Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to prawda, że teraz nie kąpie się dzieci w szpitalu??!

Polecane posty

Gość gość

Rodziłam pierwsze dziecko 8lat temu. Za pół roku urodzę drugie i słyszałam, że teraz już nie jest jak kiedyś i dzieci w szpitalach się nie kąpie? Czyli jest tak jak w Niemczech? Jak było u Was? Kiedy rodziłysciebi w jakim regionie Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od szpitala, urodziłam trzy tygodnie temu i kąpali codziennie rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas nie kąpali, ale moja córka się "załapała" na kąpiel bo miała rumień. Ogólnie uważam że to dobrze, że coraz więcej szpitali nie kapie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jeszcze ja z - rodzilam we Wrocławiu na Chałubińskiego. Z tego co słyszałam, to w żadnym szpitalu we Wro nie kąpia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie nie kapia, a mieszkam w nieduzej miejscowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzy lata temu też nie kąpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie kąpią, ale na życzenie owszem, pierwsze dni nie kąpali mojego dziecka, potem już tak, bo byliśmy dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kraków, kapiel byla w drugiej dobie i pozniej w czwartej bo prosilam. Bylismy dluzej w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szpital powiatowy na Mazurach, poród w listopadzie 2017, kapiel była dwa razy podczas pobytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rodziłam w 2011 i 2013 w Warszawie i dzieci nie były kąpane,ew. na życzenie rodziców lub w razie wysypki czy rumienia. Uważam , że tak jest lepiej, szpitalna "kąpiel " to zanurzenie dziecka pod kranem w takiej umywalce. W domu na spokojnie można umyć dziecko co jest dla niego bardziej komfortowe i nie ma później strachu przed wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kąpią tylko nie od razu po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas kąpali w 2 dobie. Rodziłam 2lata temu małe miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rodziłam w marcu. Kąpali wieczorem co drugi dzień. Ja prosiłam codziennie o mycie pupy. Mała miejscowość ale oddział położniczy jeden z lepszych w Polsce. Nie jestem pewna czy to w tym czy w zeszłym roku dostał nagrodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We Wrocławiu na Borowskiej tez nie kapia. Mogłam sobie wykąpać sama,ale ciekawe jak miałam to zrobic jak miałam sale jedynie z umywalka, bez wanienki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzilam w czerwcu w warszawie na inflanckiej, nie kapali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2012 madalińskiego kąpali w 2 dobie, 2016 inflancka 3 doby w szpitalu bez kapieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież położne jak myją to tez pod kranem i bieżącą wodą, nikt nie kąpie w szpitalu w wanienkach, nie da się tego załatwić higieniczne. Zresztą dziecko zaraz po porodzie jest w mazi, moje miało jeszcze całe włosy ubrudzone i ze skrzepami krwi, nie wyobrażam sobie pierwszej kąpieli "w sosie własnym". Rodziłam w tym roku i dziecko myli w czwartej dobie (leżałam trochę dłużej), jak wszystko szło ok wypuszczali po dwóch dobach i dzieci wtedy nie myli, chyba że mama sama chciała. Pupę pod kranem same mylysmy w razie potrzeby. Rodziłam w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w szoku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2017 Inflancka nie myja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwsze dziecko urodziłam ponad 7 lat temu i już wtedy nie kąpali w szpitalu. Mówili nawet , żeby kąpać co kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodziłam pierwsze dziecko ponad 6 lat temu, i już wtedy nie kąpali, podobno tak zdrowo, tylko obtarli chusteczkami. Dziecko było czyste:) Z drugim dzieckiem ta sama strategia. Pierwszą kąpiel zaliczyli po powrocie do domu ze szpitala. Nie kąpałam i nie kąpię codziennie, chyba że w lecie, jak biegają po polu i się brudzą i pocą. Nie ma sensu niepotrzebnie wysuszać skóry. Podkarpacie, małe miasto na literę J-o. Bardzo fajny szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nowy Sącz, szpital miejski, kąpieli codziennie rano od pierwszej doby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w gdańsku też niby nie myli po porodzie, tylko przetarli w soli fizjologicznej ale sybek był bardzo czyściutki po cc, jak umyty. potem dopiero w czwartej dobie położna zaproponowała mycie maluszka. jest to podobno zdrowsze, bo chroni sie naturalna skórę po porodzie i nie zaszczepia szpitalnej flory bakteryjnej, maź płodowa ma właściwości ochronne przed bakteriami- dla tych co nie czytały o tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodziłam na koniec 2013 i kąpali (tj. myli pod kranem) codziennie wieczorem. W ogóle ten kran był na sali, więc jakby ktoś chciał, to mógłby sam umyć dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodziłam 2010 i zabierali do kąpieli codziennie rano. Jestem zdziwiona. Niby tylko 8lat, a takie zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×