Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak jest z drugim CC jeśli pierwszy poród był przez CC??

Polecane posty

Gość gość

Rodziłam pierwsze dziecko długo siłami natury, niestety w skutek komplikacji musiano wykonać cesarskie cięcie. O kolejne dziecko starałam się bardzo długo, HSG, laparoskopia, nieudana ciąża zakończona łyżeczkowaniem. Podczas HSG atak padaczki, po łyżeczkowaniu omdlenia. Generalnie bardzo się boję kolejnej próby porodu siłami natury, poród za miesiąc.. Lekarz mówi że jeśli pierwsze było CC to teraz mam wybór. Ale jak to jest w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba zależy od lekarzy w szpitalu gdzie będziesz rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz prawo nie wyrazić zgody na podjecie próby porodu sn. po cc jest ryzyko pęknięcia macicy w trakcie silnych i wielogodzinnych skurczów. najczęściej nie robią problemów z drugim cc, jeśli kobieta nie chce sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam wybor. Pierwsze cc ( polozenie miednicowe). Przy drugim porodzie pytano mnie czy chce sn czy cc. Wybralam cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W większości szpitali, jak pierwsza była cesarka, no nawet nie pytają czy chcesz, tylko z automatu kierują na cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość moich znajomych ponpierwszej cesarce miały również następna cesarkę i ta druga nawet wspominają dużo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Bogu, po pierwszej cesarce, druga ciąża zakończyła się porodem naturalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 cesarkę miałam 9 lat temu. W maju drodze drugie dziecko. Czy po takim upływie czasuvtez będę mogła wybrać pomiędzy cc a sn? To decyduje szpital czy gin może dac skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:36- ja mialam wprawdzie 4 lata roznicy ale to wyglądało tak : moj lekarz pracuje w szpitalu gdzie mialam rodzic. Po 30tc zapytal mnie jaka jest moja ostateczna decyzja co do porodu. Wybralam cc. Zalozyl mi karte do szpitala, wpisal ze cc ze wzgledu na stan po pierwszym cc. Odmowa pacjentki co do sn. Kazal sie umowic z anestezjologiem w szpitalu na wizyte. Moj lekarz mnie umowil na cc- podal date i godzine. Stawilam sie w szpitalu. Zrobili cc. Tak wiec moj lekarz prowadzacy byl najwazniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23232323w3
a ja mam pytanie, czy to jest dopiero od niedawna ze mozna sie nie zgodzic? Bo ja miałam za pierwszym razem CC, i za drugim mimo ze prosiłam o tez CC, lekarz nie skierował mnie, lezałam w szpitalu, wzieli mnie na poródwkę, znowu b długi poród, wiele godzin, bez skutku, musieli znów robic CC. syn wydawało sie ze był zdrowy, potem sie okazało ze jest b ciezko chory, dostał niedotlenienia. Teraz ma 16 lat, i jest na etapie 2 -letniego dziecka. Rodzilam w szpitalu sw. Rodziny w Poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałem pierwsze cc z położenia miednicowego. Rewelacja, mogłabym rodzić co miesiąc. Drugi poród dokładnie po 3 latach. Obie ciąże prowadziłam u tego samego lekarza, który pracuje w szpitalu. Ok 30 tygodnia zapytał nawet z uśmiechem na ustach, czy może wybieram sn, absolutnie się nie zgodziłam. Powiedział, że musi spytać, ale jeśli wybrałabym sn, to musiałabym podpisać pismo w szpitalu, że nie chce cc. I dodał, że praktycznie nikt po cc nie chce sn. Drugie cc bolało i po też dłużej bolało. Nawet bardzo. Pierwsze to nie był poród, bo nieraz przy przeziębieniu czuje się gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 8 letniego syna który przez brak postępu porodu został urodzony przez cc, jestem teraz w drugiej ciąży poród w marcu moja doktor powiedziała że w szpitalu w którym mam rodzic praktykuja po pierwszym cc z automatu drugie,chyba że bym się upierala na naturalny. Zaznaczę że szpital w małym lubelskim miasteczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsza cc po 12 godz z powodu niewspolmiernosci plodowo-miedniczej ( dziecko powyzej 4kg). Druga cc po 9 latach. W szpitalu nie podpisalam zadnego planu porodu( wiekszosc pytan o sn, wiec gdybym podpisala, to mieliby wyrazenie zgody na naturalny). I tak czekali przy skorczach( bylam w 36tc i mysleli ze to potrwa), jednak odeszly mi wody i rozwarcie bylo na 5. Wtedy polozna zapytala czy probuje sn. Zapytalam ja czy mi gwarantuje ze wszystko bedzie dobrze. Powiedziala ze nie. Wiec oswiadczylam ze nie wyrazam zgody na porod sn i zrobili mi cc po 6 godz. Dziecko wazylo 3900 mimo 36tc i lekarz od cc stwierdzil ze i tak byloby za duze ( mam waska miednice). Najlepsze zastepca ordynatora na obchodzie zaczal komentowac, ze dlaczego cc, ze nie bylo wskazan a polozna odburknela, ze pani nie zgodzila sie na sn... Gdzie lekarz co robil cc wyraznie mial napisane, ze byla za waska miednica. No i wskazania wlasciwie tez mialam( retinopatia(, ale okulistka nie czula sie distatecznie kompetentna osoba by wypisac mi wskazanie do cc choc twierdzila ze cc jest konieczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie troche nie na temat czy robiac druga cesarke nacinaja tak samo jak pierwsza czy w zupelnie innym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym samym miejscu tna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,w tym samym miejscu.jeśli zrobią się jakieś zrosty po pierwszym cc to je dodatkowo usuwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem z Gdańska. 3 duże szpitale. Ciaza prowadzona u b.dobrej gin pracujacej w jednym ze szpitali. W żadnym z automatu po pierwszym cc nie chcieli zrobić drugiego.. Różnica miedzy cc 3 lata. Pierwsze cc, położenie miednicowe, wczesniak i bezwodzie. Musialam sie troche postarac o drugie cc. Jednak za dużo znam przypadkow gdzie dziecko po Sn miało bardzo poważne komplikacje. Jeszcze dodam, ze mimo zaświadczenia od specjalisty, ze ma być cc w dwóch szpitalach mimo wszystko mam przyjechac dopiero jak zacznie sie akcja porodowa a w trzecim szpitalu termin cc 3 dni po terminie porodu w OM. Tak wiec ja nie wiem jak Wy to robicie, ze po pierwszym cc macie drugie z automatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Urodziłam tydzień temu, lekarz bez problemu skierował mnie na cc podając powod "stan po cięciu cesarskim" Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam termin na 15 marzec, już dostałam skierowanie do szpitala i napisane do cc 1 cesarka była 8 lat temu moja ginekolog powiedziała że to ja decyduję jeśli wczesniej była cesarka o formie porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×