Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Drogie przeciwniczki aborcji pomozcie Pani Monice Lewandowskiej

Polecane posty

Gość gość

Kobieta ma niepelnosprawna corke , prosila o pomoc nawet ta cala Godek i zostala ´zlana cieplym moczem ´ Kobieta nie chce gory pieniedzy ale chociaz tygodnia wakacji ze zdrowymi corkami , zeby nabrac oddechu , moze ktoras przeciwniczka aborcji napisze do Pani Moniki na fb , zaproponuje opieke na kilka dni ? Wkleje krotki opis ale calosc na onecie jest Od prawie 17 lat moje życie, życie mojego męża i zdrowych córek wygląda jak życie w wojsku. Wstajemy o świcie, bo Ola budzi się bardzo wcześnie. Musi być szybko przewinięta. Nie ma wylegiwania się! Jej pełen pampers nie wygląda jak pampers słodkiego noworodka. Zapewniam. Do tego dochodzi menstruacja. Jakiego patentu użyć, żeby włożyć podpaskę do pampersa i żeby było higienicznie? Nie wiem." - pisze Monika Lewandowska. Od 17 lat państwo Lewandowscy płacą za wszystko z własnych pieniędzy (rehabilitacja, opiekunki, pampersy itd), od 17 lat nie dostali pomocy od państwa, od 17 lat nie zainteresował się nimi żaden z księży w parafiach, do których należeli, od 17 lat nikt z ich otoczenia (Monika Lewandowska zaznacza, że to społeczność katolicka) nie zaporponował pomocy, odciążenia ich choćby na chwilę w opiece nad Olą, od 17 lat codziennie martwią się, co z nią będzie, kiedy ich zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nastala cisza buahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co ta godek odpowiedziała jej chociaż? Szkoda mi jej. Jestem w ciąży i modlę się żeby moje dziecko było zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie , zlala ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A są jakieś screeny maili czy coś? Bo możecie napisać do kogoś z natemat (tam różni dziennikarze piszą), na wykopie to umieścić, czy na jakiś inny portal.Zrobić zbiórkę na siepomaga i na pewno coś się ogarnie, a przy okazji ujawnie hipokryzję Godkowej (która w państwowej spółce przypadkiem posadkę dostała ostatnio)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To, że jestem przeciwna aborcji nie oznacza, że mogę pomóc. Uważam jednak, że państwo powinno takim osobom pomagać, powinien być jakiś sprawny system pomocy, jeśli jest wprowadzany całkowity zakaz aborcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jakie państwo? Chyba nie polskie, bo ono urodzone dzieci ma głęboko w dvpie. A nie, przepraszam, po śmierci rodziców nakłada na rodzeństwo obowiązek alimentacyjny na chorego brata czy siostrę. Tak nasze państwo "pomaga".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do tego obowiązku alimentacyjnego na rodzeństwo, znasz się na tym? Jeśli ja mam troje dzieci, męża, oboje pracujemy, a mój brat praktycznie nigdy nie pracował i miał epizod psychiatryczny (depresja), to czy jeśli oni odejdą, to ja będę na niego płacić alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Droga Autorko, porażenie mózgowe jest skutkiem niedotlenienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cd. np niedotlenienia, porażenia się chyba nie diagnozuje w badaniach prenatalnych, nie rozumiem, czemu swój list pani M. Lewandowska kieruje do pani Godek. Niech mnie ktoś oświeci...Chciałaby eutanazji dla swojego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:32 A czemu nie? Postaram Ci się to wytłumaczyć: -Jestem przeciwniczką aborcji, każde dziecko trzeba rodzić! - Ej, no, ale jak umrze po porodzie? - Niech umrze w godnych warunkach! - A jak będzie całe życie niesprawne i matka będzie jego pielęgniarką? - To jest powinnością matki! - No dobra, w takim razie co z tymi dziećmi, które są urodzone a wymagają opieki, jak im pomożesz? - [wersja A, dzieci zdrowe/bezdzietna] Yy, tego, to, ze chcę by kobiety rodziły dzieci, nie oznacza, ze ja mam komukolwiek pomagać, w ogole, tego, no niech państwo pomaga. -[wersja B, dziecko chore] Ja się swoim zajmuje, na obce nie mam czasu. Rozumiesz ideę? Przeciwnicy aborcji bardzo łatwo chcą NARZUCIĆ INNYM swoją wolę, ale w momentach gdzie mają możliwość się popisać zorganizowaniem pomocy dla KOGOKOLWIEK (stąd nie jest istotna etiologia schorzenia) to nagle milkną, nagle wszyscy siedzą cicho, nagle ich nie ma. Czyli jak rozumiem oni walczą tylko o dzieci "uszkodzone" już w trakcie ciąży, a późniejsze "uszkodzenia" mają w d***e i o te dzieci nie trzeba walczyć. Co więcej, w przypadku osób posiadających dzieci z ZD tak samo nie ma odzewy przy wołaniu o pomoc - pewna dziennikarka jakiś czas apeluje by ktokolwiek związany z PiS i środowiskami antyaborcyjnymi pokazał dowody wpłaty na takie dziecko, że przez ileś czasu pomagała takiej rodzinie. Ona chce by jedna, jedyna osoba na tysiące to pokazała - myślisz, ze ktokolwiek się do niej zgłosił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadal związku nie widzę, przykro mi. Jeżeli ktoś sobie nie radzi, niech odda dziecko do ośrodka. Są instytucje, które się nimi zajmują. Są ludzie, którzy dobrowolnie zatrudniają się w takich placówkach lub pracują charytatywnie. Są również, nadal, rodzice adoptujący niepełnosprawne dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś nie ostatnio tylko 2,5 roku temu..coś dzwoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Czyli nie widzisz związku pomiędzy narzucaniem swojej woli milionom a umywaniem rączek? I mam tylko pytanie - jesteś za wyborem czy przeciw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś To nie do mnie pytanie, ale też odpowiem. Jestem przeciwna aborcji, nie jestem w stanie pomóc choremu dziecku i nie jest to żadne umywanie rączek. Zakładam, że Ty gdyby miało wejść prawo do mordowania ludzi po 85 roku życia, byłabyś przeciwna, ale nie oznaczałoby to, że mogłabyś wziąć obcą, starszą osobę do domu, bądź pomagać w inny sposób. Jesteś np. przeciwna by dzieci pozostawały w rodzinach alkoholików, ale nie oznacza to, że weźmiesz takie dziecko do domu. Jestem przeciwna aborcji na życzenie i aborcji chorych dzieci. Jeśli jest jednak zagrożone życie matki, w pierwszej kolejności ją należy ratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś nie wypowiadałam się tu ale ja ci odpowiem:narzucasz swoją wolą, organizujesz pochody przeciwko aborcji to zorganizuj "pochód " zbiorkowy a nie wtedy siedzisz na d***e i nic nie robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ten temat obnazyl swietych 'prolajfowcow' Buta i hypokryzja Ci ludzie nie znalazl zauwazylam pojecia wolny wybor, znaja pojecia zakaz nakaz Odpowiem tez czy bylabym za NAKAZEM mordowania ludzi po 85 roku zycia, Nie , bo tacy ludzie moga byc w Roznej kondycji, od robienia pod siebie do uprawiania nordwalkingu ( tak samo jak ludzki plod, jeden rozwija sie prawidlowo a drugi ma szereg schorzen ) Co do staruszkow jestem tez za wodnym wyborem , jesli osoba taka bylaby bardzo chora i bardzo by cierpiala to ja jestem za dobrowolna eutanazja WOLNY WYBOR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam że to okrutne i ohydny wykorzystywać nieszczęście jakiejś obcej osoby jako argument w internetowej dyskusji. Serio - kobiecie, której i tak pewnie jest ciężko nieustannie prosić o pomoc - na pewno będzie miło jak ktoś jeszcze dodatkowo ją upakarza, żeby ponabijać się z jakiejś Kaji Godek.No to wygrałaś internetową kłotnię kosztem uczuć jakiejś osoby - lepiej ci teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś ostatnie nie do mnie ale tym razem ja odpowiem: A kim ty jesteś, żeby mi mówić co mam robić i stawiać warunki do prawa głosu chociaż gwoli ścisłości prawo do życia nie może być zależne od głosu większości. Ja ci nie zabraniam ubierać się na czarno i machać parasolką. Śmiało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie organizuje żadnych pochodów i nie biorę w nich udziału. Po prostu jestem przeciwna aborcji, takie mam zdanie. Zresztą co dobycia aktywistą, to zawsze znajdą się tacy jak ty, którzy sami nic nie robią, ale innym narzucają w jakiej sprawie mają walczyć i protestować ci, którzy organizują jakieś akcje. Jest akcja dla zwierząt? Zaraz głosy "lepiej zajęlibyście się biednymi dziećmi". A te osoby, które tak mówią, same nic nie robią dla tych biednych dzieci. Boli Cię sytuacja pani Moniki? Sama zorganizuj protest, a nie mów innym co mają robić. Jeśli ktoś protestuje to tam, gdzie czuje, że musi, nie można nikomu narzucać w jakiej sprawie ma organizować akcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Acha.... jesteś za wyborem eutanazji dla schorowanych staruszek. A kto by tego wyboru dokonywał, rozumiem, że rodzina? Nie mam więcej pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dumna kura domowa
Pomagać należy że względu na dobre serce a nie poglądy dotyczące aborcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jednak nie lubisz jak ci ktos cos narzuca, natomiast narzucac komu som lubisz bardzo Pozostawie to bez dalszego komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chrystus Zmartwychwstał i Żyje! Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wklejona historia na kilometr zresztą pachnie manipulacją. Na co jest chora dziewczyna? Czy nie ma orzeczenia o niepełnosprawności? Jak to możliwe, że nie dostali "nic" od państwa i muszą płacić 100% za rehabilitację i pampersy? Czy ta dziewczyna nie jest ubezpieczona? Czy nie chodziła do szkoły i przedszkola specjalnego? Albo do OREW? Specjalistyczne usługi opiekuncze? I przy tych ogromnych kosztach oni wcale a wcale nie chcą pieniędzy ;-) Czyli że na Olę nie zbiera się 1% podatku, nie jest ona podopieczną żadnej fundacji? Rozumiem, że menstruacja i pampers to "chwytliwy" temat do mediów, ale raczej trudno mi uwierzyć, żeby to był największy problem u osoby obłożnie chorej (a nie np. jej wydolność oddechowa i odleżyny). Jak włożyć podpaskę do pampersa? - wie to prawie każda niepełnosprawna kobieta, która musi używać pieluchomajtek (podpowiem - istnieje wiele typów cewników). Ja się nie dziwię, że ktoś nieobyty z niepełnosprawnością może nie wiedzieć, ale po 17 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A skąd Ty wiesz co ja robię i jak się zachowuję? :D No właśnie, bo TY lubisz dysponować cudzą wolą i TY "nie masz możliwości" (a raczej chęci) by komuś pomagać tzn. że ja na pewno też tak mam. I tu się mylisz, wiele godzin przepracowałam w wolontariacie, zawodowo podjęłam się też dość trudnych wyzwań i na codzień pracuję z osobami o których Wy fajnie sobie dywagujecie teoretycznie. A adopcja jest bzdurnym przykładem, bo nieodpowiednia osoba tylko krzywdę wyrządzi - i nikt Ci nie każe adoptować, ale co Ci szkodzi poświęcić te pare h w tygodniu na te osoby o które tak pięknie walczysz samym słowem? Aaaa, "nie możesz". Każdego roku jakieś tam pieniądze, tyle ile mogę, przelewam na darowizny. Ale no Wy k***a wszystkie swięte nie możecie, jedyne co mozecie tu zmuszać innych ludzi i im wp*****lać się w sumienie. PS. Czekam na odpowiedź od tamtej pani wobec której swoje pytanie kierowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tamta wypowiedź moja nie była, ale też jestem za dobrowolną eutanazją. I nie wiem czy wiesz - ale tak samo jak piszesz testament, tak samo możesz napisać sobie ostatnią wolę dotycząca tego czy Cię reanimować itd. Cywilizowany świat wymyślił pewne rozwiązania. W bardzo szczególnych wypadkach dochodzi do całych procesów sądowych z biegłymi, więc żadna rodzina sobie subiektywnie nie wydaje dyspozycji "a tę babcię to poddamy eutanazji bo chcemy jej mieszkanko" Więc naprawdę - argument zwyczajnie do d**y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I taka ciekawostka - w miejscach gdzie pracowałam, wolontariatowałam, praktykowałam 80-90% osób jest za wyborem. Przypadek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tekst pani "Lewandowskiej" jest manipulacją. Dzieci porażenie mózgowe nabywają w trakcie porodu, na skutek niedotlenienia. Wcześniej zazwyczaj są zdrowe. Cała ciąża ok. Więc jaki tu wybór? Co ma do tego pani Godek? Ona ma dziecko z ZD, mogła je usunąć, ale tego nie zrobiła. Matki dzieci z porażeniem wyboru nie miały. Nie na temat ten list.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tiaaa wy wszystkie aborcjonistki jak was posłuchać jesteście cudowne - pomagacie, współczujecie, dajecie, wspomagacie, rozumiecie, walczycie, krzywdy nikomu nie robicie, futer nie nosicie. To dlaczego tyle w was nienawiści? Dlaczego zabijacie? aaaa, wiem, z Miłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×