Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Obsługa szybkowara

Polecane posty

Gość gość

Witam. Wczoraj doszedł do mnie zamówiony szybkowar - jest to model Hascevher Galaxy Matik. Dziś postanowiłam zrobić w nim obiad - sos mięsny. Niestety instrukcja jest jedynie w języku tureckim i angielskim i o ile samo to nie byłoby problemem, to wydaje mi się strasznie nieprecyzyjna. Mięso obsmażyłam najpierw w otwartym szybkowarze, dodałam pozostałe składniki, zalałam ok. trzema szklankami wody i założyłam pokrywę. Całość zajmowała nie więcej niż połowę wysokości szybkowara. Mam płytę elektryczną, więc do podniesienia ciśnienia dałam "9". Czekałam dłuższą chwilę. Przestraszyłam się nieco, kiedy nic się nie działo, za to z uchwytów przytrzymujących pokrywę zaczęła co chwila cieknąć woda. Uniosłam więc do pozycji pionowej zawór, który w instrukcji nazwany został "Cooking valve/Cooking choice pointer" (choć na filmiku przedstawiającym użycie tego urządzenia widzę, że zawór jest tam w pozycji poziomej: https://youtu.be/ESCGUWE7p8A?t=25s). Woda zaczęła skraplać się teraz w tym miejscu (od czasu do czasu również kapnie spod uchwytu) i rozlegał się cichy syk, więc zmniejszyłam palnik do "3". Woda cały czas skrapla się głównie przy miejscu uniesionego zaworu, czasem skapnie kropla spod któregoś z uchwytów, ale rzadko. Nie widzę żadnego stałego strumienia pary - jeśli jest, to chyba tak słaby, że nawet ciężko go zauważyć. Nic nie syczy, nie gwiżdże, w zasadzie nie wydaje zupełnie żadnych dźwięków. Czy wszystko jest w porządku? Powinnam się martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 to za niskie ogrzewanie, wlacz na 4-6 i czekaj, para powinna syczec stale, nie poparz sie. Po czasie odpowiednim do ugotowania potrawy musisz zredukowac cisnienie, zeby ci gar nie wybuchl, dopiero wted mozesz otworzyc pokrywke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, zwiększyłam do 6 i teraz stale, jednostajnie syczy. Dziękuję. A ta woda? Nie trzeba się nią martwić? Rozumiem, że skoro to para, to musi się gdzieś skraplać, ale żeby i z uchwytów kapało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×