Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak nauczyć dzieci zasypiać same... 4 i 7 lat

Polecane posty

Gość gość

Wiem, moja wina, że nie zrobiłam tego wcześniej, ale teraz pora to zmienić. Nauczyłam moje dzieci, że zawsze zasypiam z nimi, raz z jednym, raz z drugim i tak na zmianę... Wcześniej mi to nie przeszkadzało, a nawet to lubiłam, ale teraz pracuję w domu, głownie jak dzieci zasną i pracuję do 1-2 w nocy, więc brakuje mi trochę tego czasu... Dzieci się przyzwyczaiły i nie chcą zasypiać same, a jeśli już dają się przekonać, to czytam im bajkę , całuję na dobranoc, wychodzę, a oni szaleją przez kolejne dwie -trzy godziny i ani im w głowie spanie.... Ostatecznie zasypiam z nimi... Co zrobić, żeby to inaczej wyglądało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Włącz muzykę relaksacyjna, daj buziaka i dobranoc. Jak szaleją wchodzisz do pokoju i uspokajają raz. Jak nie słuchają dostają karę. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety muzyka relaksacyjna nie działa. Moje dzieci to wulkany energii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może porozmawiaj z nimi. 7 latek powinien rozumieć. Może niech zasypiają razem. Chłopcy czy dziewczynki czy parka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 latek to już duże dziecko, powinno zrozumieć tłumaczenie. spokojne ale stanowcze argumentowanie. no fakt moglas nauczyc wcześniej, ale tego nie cofniesz. jednak nie pozwól im dalej wchodizć Tobie na głowę. a tata pomaga przy tym zasypianiu? czy nie? czy pracuje na wieczory/nocki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tata pomaga, kąpie dzieci , przygotowuje ich z reguły do snu... Ja w tym czasie zaczynam pracę, później ja czytam i kładę się z dziećmi... Tłumaczenie nie działa.. Nawet jak córcia (7 l) już próbuje zasnąć to synek zawsze coś wymyśli - krzyknie, zapali światło, zacznie się śmiac i ją budzi i zaczynają szaleć od nowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grgweg
No to jeszcze kilka lat takich przed tobą, albo i więcej, chyba że odejdziesz od swojego pomysłu na bezstresowe wychowanie. Aż mnie bawisz. Twoje dzieci też mają z ciebie polewkę. Kosz na głowę już zakładały? Pewnie tak, a wkrótce i nasrają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komentarz wyżej poziom gimnazjalny. Kochana to fakt . Moze najpierw kładź spać mniejsze? Niech starsze będzie z tata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proste. Niech ojciec czyta książkę i je ogarnie jak zrozumieją ze mama nie przyjdzie to zasna. A jak nie to sorry ale 4 latek też już rozumie. Mój syn wiecznie chce bajkę albo spać z nami itp ale wiiem że jak siie zgodzę raz to potem będzie wiecznie coś. Jest przytulanie w łóżku bajka itp a potem włączamy gwiazdki i idzie spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz się odciąć całkowicie od usypiania dzieci. Niech zajmie się tym tata. Uprzedz dzieci szybciej. Od dziś tata Was będzie kładł. Niech będzie nowy rytuał. Jedna bajka i tata zostaje w okoju alecabsolutnie nie kładzie się z nimi do łóżka!! I czeka aż zasną. Pierwszy raz jest najgorszy to się nastawcie i bądźcie cierpliwie. Po 4 dniach w pół godziny się wyrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak jest rano? Mój nie śpi dużo, 9-10 godz mu wystarczy (6 lat), i wiem o której musi iść spać żeby zasnąć. Kąpie się godzinę wcześniej, potem my czytamy, potem wie że przez chwilę może poleżeć z książką czy rysowaniem (ma podkładkę) i o odpowiedniej porze gaszenie światła. Były też bunty, doszło do wyłączenia prądu w pokoju jak próbował wstawać i się bawić, ale sam rozumie że musi mieć energię następnego dnia. Jeżeli twoje dzieci wstają bez problemu i nie są zmęczone w ciągu dnia, może po prostu próbujesz je zbyt wcześnie położyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×