Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Korona królów

Polecane posty

Gość gość
Skąd Kazimierz był taki pewny, że urodzi mu si syn? Przecież Anna prawdopodobnie nie miała USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Skąd Kazimierz był taki pewny, że urodzi mu si syn? Przecież Anna prawdopodobnie nie miała USG." Kobiety miały swoje sposoby ludowe na sprawdzenie płci. Poza tym sama Anna mówiła że inaczej znosi ciąże niż przy córkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ciążę można znosić inaczej, nawet jeżeli to ta sama płeć. A te ludowe sposoby to jakieś pewne, czy takie, jak wróżby andrzejkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sposoby sposobami, ale on chyba tak pragnął syna że nie przyjmował do wiadomości iż może być córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe, czy gdyby urodziła się córka, to czy nie miałby pretensji do Anny. Teraz to może mieć pretensje do samego siebie, bo przez niego zmarł syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anna była jeszcze młoda, mogli próbować tak długo, aż będzie syn. Przecież głowy by jej nie ściął. Strasznie smutny koniec odcinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ale ciążę można znosić inaczej, nawet jeżeli to ta sama płeć. A te ludowe sposoby to jakieś pewne, czy takie, jak wróżby andrzejkowe?" Sikanie na ziarno pszenicy na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eegle nie była sama w lesie, szła z kucharką, we dwie dałyby sobie radę z mężczyzną, on nawet mógłby zgwałcić ciężarną Cudkę, martwiła się o ojca, miała odwagę pójść do tego bandyty ryzykując swoim życiem, Eegle nie ma gdzie się podziać, jak miała trafić na Litwę inaczej, nie było samochodów, samolotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda było mi króla wczoraj, fakt zdradzić ciężarna żonę to ku/res/two ale przecież reszta to nie jego wina, tak samo annna moze sie obwiniać że spadła ze schodów, -szkoda mi ich oboje i tego dziecka tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mi było ich szkoda, tak czekali na dziecko, Eegle to silna kobieta, da sobie radę, w lesie nikt nie jest bezpieczny, mężczyźni też samotnie szli, mogli zginąć, Pełka trafił do niewoli, wiedział, że grozi mu niebezpieczeństwo, takie były czasy, kto jest szpiegiem na zamku, myślałam, że to ten pijak z długimi włosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egle i Gabija dały sobie radę z tym niedoszłym gwałcicielem, ale gdyby zostały zaatakowane przez dwóch, lub więcej mężczyzn, to nie miałyby szans na obronę. Rzeczywiście, samolotem, czy samochodem nie mogły jechać na Litwę, ale mogły jechać tam na koniach. Myślę, że scenarzyści wymyślą, że po tym wypadku nie będzie mogła mieć więcej dzieci, bo przecież w rzeczywistości urodziła tylko dwie córki. W przeciwnym razie musieliby napisać scenariusz, że Anna kilkukrotnie poroni. To Kazimierz ponosi winę za śmierć dziecka. Anna nie spadła celowo ze schodów, a on mógł przewidzieć, że zostanie nakryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba byłoby chodzić z groźnymi psami lub bronią albo przebrać się za rycerzy, jest za daleko nawet jazda konno, a nie każdy potrafił jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wczorajszej cenie pod koniec odcinka powinnam zachować powagę, ale nie mogłam, mimo dużej sympatii do Anny, gdy się ocknęła i zobaczyła Egle, krzyknęła zadowolona ,,Egle, wróciłaś!''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie mogły jechać na Litwę, ale mogły jechać tam na koniach." Litości, wszyscy tak serial krytykują że nie oddaje czasów a przecież koń kosztował wtedy więcej niż dzisiaj dobry samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj -Zgadza sie! A jeszcze trzeba bylo umiec na nim jezdzic :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uwielbiam ten serial, jest bardzo ciekawy , dużo sie teraz dzieje -ciekawa jestem czy tak na prawde było że anna spadła ze schodów i urodziła martwe dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żal mi było byłego narzeczonego Anny, widać jak ją bardzo kocha,został zakonnikiem z rozpaczy, uratował jej życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-ciekawa jestem czy tak naprawdę było że Anna spadła ze schodów i urodziła martwe dziecko X Na pewno wymyślone na potrzeby serialu (żadna kronika tego nie odnotowuje). Być może inspiracja historią Joanny Habsburżanki, wielkiej księżnej Toskanii (notabene, prawnuczki Kazimierza Jagiellończyka): https://en.wikipedia.org/wiki/Joanna_of_Austria,_Grand_Duchess_of_Tuscany#Death

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze gdyby krolowa poronila , bylo by to odnotowane w kronikach , to wazne wydarzenie Co do wycieczki na litwe to nie o srodek transportu mi chodzi , bo racja jest ze kon to byl majatek , ale o sama odleglosc, czy one w ogole mialy pojecie ile to km ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Król Kazimierz to miał dobrze-kobiety same jemu wskakiwały do łóżka . Żadnej się nie musiał prosić- ta Helena to sama chciała żeby ja rozdziewiczyl w tym lesie. Ta nowa dwórka (nie wiem jak ma na imię) tez sama by jemu wskoczyła do łóżka - wystarczy żeby tylko pokazał palcem na łóżko nie musiałby nic mówić . Nie mówiąc już o Cudce-bo w najlblizszych odcinkach będzie ja miał w łóżku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko Kazimierz,kazdy krol tak mial.Malo tego krol mogl wybrac sobie dworke do lozka i ona nie miala nic do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W serialu było wspomnianie o sprawie Klary Zach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E tam król. Arabscy sułtanowie to mieli charemy czasami około 100-200 kobiet. Byl w historii jeden co spłodził 340 dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazimierz wścieknie się, że Anna nie urodzi mu już nigdy syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy Cudka jest w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przypuszczalam, ze Niemierza okaze sie takim gnojem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To fakt, sprzedał się, czy Bóg odpuści mu winy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2018.03.10 Mógł się nie gzić z nową dwórką żony, to miałby syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Młoda dwórka pójdzie do klasztoru, ciekawe czy przyjmą niby dziewicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×