Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

No to do kiedy wg was można rodzić żeby nie być za starą

Polecane posty

Gość gość
Jedna znajoma znajomej urodzila, ale piate, w wieku 53 lat.o malo nie strzelilam gafy, bo spotkalam ich w kosciele i ta moja znajoma powiedziala ze to nowa dzidzia w parafii z rodzina, byly dwie stare babki i facet, chcialam zapytac czemu mama nie przyszla do kosciola, bo zapomnialam jak mi o tym opowiadala w pracy.ale dziecko zdrowy i sliczny chlopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość hula ula
Jak dla mnie max 35 lat. ja pierwsze dziecko urodzilam majac 24 Teraz mam 28 i drugie planuje urodzic nim przekrocze 30stke ale jeszcze sie nie staramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Zacznijmy od tego co sie rozumie przez wyrażenie "źle znosić ciążę". Jeżeli chodzi o słabość, zawroty głowy, nudności 24 godzinne, poranne wymioty to taka ciąża właśnie lepiej rokuje, że zostanie donoszona do finału. Przynajmniej u mnie to sie sprawdziło. Pierwsza ciąże znosiłam źle. Omordowałam się. Dziecko urodziło się zdrowe. Druga ciąża żadnych mdłości, czułam się normalnie. Nie doniosłam jej, płód obumarł. xx A widzisz u mnie sie to nie sprawdziło .. W zadnej z moich 3 ciąz nie miałam ani mdłosci, ani zawrotów głowy, ani omdlen itp. Po terminie biegłam do autobusu :D Czułam sie jedynie zmeczona i to na poczatku. Wszystkie dzieciaki duze i zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma takiego wieku :) Stara , to moze byc ksiązka.. Do 45 roku zycia dla mnie to normalka :) Ja tam nie uwazam 40 + za staruszke gotowa do trumny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam w wieku 36,5 lat i ciesze się że tak późno, nie wyobrażam sobie mieć takie obowiązki w wieku 20 paru lat a tak to mogę powiedzieć że sobie uzyłam zycia zanim zostałam matką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ginekolog gdy zapytałam się o wkladke mirena ," no bo w moim wieku to obciach już rodzić ( nie wyszło to przykre ale mówi się trudno) " stwiedziła, że jestem jeszcze młoda ( mam 44 lata) i według niej ciąża trochę przed czy trochę po 40 nie robi róznicy...no i daje nam czas do 45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
max 35 później szkoda dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oto moje osobiste zdanie: tak żeby ostatnie dziecko urodziło się w 37 rz mamy. Później to się juz nie chce. No i trochę bym się chorób bała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też uważam że tak do 37 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
max 35 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 38..zaczynam starania..1 dziecko..zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja urodziłam w wieku 25 lat. Studia skonczylam na 24 lata- w tym wieku brałam tez ślub z facetem z którym byłam 5 lat. Mieszkaliśmy już sami w malym m2 kupionym za gotówkę, mieliśmy pewna pracę i naprawde porzadnie sie wyszalelismy. Pelno podrozy i imprez było za nami. Nie kazda 25latka to nieopierzona trzpiotka bez wykształcenia i lokum. A ciążę przeszłam Super. Teraz mam 40 i odchowanego 15latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 39 lat i dopiero niedawno poznałam kogoś z kim mogę coś budować. Nie oświadczył się jeszcze. Wspomina o rodZinie w prZyszlosci. A ja myśle czy nie za późno? Czy mam prawo skazywać dziecko na stara matkę która być może nie doczeka wnuków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 39 lat i dopiero niedawno poznałam kogoś z kim mogę coś budować. Nie oświadczył się jeszcze. Wspomina o rodZinie w prZyszlosci. A ja myśle czy nie za późno? Czy mam prawo skazywać dziecko na stara matkę która być może nie doczeka wnuków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazaj na słowa,bo można gadac o przyszłości dużo i ...pusto.Zebys nie została niemloda samotną matką..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwsze urodziłam 5 dni przed 40. urodzinami, drugie przed 42. Obie ciąże bez żadnych problemów. Mysle o trzecim dzieku a mam 2 maluchy, które nieźle czasem dają w kość. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaura
Pocalujta w d**e wójta,ja p*****le was kiedy chce bede miala dzidziusia walta sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaura
Lubie to i huj wam do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaszlam jak mialam 33 lata, urodzilam majac prawie 34 lata. ciaze przeszlam spiewajaco. oczywiscie byla to moja 1 ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Długo dojrzewałam do macierzyństwa. Długo zajęło mi samo zajście w ciążę. Niestety zakończyła się szybko. Za drugim razem udała się nam:) jest cudowna - Córka. Urodziłam w wieku 36 lat. Dziś mam 40 , staramy się o drugie dziecko od dwóch lat... mam, że jeszcze uda się. Powodzenia dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Argument o tym ze jak ma sie okres to znaczy ze jest sie plodnym i mozna zachodzic w ciaze jeat glupi. 12 latki maja okres ale jakos nikt nie zaleza im zaciazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że pierwsze dziecko do 30rz (według mnie lepiej bliżej 30, niż 20) drugie do 35rz Jestem w pierwszej ciazy, termin na kwiecień a w maju skończę 28l. Myślę, ze to dobry wiek na pierwsze dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg gynow mozna rodzic bez ograniczen i nawet zachecaja (zeby zdobyc pacjentki na prowadzenie ciazy, oczywocie za gruba kase)w ich slowniku "mloda kobieta"definiuje sie jako w wieku reprodykcyjnym, czyli nawet 50 latka przed menopauza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież tu nie chodzi o wiek,bo urodzić można do końca menopauzy tylko o sily,i zdrowie do wychowania dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowia i tych sił też nie przewidzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie ze biologicznie ciaze znosza takie podlotki, nawet nastolatki? Mlody organizm szybciej sie regeneruje. Im jestesmy starsi mamy np. mniej kolagenu ktory odpowiada za sprezystosc skory. Wiadomo ze biologicznie najlepiej by bylo rodzic kolo 20, a kulturowo-spolecznie 25-35 moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głupota jest rodzic staro 40+ o skazywać dziecko na starych rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża po 40... Odważne...ale czy rozważne...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciaza to tak naprawde pikus w porownaniu do wieloletniego procesu wychowania. Rodzac okolo 40 tak naprawde minimalizujemy szanse na to, ze nasze dziecko zbuduje wiez z dziadkami, na to ze zdazymy nacieszyc sie wnukami itp. A jezeli nie daj boze okolo 60 dopadnie nas jakas ciezka choroba (zjawisko ostatnio dosc powszechne), to nasze dziecko zamiast cieszyc sie mlodoscia bedzie nas mialo na glowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety ale ciężkie choroby nie omijają też młodych ludzi. Ja nie wiem dlaczego te 5 lat robinwam taka różnicę. Sąsiadka urodziła Trójkę dzieci. 1jak miala 21 lat 2 jak miała 37 lat 3 jak miała 38 lat i wiecie że mówi że ma więcej energii niż w wieku 30 lat. Dzieci dodają jej sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×