie jest pytanie w jakim wieku mialas pierwszą miesiączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawa jestem czy lekarz jest swiadom tego ze jak teraz mi nie pobrał próbek na paciorkowca to za 5 tygodni na wizycie moze juz nie zdazyc :P no ale on chyba wie najlepiej co robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Słomka poplułam telefon :D te słonie...Pamiętaj o karcie ciąży i ewentualnym skierowaniu na cesarkę, grupa krwi (ja muszę zrobić bo mam w takiej formie jak np dowód osobisty a mojej gin się przypomniało że musi być forma papierowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×