Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rehabilitacja 8 miesięcznego dziecka

Polecane posty

Gość gość

Hej dostałam skierowanie od pediatry na rehabilitację syna ponieważ ma 8 miesięcy i nie siedzieć dlatego chciałam się dowiedzieć jak taka rehabilitacja wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze to nie wiem i sama chętnie się dowiem. Ale z siedzeniem to jest tak, że w normie jest nawet jak zacznie siedzieć w 10 miesiącu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To też wiem tylko pani doktor stwierdziła że syn musi mieć rehabilitacje bo nawet posadzonych się chwieje i teraz się bardzo przejmuje tym wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn usiadl sam majac 9mcy. A rowno 2 tyg pozniej wstal w lozeczku i zaczal ravzkowac. Corka tez usiadla w 9, ale raczkowac zaczela w 11 a wstawac w 13. Kazde dziecko jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rehabilitacja to np kładzenie dziecka na brzuszku i motywowanie do tego aby się przekręcało ,zachęcanie go do tego zabawkami z jednej czy z drugiej strony, uczenie raczkowania,masaż stóp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek na 9,5 miesiąca i też nie siedzi i chodzimy na rehabilitację ale tak jak ktoś napisał rehabilitacja to zachęcanie dziecka do aktywności. Dużo to pomogło bo synek już próbuje siadać i na pewno lada dzień siadzie. Nie ma się czym przejmować, poza tym dzieci z reguły siadają w wieku 9,10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nasz pediatra powiedział, że najpierw idzie się do neurologa, bo jeśli neurolog stwierdzi, że wszystko ok to rehabilitacja nie jest konieczna. Nam, pomimo że dziecko miało prawie 10 miesięcy neurolog odradził rehabilitację i kazał czekać aż dziecko samo usiądzie, a też się chwiało posadzone. No i za kilka dni usiadło, miało skończone 10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie. Najpierw neurolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam podobna sytuacje ze starsza corka. Pediatra skierowala na rehabilitacje, a raczej dala namiar na rehabilitanta prywatnie. I co? Orzekl onp i kazal przychodzic z dzieckiem 2 razy w tyg za kwote od 80 zl wzwyz za 1 spotkanie. Wiec poszlam prywatnie do neurolofa ktory stwiwrdzil ze dziecko jest zdrowe... Nie poszlam na rehabilitacje i corka usiadla w wieku 9mcy. Teraz z synem mialam sytuacje bo urodzil sie 4 tyg za szybko i neurolog stwierdzila ze wszystko z nim ok ale mam chodzic zabobiegawczo. Poszlam 4 razy. Rehabilitant tez twierdzil, ze jest w porzadku ale mam przychodzic. Potem zaczal podwazac wywiady ze mna o postepach dziecka, chcial bym filmy nagrywala! A pewnego razu wygadal sie ze on pracuje na wlasnej dzialalnosci. Pigadalam z pediatra i stwierdzil ze w takim razie pan rehabilitant musi skads brac pacjentow by wyrobic swoje godziny. I ze moje dziecko nie wymaga rehabilitacji. Moj maly usiadl w wieku 8 mcy, w 9 miesiacu zaczal raczkowac i wstawac przy meblach... Bez rehabilitacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dziś byłam syna zapisać i dopiero za miesiąc mam wizytę jak będzie mieć już 9 miesięcy i się martwię czy syn do tego czasu usiądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miesiac u dziecka to bardzo duzo. Moj synek w ciagu 2 tygodni nauczyl sie siadac, raczkowac i wstawac. A tez sie martwilam. Kladz go duzo na brzuch. Kula sie? Pelza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj maluch w wieku 8mies na szczepueniu nie siadal, nie mowil mama. I juz pediatra mowil ze za miesiac na kontrole bo powinien zaczynac proby. Skutek? Tego samego dnia dziecko zaczelo wolac mama, baba, gaga a juz miesiac pozniej siadalo i wstawalo. Raczkowalo tydzien pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pełza obraca się z bucha na plecy i na odwrót . Jak go posadzę to prawię ani na sekundę sam nie usiądzie a pani doktor mówiła że już powinien trochę się utrzymać posadzonych i raczkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To sadzaj go sobie na chwile na kolanach z podparciem plecow albo w krzeselku do karmienia czy w wozku na pol lezaco. Moja corka zaczela wtedy sie lapac bokow i sama podciagac i sama usiadla z lezenia majac 9mcy. 8mczne dziecko nie musi juz raczkowac. A Twoj syn sie kula wiec jest ok. Moja zaczela majac 11 miesiecy raczkowac a chodzic sama bez pomocy czy podporki majac 15 mcy i to tez bylo w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za pomoc mam nadzieję że to coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi neurolog powiedzial ze teraz sie kazde nawet zdrowe dzieci na rehabilitacje wysyla. Dajcie sie rozwijac dzieciom w swoim tempie a nie na aile przyspieszacie. Jedno usiadzie w 6msc inne w 10 i to w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo osób mi mówi że może usiąść jak będzie mieć 10 miesięcy tylko pani Doktor twierdzi że już powinien siedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ona jest jakas wyrocznia? Mam 2 dzieci i kazde usiadlo majac rowno 9 miesiecy. Z dnia na dzien. Pierwsze dziecko z lezenia na plecach. A drugie z pozyzji na boku albo z pozycji do raczkowania siadalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co... Ja pisalam o neurologu i rehabilitancie ktorzy twierdzili, ze z moim malym jest wszystko ok, ale kazali przychodzc. Otoz na nfz jedno dziecko moglo przyjsc raz w tygodniu. Dajmy na to pan rehabilitant na wlasnej dzialalnosci dziennie ma 8 dzieci razy 5 dni to daje 40 dzieci wymagajacej tehabilitacji. Rehabilitantow bylo w osrodku co najmniej 4 to daje tygodniowo 160 dzieci... Spotkalam w tym czasie wielu rodzicow ktorzy nie wiedzieli po co wlasciwie maja z dziecmi przychodzic ( widzialam wlasnie 6mcznego chlopca ktory siadal sam,wstawal na kolana). I ktorzy po wyjsciu z gabinetu tez komentowali, ze rehabilitanci podwazaja ich zdanie, kaza filmiki nagrywac by udowodnic postepy dzieci. Nie wazne ze dziecko w domu przekreca sie na brzuszek, ale skoro akurat u rehabilitanta nie chce tego zrobic to juz znaczy ze rodzice klamia. Moj maly mial latke wczesniaka. Poszlismy do neurolog. Juz bylismy zadowoleni ze stwierdzila ze dziecko zdrowe ale... Kazala zapobiegawczo zapisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam problem z powodu słabego napięcia mięśniowego u dziecka i muszę jakoś z tym walczyć. Pediatra zalecił rehabilitację, no i rzeczywiscie, po kilku zabiegach zaczynam widzieć światełko w tunelu. A my chodzimy tutaj http://www.szymczukmedical.pl/terapia bardzo fajne podejście do maluszków, spokojnie, delikatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli poszukujecie sprawdzonej placówki, w której zajmują się rehabilitacją dzieci to polecam wam http://zdrowiehrubieszow.pl/ Przychodnia ta znajduje się w Hrubieszowie niedaleko Lublina. Moje dziecko było tam rehabilitowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko usiadlo jak mialo 9,5 mca. Teraz ma 12 i nie wstalo jeszcze trzymajac sie czegos. Bylam u neurologa stwierdzil ze wszystko ok i wyslal na rehabilitacje. Dziecko ma prawidlowe napiecie ale nie umie stanac a probuje juz od stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KawIsa
Najpierw neurolog. A samemu w domu można wykonywać fajne ćwiczenia z dzieckiem w formie zabawy odkrywające świadomość swojego ciała w przestrzeni, nawet jeśli wszystko jest ok. To jest taki nadmuchiwany walec półprzezroczysty z piłeczkami wewnątrz i można dziecko na nim kłaść, bujaćitd. Moja córka uwielbia z nim zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj są bardzo dobrzy specjaliści jeśli chodzi o rehabilitację dzieci http://www.szymczukmedical.pl/, bardzo dobre podejście i świetna opieka. Poza tym terminy i ceny nie powalają z nóg, więc myślę, że śmiało można się zainteresować. Poelcam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu napędzanie machiny rehabilitacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobacz sobie jeszcze tą placówkę http://www.szymczukmedical.pl/ świetna jakość i rozsądne terminy. Bardzo dobre podejście do dzieci. Naprawdę pełen szacunek. Uważam, że dziecko robi wielkie postępy dzięki tej rehabilitacji. mozńa powiedzieć śmiało, że ogromne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy problemach z rozwojem dziecka sprawdźcie sobie w Gdyni Instytut Wspierania Rozwoju https://www.plusik-minusik.pl/ Wykonują tam ćwiczenia na koncentrację, wspomagające właściwą koordynację ruchową czy ćwiczenia leczące nadpobudliwość i zaburzenia zachowania. Nam bardzo pomogły szkolenie i ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zerknij jeszcze tutaj http://www.szymczukmedical.pl/ bardzo dobrze podchodzą do opieki nad najmłodszymi, co mi się bardzo podoba. Polecam jak najbardziej, dzięki nim są widoczne naprawdę efekty kuracji najmłodszych. Jak najbardziej jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym rozwiązaniem są także kołdry sensoryczne. Oczywiście najpierw najlepiej będzie jak poradzisz się specjalisty. Jeśli chodzi o sprawdzonego producenta to ja swoją kołdrę zamawiałam z www.kolderka.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Po urodzeniu syn bardzo długo płakał, a wydawało mi się z mężem, że wszystko prawidłowo robimy. Rozmawiałam z lekarzem rodzinnym to podpowiedział wczesną interwencję, rehabilitację przeznaczoną niemowlakom właśnie. Miałam dobre doświadczenia z Falmedem, jako osoba dorosła i postanowiłam pójść tam z dzieckiem i się opłaciło. Najważniejsze jest to, że pokazują rodzicowi, jak dbać, aby skorygować rozwój. Nie chodzi tylko o pozbycie się deficytu, ale właśnie o zrównoważone podejście do leczenia. Bardzo mi się to u nich spodobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×