Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zapalenie oskrzeli u niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Synek (7 miesiecy) dostal kaszelku i kataru. W poniedzialek pediatra zdiagnozowala zapalenie oskrzeli. Podaje leki. Jutro idziemy na kontrole. Synek dalej ma ten kaszelek. Boje sie zeby to nie bylo juz zapalenie pluc. Napiszcie prosze jakie macie doswiadczenia. Czy udalo zaleczyc zapalenie oskrzeli bez powiklan u niemowlaka? Po jakim czasie ustepowal kaszel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój miał 7 miesięcy jak przeszedł zapalenie oskrzeli. Normalna infekcja. Szybko stan zapalny szybko ustąpił ale kaszel miał długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten kaszel dlugi byl suchy czy mokry? Synek ma mokry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj zauwazylam ze chwilami ma taki swiszczacy oddech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie wiem czy to z pluc czy od katarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój miał na początku mokry później długo suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to jest "kaszelek"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ten mokry kaszel ile utrzymywal sie? U nas juz 4 dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pamiętam ile. Chyba ok. Tygodnia. Goraczkuje wysoko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma w ogóle goraczki. Ma troche mniejszy apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mała miała ze 4 razy w okresie niemowlęcym niestety ponieważ siostra z przedszkola przynosiła wszystko. 2 razy zwalczylismy inhalacjhami 2 x był antybiotyk. Odpowiadając na pytanie-tak kaszel utrzymywał się jeszcze długo. 2 x w tygodniowo byliśmy u lekarza na osluchiwaniu. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak karmisz piersią to przejdzie bardzo łagodnie. Mój miał już zapalenie oskrzeli jak miał 7mcy i zapalenie płuc jak miał roczek. Przeszedł bardzo łagodnie, nawet niewiele kaszlał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja karmilam piersia. Corka w 5 miesiacu dostala zapalenie oskrzelu-potem płuc. Swiszczący oddech zawsze oznaczał zapalenie płuc. W takich przypadkach robi sie inhalacje z pulmikortu i berodualu. 5 tygodni leżałyśmy w szpitalu. Lekarka wkurzyla sie i dala po 3 tygodniach jakis ostry antybiotyk,bo augumentin nie dzialal. Karmilam małą 2 i pol roku cyckiem a ona łapała wszystko poki starszy syn chodzil do przedszkola(znosił zarazki do domu). Poszedl do 1 klasy i ona przestala chorowac na jakis rok,bo potem poszla do przedszkola i choruje non stop. W okresie niemowlecym miala 3 razy zapalenie pluc a oskrzeli to nie zlicze. Ale wygladalo to tak:2 tyg antybiotyk,3 tyg max 4 spokoju i znow antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem weteranka jeśli chodzi i zapalenie oskrzeli u niemowlaka. u nas zawsze inhalacje z ventolinu i nebbuda, w międzyczasie z soli 3%. Do nosa nasivin. Oklepywac plecy kilka razy dziennie. Do tego Wit C , można posmarować klatkę piersiową na noc maścia rozgrzwajaca dla niemowląt. Zdarzało się ze był antybiotyk bo katar zszedł na uszy lub też inhlalacje nie działały. Kaszel zazwyczaj jeszcze trochę się utrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:47- a córka nie jest przypadkiem alergiczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wifalinka
Starszym dzieciom też podawałam antybiotyk przy takiej chorobie – na polecenie lekarza. Ale ostatnio na zapalenie oskrzeli dostaliśmy budixon neb do inhalacji i to okazało się strzałem w dziesiątkę, bo bierze się go krócej niż antybiotyk, a działa szybciej. Tylko trzeba mieć inhalator z maską bez otworów, żeby lek nie uciekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lek do inhalacji działa tak szybko, bo dodatkowo jeszcze nawilża miejsca, w których rozwija się infekcja. Antybiotyki są spoko, ale czasem nie trzeba aż tak mocnych leków, więc warto zawsze dokładnie pogadać z lekarzem co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też uważam, ze jak cos sie dzieje z dzieckiem, to trzeba najpierw iść do lekarza. słyszałam, ze leki do inhalacji sa bardzo dobre. łatwo się je podaje i przy okazaji nawilżają dziecku błonę śluzową, ale sama bym nic nie dawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inhalacje, inhalacje i jeszcze raz inhalacje. A najlepiej pójść do jakiegoś ogarniętego pediatry, który przygotuje odpowiednią dawkę leku do inhalowania, żeby nie dawać dziecku samej soli fizjologicznej. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pełni się zgadzam! Takim lekiem jest np. budixon neb, który u nas bardzo szybko pomógł na zapalenie oskrzeli u malucha. Co prawda mój synek nie jest już niemowlakiem, ale to lekarz na pewno będzie wiedział jaką dawkę i jakiego leku przepisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie, wizyta u lekarza lub wezwanie lekarza do domu powinna być pierwszym krokiem. A jeśli lekarz przepisze leki do inhalacji, to pamiętaj, żeby w masce nie było otworów, bo inaczej lek będzie wydostawał się na zewnątrz, zamiast trafiać do gardła dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Długo szukałam dobrego inhalatora i ostatecznie zamówiłam Familino Pro. Nie żałuję. Wszystko działa wzorcowo. Wydajny, cichy, prosty w całym zmontowaniu i też po użyciu można go szybko umyć, części wygotować, żeby było sterylnie, polecam coś takiego zwłaszcza rodzinom z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjjj

Sporo fajnych inhalatorów znajdziesz od Sanity, mają między innymi nieduże kieszonkowe urządzenie Silent Mesh, ale też sporo większych inhalatorów, sporo ciekawych propozycji przygotowywanych z myślą o dzieciach więc myślę że coś fajnego będzie można dla siebie wybrać. Opcji jest sporo więc warto je porównać i wtedy będzie łatwiej podejmować decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam
Dnia 17.09.2019 o 13:17, Gość mjjj napisał:

Sporo fajnych inhalatorów znajdziesz od Sanity, mają między innymi nieduże kieszonkowe urządzenie Silent Mesh, ale też sporo większych inhalatorów, sporo ciekawych propozycji przygotowywanych z myślą o dzieciach więc myślę że coś fajnego będzie można dla siebie wybrać. Opcji jest sporo więc warto je porównać i wtedy będzie łatwiej podejmować decyzję.

tez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×