Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Wyprawka dla noworodka.

Polecane posty

Gość gość

Tworzę listę co niezbędne i potrzebne. Proszę podzielcie się doświadczeniem co konieczne dla kwietniowego maluszka? Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angus26
Witam też mam termin na kwiecień ☺ też jestem na etapie kompletowania wyprawki u mnie już pokoik gotowy mamy łóżeczko mebelki wozek kołderką posciel rożek parę ciuszkow teraz sa wyprzedaże warto skoczyć na zakupy np w 5 10 15 jest do 60 procent taniej ☺ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam dzisiaj w smyku. Kupiłam mnóstwo ładnych rzeczy za 50% ceny. 5-10-15 z tego co pamietam 0rzy 1 dxuwcky byly tandetne bo odpadły szybko napy i ubranka się rozciągaly brzydko. Szybko ten pokoik zorganizowaliscie ;) Ja łóżeczko planuje z końcem marca początkiem kwietnia. Wózek też zamówię w lutym bo ok. Miesiąca się czeka. Ubranka właśnie zaczęłam kupować. Myślę o kombunezonie z dzianinki dresowej i jakimś cieplekszym dresiku resztą to pajacyk i bodziaki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpiszcie w wyszukiwarkę, co chwila taki temat tu powstaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- aspirator do nosa - polecam Fridę - sól fizjologiczna - Octenisept - pieluchy i mokre chusteczki - z mojego doświadczenia pieluchy najlepsze www.pampers.pl a chusteczki www.johnsonsbaby.com.pl - pieluchy tetrowe x 10, pieluchy flanelowe x 5 - prześcieradło plus mały kocyk - rożek - butelki do karmienia - smoczki - polecam Lovi - oliwka i krem do pupy - polecam Johnson's - ubranka każdy preferuje inne, ale u nas sprawdzały się bardzo rampersy; na pewno unikaćtrzeba wszelkich dla dziecka niewygodnych typu body z falbankami dla dziewczynek (a są takie nawet w wersji "newborn" - głupota!) - lek przeciwgorączkowy Na dalszym etapie bardzo przydał mi się kojec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 21.50 - aleś doradziła! Kosmetyki i chusteczki Johnson to najgorszy jakościowo chłam! Żadne dziecko nie powinno mieć kontaktu z taką ilością chemii w kosmetykach. Im mniej chemiczny skład tym lepiej dla malucha. Osobiście polecam babydream albo derma (do nabycia w Rossmanie). Ewentualnie HiPP, ale to też zależy od dziecka. Na sam początek polecam pajace, rozpinane na całej długości. Rzeczy muszą być miękkie i bez zbędnych udziwnień typu falbanki na plecach bo dziecko praktycznie cały czas leży i będzie go gniotło. Nie powinno się też przesadzać z kremami do pupy jeśli nic się na skórze nie dzieje. A już na pewno nie używać słynnego sudokremu codziennie, bo bardzo wysusza skórę. Osobiście polecam krem f18 albo z babydream. Nivea to też złe jakościowo kosmetyki. Do kąpieli nie używaj emolientow jeśli skóra tego nie wymaga, bo to już specjalistyczne kosmetyki i skóra dziecka bardzo łatwo się przyzwyczai i potem będzie to tylko że szkoda dla dziecka. Na początku najlepsze są zwykle waciki i woda przegotowana do pupy zamiast chuteczek, delikatne mydełko albo płyn do kąpieli. Takiej skóry nie trzeba też zazwyczaj smarować po kąpieli. A już na pewno nie używać oliwki (zapycha). Coś do pępka, coś ewentualnie na gorączkę. Sól fizjologiczna do przemywania oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie mamy, zanim zaczniecie kupować zbędne a nawet szkodliwe rzeczy do łóżeczka, polecam zapoznać się z artykułem dwóch lekarek - ginekolog i pediatry. Ja zmienilsm swoją koncepcje po lekturze artykułu; przede wszystkim - nie szkodzić!!!! Rodzę na początku maja i już tez powoli kompletuje... https://mamaginekolog.pl/zmniejszyc-ryzyko-smierci-lozeczkowej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest temat rzeka, a tematów tutaj też jest masa jeśli chodzi o wyprawkę. Ale tak z mojej strony (zupełnie subiektywnie): SPANIE: konieczne - łóżeczko z materacem i prześcieradłami (zakładam że dziecko nie śpi z wami), ewentualnie na pierwsze 2-3 miesiące kołyska albo kosz mojżesza, również z materacykiem i prześcieradłami - coś do przykrycia- kocyk, rożek, otulacz albo śpiworek, z rożka korzystałam właściwie tylko w szpitalu przy dzieciach, potem kocyk, śpiworka nie lubiłam z różnych względów ale wiele mam chwali przydatne - gumowy/foliowy podkład pod prześcieradło - flanelowe pieluszki, kładłam pod buzię do łóżeczka kiedy dziecko ulewało, zresztą flanelki są miłe, można kupić ładne i w pierwszych miesiącach używałam ich stale, jak odkładałam dziecko poza domem, na przewijaki w obcych miejscach, pod buzię do karmienia, na ramię kiedy czekałam aż dziecku się odbije- tetry nie używałam w ogóle, te które miałam były szorstkie nawet po kilkukrotnym praniu - karuzelka, najlepiej z opcją szumu, albo zabawka typu miś-szumiś - smoczek uspokajający, moje miały mocny odruch ssania i smoczek momentalnie pomagał zasnąć, potem wypluwały i spały spokojnie, przy drugim próbowałam nie dawać ale od razu był kciuk w buzi, więc wolałam smoczek - przytulanki (już po pierwszych tygodniach), takie żeby dziecko ściskało coś miękkiego w rączce, bardzo ułatwiało zasypianie jak się wyrobiło nawyk PRZEWIJANIE konieczne - pieluchy- i właściwie tyle przydatne - usztywniany przewijak na łóżeczko - kieszenie zawieszane na łóżeczku, w których trzyma się potrzebne akcesoria - nawilżane chusteczki albo duże waciki (waciki i tak się przydadzą do przemywania dziewczynek przed kąpielą) - krem przeciwko odparzeniom, stosowany sporadycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KĄPIEL I HIGIENA - konieczne miejsce do mycia dziecka, ja używałam wanienki, ale można też wiaderko kąpielowe. Leżaczka czy plastikowego, czy z gąbki, szczerze NIE polecam - podstawowe kosmetyki, u mnie u jednego to był emolient i krem dla alergików, u drugiego- żel do kąpieli i sporadycznie krem na buzię/mleczko, wszystko z HiPP - nożyczki do paznokci - aspirator do noska i sól fizjologiczna - coś do pępka, sama używałam Octeniseptu+ gaziki jałowe - szczoteczka do włosów/grzeby, czesanie pomaga zapobiegać ciemieniusze przydatne - bardzo mi się przydał stelaż do wanienki, dziecko na idealnej wysokości, a potem- siedzisko kąpielowe do wanny, zwłaszcza przy drugim jak dzieci chciały mieć wspólną kąpiel - ręczniki z kapturkiem, mi wystarczyły te mniejsze, chociaż wszędzie zalecają duże, przy większych dzieciach używałam już zwykłych domowych ręczników KARMIENIE konieczne - piersi i trochę samozaparcia, ewentualnie mm plus dwie butelki na początek przydatne - o mm się nie wypowiem, ale mi przy karmieniu piersią przydały się bardzo staniki do karmienia (nie wyobrażam sobie rozpinać stanika do każdego karmienia ani ugniatać piersi i deformować miseczek próbą wyciągania biustu górą), wkładki laktacyjne, koszule do karmienia - laktator (ale z tym warto poczekać aż zobaczysz jak będziesz karmić i jak pójdzie laktacja, możesz coś upatrzyć na zapas), woreczki do mrożenia pokarmu i butelki do karmienia, miałam takie NUK z profilowanym smoczkiem- dzieci musiały popracować językiem żeby mleko leciało i z piersi jadły dalej ładnie - kapturki na brodawki jeśli masz płaskie/wklęsłe - poduszka do karmienia mi nie była potrzebna, karmiłam w fotelu, najwyżej jasiek pod łokciem miałam - kremu do brodawek też nie używałam, szybko się przekonałam że najlepsza rada to smarowanie własnym mlekiem i wietrzenie piersi chwilę po karmieniu SPACERY konieczne - właściwie tylko coś do transportu dziecka, niekoniecznie wózek, bo znam mamy które "jechały" tylko na chustach, sama też muszę przyznać że mogę na palcach policzyć ile razy wózka używałam przez pierwsze pół roku albo dłużej. Wózek wiadomo- gondolka, nie polecam pościeli- raczej odpowiedni kocyk, chusta na początku jest bardzo wygodna kółkowa albo elastyczna. Jak kółkowa, koniecznie z odpowiednim splotem. Nosidełek nie kupuje się dla dziecka które nie siedzi i nie daj się zwabić na durne reklamy i "wisiadła" - krem na buzię odpowiedni do pogody, z filtrem UV albo na zimno (w kwietniu też potrafi być zimno, zwłaszcza jak rodzisz na początku miesiąca) przydatne - miałam super praktyczną torbę z wbudowanym przewijakiem, świetnie się sprawdzała poza domem, zwłaszcza na dłuższe wyjścia - pudełko małe na chusteczki nawilżane - woreczki na brudne pieluchy, zwłaszcza jeśli odwiedzamy kogoś znajomego - parasolka do wózka UBRANKA - dla mnie w pierwszym miesiącu praktycznie tylko body z krótkim rękawkiem i bawełniane pajacyki, ale ubranka to temat rzeka, sama zobaczysz jaka jest pogoda, jaką masz temperaturę w domu, w jakim rozmiarze jest dziecko, czy ulewa itd, ja w każdym rozmiarze miałam kilkanaście kompletów, nawet na pierwszy miesiąc 5-6 kompletów jak czytam w opisach wydaje mi się niepoważne, tyle czasem szło na dobę jak dziecko obsiusiało się przy przewijaniu, albo ulalo- a nie spakuję przecież 5 pajacyków do pralki i nic więcej, zresztą wyschnąć też kiedyś to musi, jeśli masz suszarkę elektryczną można się pokusić o totalne minimum - super wygodne są pajacyki z odwijanymi mankietami, moje urodziły się z długimi, przyrośniętymi paznokciami i te pajacyki świetnie się sprawdziły na początku, niedrapki nawet noworodek potrafił jakimś cudem zrzucić - proszek do prania- tu na dwoj***abka wróżyła, u mnie jedno zupełnie bez alergii, a drugie długo uczulał nasz proszek i prałam w niemowlęcym, płyn do płukania uczula go nadal, a to już przedszkolak. Możesz zacząć od proszku dla niemowląt, ale jeśli dziecko nie będzie miało uczulenia po kontakcie z rzeczami wypranymi w zwykłym proszku (wasza pościel, ubrania itd) to raczej nie ma się o co martwić - na pewno ciuszki bez kapturów (chyba że na spacer), wygodne, bawełniane, bez pierdółek które odgniotą leżące dziecko, ja lubiłam wkładane przez głowę, ale chyba większość mam woli zaczynać od kopertowych, osobiście odradzam kaftaniki - na wyjścia- też polecam pajacyk, ten najmniejszy może się przydać taki cieplejszy, z "misiem", przy 15 st polarowy pajacyk to będzie mało I tyle u mnie, witaminy zalecił lekarz, lekarstwa kupowałam dopiero po paru miesiącach, jak były na bieżąco potrzebne, ale jeśli masz bardzo daleko do apteki to może warto mieć pod ręką coś na gorączkę, no i termometr zawsze się w domu przyda. Z przydatnych bajerów- super się sprawdził leżaczek- bujaczek z regulowaną pozycją. No i fotelik samochodowy, ja miałam maxi-cosi, ale wpinany w stelaż od wózka, mąż lubił brać stelaż na zakupy i tak wpinać, to też wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:50 Fakt kosmetyki Johanson uczulaja najmocniej Ja uzywalam z Nivea, a oliwka nie sprawdzila sie w ogole. Pieluchy tetrowe tak samo, mialam chyba ze 3 sztuki i nie uzywalam wcale,za to flanelowych sporo i do wszystkiego. Podobnie rozek, corka urodzona w maju,a rozek przydal sie tylko przy powrocie ze szpitala. Fakt ozdobne ubranka , falbanki, garniturki , sukieneczki , bluzy przez glowe, pajace zapinane z tylu - to ubranka ktore ciezko ubrac. Ja preferuje pajac + body, kolezanka za to kaftanik i polspiochy... to juz trzeba samemu wybrac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaBartka2012
Moze czesc mam sie nie zgodzi, ale u mnie najlpiej sie sprawdzily pampersy z biedronki. Dada jest super. Probowałam tetry, ale skonczylo sie porazka. Ubranka za to kupuję na allegro u uzytkownika bajkowy-maluszek, swietna jakosc i za jednym razem kupujesz parenascie sztuk, duza oszczednosc czasu i pieniedzy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam kwietniowego smyka. Niecały rok temu kompletowalam wyprawkę. Dla mnie po czasie najlepiej sprawdziły się bodziaki z hm i primark- fajne tez byly lidlowskie z bio bawelny. Miękkie bawełniane bezuciskowe spodenki. Do spania pajacyki- tylko do spania. Mieliśmy 3 pary cieplejszej bluzy i hit- 2 kombinezony na spacerki. Jeden cieply z futerkiem a drugi z cieńszej bawełny. Kupione w hm. Dostałam mnostwo małych jeansikow i sztruksow- wszystko nigdy nie założone. Łóżeczko i wózek mieliśmy już parę miesięcy szybciej. Wózek chcialam wcześniej przetestować złożyć zobaczyć jak się prowadzi. Do spania używałam i nadal używam spiworkow- extra Sprawa. Fajnie żeby mieć w domu octenisept, betaphen- sudocrem, delikatny żel do kąpieli, nożyczki do paznokci, miękka szczotke do włosków, oliwke, malutkie pieluszki- ja na początku używałam pampers później z Lidla. Chusteczki dla nas hit to penanten. Zapas tetrowych pieluszek. Kocyki wiadomo. Wanienka u nas zwykla z Ikea. Ręczniki z kapturkami. Butelkę i smoczki- mieliśmy komplet z Avent ale nieużywany do teraz. Fajnie lampka z sensorem ruchu nad lozeczkiem. Pomaga jak wstaje się w nocy. Resztę kupowałam w trakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Postaram się podpowiedzieć kilka rzeczy : - wanienka od razu 100 cm, to posłuży dłużej, - dobry termometr (ja mam na podczerwień), - maść na popękane brodawki, - oslonki na piersi przy poczatkach karmienia (mały mi tak pogryzl piersi, ze jak przychodziło do karmienia to plakałam z bolu, a nakladki ladnie zaleczyly), - masc na odparzenia, - reczniczek kąpielowy z kapturkiem - kocyk grubszy i cieńszy - podkład nieprzemakalny na materac do łózeczka, - 3 prześcieradelka na zmianę - miękka szczoteka do zebów do czesania główki zeby nie było ciemieniuchy, - platki kosmetyczne duze (idealne do przemywania pupy), - laktator Canapol elektryczny super sprawa, - podkłady do przewijania to Seni Soft trwałe i porządne, - nożyczki do paznokci (najlepsze z zaokragloną koncówka), - kilka pieluszek tetrowych i flanelowych, - kosz na zużyte pampersy, - octanisept do pepuszka i dla mamy sie przypa do krocza albo rany po cc, - patyczki kosmetyczne dla dzieci z ogranicznikiem do pępka - woda morska i sol fizjologiczna, - kropelki na kolki, - termofor z pestek wisni jak brzuszek boli, - kubek termiczny ( jak wychodzi sie mozna zabrac goraca wode przegotowaną do rozrobienia mleka), - witamina d3 - proszek do prania dzieciecy, Konkretnych kosmetykow nie doradzam, bo kazdemu dziecku pasuje cos innego. Tak samo z pampersami i chusteczkami. Co do ubrań na pewno czapeczka po kąpieli, pajacyk, body na krotki i długi rekawek ( ja wolalam bez guzików przy szyji). Ogolnie nie ma sensu skupować duzej ilosci ubranek bo dziecko szybko rosnie. Lepiej kilka wiekszych, najwyzej dorośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hakajka
świetne gatunkowo ubranka mają tutaj https://lencia.pl , naprawdę dobry sklepik i ceny całkiem fajne. Lubię ich za wybór i jakość materiału. Ciuszki mają śliczne usmiech.gif bardzo przyjemne w dotyku, delikatne i w nowoczesnych wzorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysiamama
Też mam synka z kwietnia i przyznam, że nie jest to łatwe, bo w kwietniu pogoda lubi być kapryśna. Musisz mieć coś też na zimniejsze dni bo w kwietniu możesz nawet jeszcze śniegu sie spodziewać. Co do leków to na pewno na kolki esputicon. U nas okazał się wybawieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dobre jakościowe pościele, prześcieradła, kokony, rożki, ochraniacze są dostępne tutaj https://musia.pl/. bardzo dobry sklep i ceny ok jak za taką jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ubranka kupowałam firmy f&f i h&m i polskiej firmy pinokio, meble z klupśa, materacy babyzon, większość potrzebnych rzeczy w sklepie smykoland, tam też przymierzyli mi fotelik do auta i pomogli z wózkiem, zakochałam się w wózku anex cross i go mamy :) a laktator medela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaAnna1989
Dużo już dziewczyny napisały :) Ja polecam zakupy pielęgnacyjno-lekowe załatwić w internetowej aptece. Tak zrobiłam i przynajmniej nie biegałam po mieście kupując leki osobno (np. paracetamol w czopkach, viburcol, czopki glicerynowe), akcesoria osobno (np. szczotkę do włosów, nożyczki do paznokci, waciki itp). Druga rada - laktator. Wydaje mi się, że warto mieć w domu zanim zacznie się nawał lub inne problemy. Można też sobie od kogoś pożyczyć, wypróbować i stwierdzić czy lepiej elektryczny czy manualny. Wanienka - ja teraz przy 2 dziecku byłam mądrzejsza i patrtzyłam na funkcjonalność :) Kupiłam wanienkę już z przewijakiem, półeczką, organizerami, kubkiem do spłukiwania główki, odpływem i korkiem, wieszakiem na ręcznik. Wszystko na miejscu, uporządkowane i pod ręką :) Super sprawa. Ja mam Chicco Cuddle&Bubble. https://images81.fotosik.pl/790/324047658cdcae3fmed.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym wszystkim co zostało tu napisane zaopatrz się w podstawowe lekarstwa (za porozumieniem z lekarzem), czyli woda morska do noska, Viburcol, pulmex baby w razie np. kataru, herbatka koperkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wyprawke dla mojego dziecka kupilam w hurtowni http://aico.com.pl/ - wszystkie produkty łącznie z ubrankami tam sa. Maja swietna jakosc i doskonale sie sprawdzaja. Mamy stamtad także butelki do karmienia i wiele zabawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziusia77
jeśli mowa o ubrankach to ja zaopatrzyłam się w ciuszki ze super sklepu, bardzo przyjemne są, a przede wszystkim śliczne ,duży wybór zobaczcie sobie, ja praktycznie cala wyprawkę miałam stad <3 https://escallante.pl/ powodzenia ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam do sprzedania parę rzeczy po kosztach, wszystkie są nowe. Niedługo wrzucę na aukcję również ubranka, nowe jedynie wyprane, ale nie używane. Wszystko w naprawdę atrakcyjnych cenach. Zapraszam :) https://allegro.pl/uzytkownik/zulti?order=m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny zapraszam na moje aukcje, sprzedaję parę rzeczy dla niemowlaka, w tym ubranka, wszystkie rzeczy są nowe w bardzo atrakcyjnych cenach w porównaniu do rynkowych: https://allegro.pl/uzytkownik/zulti?order=m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2018.02.20 Ja wyprawke dla mojego dziecka kupilam w hurtowni http://aico.com.pl/ - wszystkie produkty łącznie z ubrankami tam sa. Maja swietna jakosc i doskonale sie sprawdzaja. Mamy stamtad także butelki do karmienia i wiele zabawek. Ja również wyprawkę robiłam w http://aico.com.pl/ i rzeczywiście mają tam wszystko czego potrzeba dla malucha. A do tego produkty maja mega wysoka jakosc i sprawdzaja sie przez dlugi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sewinera9191
Warto tutaj https://zaira.pl/pl/c/Lozeczka-dzieciece/372 kupić łóżeczko niemowlęce . Taki mebelek musi być bowiem naprawdę wysokiej jakości. Poza tym warto zacząć zastanawiać się nad wyborem znacznie wcześniej, ponieważ trzeba dopasować je do miejsca, w którym będzie ono stało i naszych możliwości finansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinana121
Na pewno wszystkie oczywiste produkty jak smoczki, butelki, wyparzacze, pieluszki, chusteczki itd. Ale nie można też zapomnieć o akcesoriach typu leżaczki dla dziecka, nosidełko, kojec, mata. U nas najbardziej sprawdziły się leżaczki dla dzieci, nigdzie maluchy nie lubiły spędzać tyle czasu jak w tym bujaczku. Mogę polecić ci sklep 4kidspoint.pl, kupowałam tam wszystkie akcesoria, w tym leżaczki, maty itd: http://4kidspoint.pl/1316-lezaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam dziewczyny do zajrzenia na stronę www.bebespace.pl, ja tam znalazłam wszelkie ‘niezbędniki’ na wyprawkę w całkiem fajnych cenach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×