Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy w wieku 33 lat oplaca sie wyjechac z Polski jesli znam jezyk?

Polecane posty

Gość gość

Bo juz dobija mnie ten kraj... Znam dobrze angielski, mysle o wyjezdze do UK albo USA ( tam mam nawet rodzine). Dlatego, że : - klimat tutaj mnie dobija, ta zima trwajaca pol roku, albo nawet dluzej, chlodne lata, a dla mnie to spory problem bo zima dziala na mnie depresyjnie, - wielu ludzi jest tu ponurych, nieuprzejmych itd. - są raczej kiepskie zarobki nawet jesli jest sie po studiach Mysle powaznie o emigracji, tylko nie wiem czy nie za pozno? mam tu chlopaka, ale nie mam meza ani dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princessinthesky
Ok, z tym że to że znasz angielski i masz gdzieś rodzinę nie pomoże Ci raczej dostać zieloną kartę. A praca na czarno zupełnie bez sensu. Bez ubezpieczenia, bez mozliwosci wyjazdu z kraju, no i jesteś nikim po prostu. No i zastanów się nad relacją z chłopakiem. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, a może się okazać że będzie Ci tam ciężko znaleźć fajnego faceta. Na zachodzie wszyscy się bawią do 40stki a później dopiero zaczynają szukać czegoś poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princessinthesky
A jeśli przeszkadza Ci pogoda w Polsce to odradzam Uk. Pada codziennie. Szaro, ponuro, nigdy nie zobaczysz takiego błękitnego nieba jak w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze w grę wchodzą ewentualnie Niemcy. Chociaż znam niemiecki tak sobie ,ale mogłabym się poduczyć. Na południu Niemiec jest troche lepsza pogoda jak u nas... Z USA faktycznie mogło by być cieżko jesli chodzi o uprawnienia. Może pogoda w Polsce wydaje sie blahym powodem, ale serio te pol roczne zimy i czesto niezbyt cieple lata mnie męczą, zima to dla mnie wegetacja, no i niskie zarobki też nie są fajne. Jeszcze nie mam tych 33 lat, ale do tego czasu nabiore troche doswiadczenia w kosmetyce tutaj w Polsce no i podszkole jezyk, wiec tobylby taki realny czas na wyjazd. Chlopaka mam ,a nawet jest juz narzeczonym bo zareczylismy sie, ale niezbyt sie nam uklada, wiec zastanawiam sie czy nie rzucic tego wszystkiego w cholere i nie wyjechac poki nie jest za pozno. mam tez skonczone studia, ale po nich moze nie byc wielkich pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jak zimno ci w Polsce to UK nie polecam ;) tutaj to jest zimno dopiero. Ale USA super. Jasne próbuj jak nie teraz to kiedy? 33 lata to tylko cyfra. Zawsze można zacząć od początku. Powodzienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Szkocji i powiem Ci ze w 100% wolę polska pogodę. Choć rzeczywiście jak jest już słońce to dużo się wybacza bo jest naprawdę pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
07:48- a dlaczgeo wolisz polska pogode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princessinthesky
Ja mieszkałam w Szkocji przez jakiś czas. Pogoda tragiczna. Lało prawie codziennie, do tego wiatr taki że nie ma po co parasola rozkładać. W lecie zimno, 25 C to już upał. Przy 20 wszyscy wyciągają klapki i krótkie spodenki. Autorko a jaki masz zawód i doświadczenie? Jakiej pracy chcesz szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skończyłam kosmetologię, ( wcześniejsze studia to administracja), więc raczej jako kosmetyczka, ale ja patrzyłam po ogłoszeniach w UK albo DE to ich nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko... im dłużej myślisz, tym gorzej. Zacznij się orientować, jak tam z pracą i kiedy coś złapiesz - wyjeżdżaj bez wahania. Jak sama nie sprawdzisz, wiedziała nie będziesz. Szkoda życia marnować na kiszenie się w Polsce, skoro można poszerzać horyzonty i zwiedzać świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już się trochę orientowałam tzn. rozmawiałam z koleżankami, ktore pracuja jako kosmetyczki za granicą i o pracę nie jest tak trudno, zreszta ofert jest sporo z tego co widzialam w necie. Tylko muszę jeszcze tu popracować ze 2 lata w Polsce żeby nabyc doswiadczenia, bo narazie pracowałam w banku bo jestem tez po administracji, wiec doswiadczenie jako kosmetyczka mam dopiero pol roku. Nie ukrywam, ze tez zarobki mnie do tego zachecaja bo tam są jednak wyższe niz u nas,a w Pl sa takie, ze ledwo sie z nich bym utrzymywała gdyby nie to, ze mieszkam z chlopakiem i troche mi lzej finansowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wyjezdzaj ! Siedz z rodzina i narzeczonym bo sobie zycie zmarnujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×