Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy ja muszę jechać do szpitala rodzić czy mogę urodzić w domu sama

Polecane posty

Gość gość

A potem zgłosić urodzenie do Gminy aby wydali aktu urodzenia? W domu czuje się bardzo komfortowo, oglądam nałogowo filmy z porodów domowych więc raczej nic mnie nie zaskoczy. Czy to jest obowiązek rodzenia w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Puknij się w sagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli się nie boisz , załatwisz sobie położną do domu to czemu nie miałabyś urodzić w domowym zaciszu? Po porodzie jednak zabiorą i Ciebie i dziecko do szpitala by /was przebadać . Obowiązujace od 7 kwietnia 2011 r. rozporządzenie Ministra Zdrowia o tzw. standardzie okołoporodowym stwierdza, że kobieta ma prawo wyboru miejsca do porodu, i poród moze odbyć się w jej domu. Kolejnym krokiem ma być opracowanie przez NFZ zasad dotyczącyh finansowania porodu poza szpitalem, na razie jednak osoby decydujące się na takie rozwiązanie muszą się liczyć z dodatkowymi nakładami finansowymi (które, nawiasem mówiąc, nie odbiegają wysokością od dodatkowych opłat wymaganych w wielu polskich szpitalach za dostęp do intymnych warunków, czy obecność bliskiej osoby przy porodzie). Koszty te bywają różne, ale zazwyczaj mieszczą się w przedziale 1000-2500 zł za konsultacje w czasie ciąży, przyjęcie porodu i konsultacje w pierwszych dniach po porodzie. Ustawa z dnia 5 lipca 1996 r. o zawodach pielęgniarki i położnej stwierdza, że położna jest osobą wystarczająco kompetentną do samodzielnego sprawowania opieki nad kobietą w ciąży fizjologicznej, do przyjmowania porodu siłami natury wraz z nacięciem i szyciem krocza oraz do opieki nad matką i noworodkiem w okresie poporodowym. Może również samodzielnie udzielać w określonym zakresie świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych (Art. 5 ust. 2). W ustawie nie ma ani słowa o tym, że takich świadczeń położna nie może udzielać poza szpitalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×