Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Korona królów

Polecane posty

Gość gość
Na Cudce to siedziałbym jak szpak na czereśni. Zazdroscze królowi Kazimierzowi, ze mógł ja posiąść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cudka ukrywa swoją miłość do Kazimierza, nie narzuca się, ale ojciec widział jak na niego patrzy, ostrzegał ją przed nim, bo bał się, że może cierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcale nie zal mi Heleny, ona oszalała, po co lazła tam do lasu, jej chyba już wtedy coś sie działa z głową bo która normalna dziewczyna pie/przy takie głupoty do króla o rozdziewiczeniu, dobrze jej zrobili -ciekawe co z Anna i dzieckiem -ale ten Mikołaj to szuja, łapówkarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazimierz miał inne kobiety, dlaczego nie został ukarany, jesteś idiotą ,że życzysz gwałtu, to nie jest jej wina,że jest chora psychicznie, nikt nie ma prawa krzywdzić słabszych, jeśli masz córkę, żonę to zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie życzę innym gwałtu nigdy, tylko nie jest mi jej żal , nie załuję jej wcale, po co sie pchała sama do lasu, sama prowokowała i dobrze jej tak , nigdy nikomu w zyciu realnym nikomu nie życzę nic złego , a w filmie po prostu jej nie lubię i obojętna ona mi jest, ale muszę przyznać że gra bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ona oszalała już po tym gwałcie -chyba tak myślę, ale po co sama poszła do tego lasu, -owszem choroba psychiczna to nic dobrego i nikomu tego nie życzę -----owszem nie wolno krzywdzic innych --ale jej mi nie szkoda, wiadomo że w każdym filmie serialu są takie postacie jak helena i jak wredna katarzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do lasu każdy może iść, nikt nie prawa krzywdzić,puknij się w głowę, możesz kogoś nie lubić i życzysz mu śmierci, życie bywa przewrotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak ale ona poszła podrywać króla i spotkała ją za to kara, co z tobą nie życze nikomu śmierci, mówimy o postaci z filmu i ja tylko mówie że mi jej nie żal, nie powiedziałam że jej zycze śmierci ani że komuś innemu, dlaczego mam się puknąć , że jej nie lubię, ty się puknij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z tego, że go podrywała, nie zrobiła mu krzywdy, sama puknij się w głowę, nie musisz jej lubić, ale obwiniasz ofiarę i , a nie gwałcicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty puknij sie w głowę, i skończ sie wymądrzać nikogo nie obwiniam, napisałam własne zdanie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podrywała żonatego faceta,czyli sama prosiła się o zhańbienie, dostała to co chciała i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie prosiła się, została skrzywdzona, sam zdradził żonę z inną kobietą, puknij się w głowę, sama nie wymądrzaj, ludzie zakochują się , serce nie sługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ona niby kochała jaśka a nie króla, z królem tylko chciała stracic cnotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, Helena sama prosiła się o tragedię, gdy polazła sama nocą do lasu. Poza tym zachowała się jak zdzira - miała brać ślub z Jaśkiem, a chciała, by rozdziewiczył ją król, który ma żonę i dzieci. Co z tego, że on zdradzał Annę z innymi kobietami? Ale ona w tamtą noc zachowała się niemoralnie. Nie żal mi jej było, gdy została zgwałcona, ale teraz, gdy zgłupiała, to jej współczuję. Uważam, że nie zasługuje na karę śmierci, bo po pierwsze nie była świadoma swoich czynów, a po drugie nie zamierzała skrzywdzić córek króla. Dobrze, że nie zostanie ścięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Helena padła ofiarą gwałtu i nic nie usprawiedliwia gwałcicieli, ale prawda jest taka, że gdyby tej nocy robiła to samo, co pozostałe niezamężne dziewczyny, to nic by jej się nie stało. Ale Helena o mało co sama nie została sprawcą - gdyby udało jej się uwieść Kazimierza i zaszłaby w ciążę, to zraniłaby Annę, która nigdy jej nie skrzywdziła i wybaczyła, że skłamała na jej niekorzyść. Jeżeli ja teraz pójdę nocą w miejsce, w którym kręcą się podejrzane typy, to jeżeli coś mi się stanie to mogę mieć sama do siebie pretensje, bo wiedziałam, że ryzykuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc z 19;34 - dokładnie tak samo uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu ta maniaczka,wyrzucana z innych watkow serialowych sie uaktywnila i wyzywa wszystkich od idiotek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteście nienormalne, nikt nie prosi się o coś o ohydnego, dobrze, że Jasiek zabił tych g****icieli, zasłużyli na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cudka jest fajna -król Kazik nie będzie się umial jej oprzeć i będzie miał z nią dzieci z nieprawego loza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale rogacz, a Cudka taka święta rozłoży przed nim nogi, co za hipokryzja, żal Niemierzy i Anny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy jaka wersje przyjma scenarzysci.Nie jest do konca potwierdzone,ze synowie Cudki byli dziecmi Kazika.Tak sie utarlo przez nawiedzonego historyka z XIX wieku Blazera. Ale jest to mocno niepewne. Coz,jezeli scenarzysci opieraja sie tylko na wikipedii to pewnie przypisza ojcostwo Kazikowi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Gdyby Helena poszła do lasu w dzień na jagody, to można by mówić, że się nie prosiła, ale ona poleciała do lasu nocą na bzykanie z żonatym królem i została wybzykana, tyle że przez kogoś innego, więc jak się nie prosiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Nie odpowiadaj tej maniaczce bo to trol,ona tylko czeka,zeby zaczac wyzywac.Tym sie karmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"W 1895 Oswald Balzer, m.in. na podstawie podobieństwa imion dzieci i faktu otrzymania przez wdowę po Niemierzy od króla dużej sumy 107 grzywien, zasugerował, iż Cudka była matką nieślubnych synów Kazimierza Wielkiego (wcześniej powszechnie utrzymywano za Długoszem, iż ich matką była Esterka). Pogląd ten został zakwestionowany w 1897 przez Stosława Łagunę" Z Z Wikipedii o Cudce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co powtarzasz za Wikipedią? Masz już wyżej wytłumaczone, że Wikipedia nie jest miarodajna w tej sprawie(i nie tylko).Czytać nie umiesz czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Na pewno wikipedia jest bardziej miarodajna, niż ty, trollico.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Durny serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mów za siebie, mi się bardzo serial podoba i go oglądam, nie podoba sie to nie oglądasz, jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nudny , nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teksty współczesne . Zachowanie aktorów współczesne . Akcent współczesny. Słowa z XXl wieku . Aź strach jak ktoś wyciągnie telefon albo laptopa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×