Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Złe wyniki moczu w ciąży! ;( Jak je interpretować? Zaraz zwariuje...

Polecane posty

Gość gość

Jutro mam na szczęście wizytę u ginekologa, ale dziś odebrałam wyniki moczu i już oczywiście panikuje. Robię mocz co 4tyg, zawsze było super, a teraz: - Nabłonki płaskie - liczne w preparacie - Leukocyty - 10/12 w pw - Bakterie - dość liczne w preparacie - Leukocyty ++250WBC/ul Reszta parametrów tak jak zwykle czyli ok. Martwię się i do jutra będę to przeżywać. Jak zle są te wyniki? Ktoś sie na tym zna? :( To 29/30tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaj zakresy norm z twojego laboratorium, bez tego guzik sie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luzik, idź do lekarza , wygląda to na infekcje . W ciąży to dość częste. W międzyczasie pij duuuuuzo wody z cytryna żeby zakwasic mocz i pij sok 100% żurawiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz infekcj***aketryjna. Dostaniesz antybiotyk i bedzie ok. Ja biore monural- duza dawka ale za to jednorazowo i szybko pomaga. Nie stresuj sie, ja przez całą ciaze mialam juz 5 razy. W ciazy po prostu pecherz nie oproznia sie do konca ze wzgledu na uciskajaca macice a to powoduje rozwoj bakterii.Profilaktycznie bierz żuravit, pij duzo wody i czesto chodz do toalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Nie ma żadnych norm na wyniku badań. Tylko to co Wam napisałam.... Dziewczyny ja się najbardziej martwię, że np mam tą infekcje od zeszłego badania moczu czyli np od 3/4tygodni, a jej nie czuje w żaden sposób ;( że to trwa, a ja nie wiedziałam i mogę tym zaszkodzić ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze względu na duże ryzyko dla płodu, bakterie w moczu w ciąży są bardzo groźne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko skoro nie masz żadnych dolegliwości to powtórz sobie badanie jutro , ogólny mocz będziesz miała tego samego dnia. Zobaczysz co ci wyjdzie. Od razu bym zrobiła tez posiew moczu. Niech się hoduje. Zaraz święta i potem będzie wszystko zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dramatyzuj i nie diagnozuj się przez Internet, bo w necie zawsze wychodzi rak. Mnóstwo kobiet ma takie infekcje w ciąży. Dostaniesz antybiotyk i wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze, że panikuje!!!!! Bo może to prowadzić do pęknięcia pęcherza i wcześniejszego porodu!!!! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdarza sie, ze nie ma objawow... Naprawde nie panikuj, bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:21- nie zesraj się i nie strasz autorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki antybiotyk? Jak miałaś 5 razy infekcje to jakie antybiotyki dostawałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie strasze. Stwierdzam fakt!! Jeśli buja się z tym zapaleniem pęcherza od tych 4tygodni i nic nie wiedziała o tym to już pozamiatane!!!!! Nie oszukuje jej tak jak wy, że będzie dobrze :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Cieszę się bardzo z tego, że jutro rano wizyta. Oby było dobrze. Antybiotyki są na takie infekcje doustne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko dodam jeszcze, że antybiotyki zawsze mają wpływ na dziecko i nie jest to wpływ pozytywny :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No np dostajesz monural. To jest 1 saszetka tylko , jak jest z tobą gorzej to dostajesz 2 ( 2 to max ). Też jest furagin ale to inny rodzaj leku. Są też leki na lżejsze infekcje np ziołowy Urosept. Ale to już lekarz musi decydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i extra działa picie skrzypu polnego takiego zaparzanego. Zapytaj lekarza czy można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj znać po wizycie co mówił gin. Jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezpieczniejszy antybiotyk niż infekcja. Zrob jeszcze jutro z rana posiew moczu. Ja w 1 ciąży miałam zapalenie pęcherza. Teraz w 2 ciąży co.miesiąc robie mocz i posiew moczu . Żeby w takich sytuacjach wiedzieć co siedzi w moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardziej Ci stres zaszkodzi. Jutro pójdziesz, dostaniesz leki i problem z głowy :) Podgryzaj sobie też (oprócz lekarstw) suszoną żurawinę (tylko wybierz taką bez dwutlenku siarki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...a czy pewne jest, iż dostanę antybiotyk? Da się to obejść bez niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim PRAWIDLOWO oddaj probe moczu, umyj sie i pierwsza struge oddaj do toalety, dopiero pozniej pobierz mocz ze srodkowego strumienia. Obecnosc nablonkow swiadczy juz o tym, ze pobralas probe zaraz na poczatku oddawania moczu. W dobrze pobranej probie nie powinno byc nablonkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda. Pierwszy raz pobrałam ten mocz jakoś dziwnie, niechlujnie :o teraz kojarzę fakty :o ehhh, ale i tak są bakterie + leukocyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:20 Ja w ogóle pod koniec ciąży nie znosiłam już pobierać moczu do badania. Nad ranem już tak mi się siku chciało, że ledwo zdążałam się umyć :D Decyzję o ewentualnym antybiotyku podejmie lekarz. Trudno przewidzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw sie na zapas, bakterie moga byc z naturalnej flory bakteryjnej. Musisz odczekac do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam bardzo licznr bakterie ale leukocyty i inne w porzadku i lekarz mi nie dawal zadnego antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to znaczy, że autorka ma i bakterie i leukocyty jednocześnie????!! Ja polecam kapustę kiszoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to Leukocyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co? i co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×