Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mrmar

wada wzroku i okulary

Polecane posty

Niedawno byłam na badaniu okulistycznym do pracy. Okazało się, że mam wadę tylko na jednym oku, - 1,5 dioptrii. Najprawdopodobniej w dzieciństwie nie wykryto u mnie wady, stąd mój organizm dopasował się do niej i trochę ją zwalczył, przez co zamiast 5 mam tylko 1,5. Okulista powiedział, że mogę kupić okulary, ale ja się boję czy nie będą rozleniwiać oczu i wada się pogorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo oprawek sprzedaje Eurooptyka i też badania wykonują na miejscu tylko trzeba się zarejestrować telefonicznie. Na eurooptyka.pl są wszystkie namiary do ich salonów, ja głównie chodzę na Dygasińskiego w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozleniwiane oczu to mit. Okulary pomogą ci w odpowiednim widzeniu. Teraz Patrzysz głównie sprawnym okiem. W okularach będziesz używać obu. Jeżeli poszukujesz sprawdzonego salonu, w którym możesz zakupić okulary to polecam ci wybrać się do salonu optycznego Fielmanna. Mają sporo punktów w całej Polsce. Sama u nich kupuję okulary oraz soczewki kontaktowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie wole okulary, przynajmniej nie mam po nich przesuszonych i podrażnionych oczy. Próbowałam trzech różnych firm i za każdym razem było kiepsko i musiałam nawilżać swoje oczy starazoliinem. Dlatego doszłam do wniosku, że w moim przypadku lepszym rozwiązaniem są okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IgaWro
Nie zniechęcaj jej do soczewek - tu nie ma reguły. Ja akurat bardzo je sobie chwalę. Szybko się przyzwyczaiłam i aktualnie nie wyobrażam sobie życia bez nich. A jakie firmy testowałaś? U mnie bardzo dobrze sprawdzają się te: http://www.acuvue.pl/ . Jeśli autorka nie jest przekonana do chodzenia w okularach na co dzień, soczewki mogą stanowić bardzo dobrą alternatywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nawet nosząc okulary miałam brać nawilżający starazolin. W pracy zamontowali nam klimatyzację i zaczęły mi się przesuszać oczy. Zrobiłam przemeblowanie, żeby spokojnie pracować, bez dużego nawiewu na buzię. Jestem wielką fanką okularów, dla mnie kontakty mogą nie istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też kupiłam starazolin. Miałam podrażnione i czerwone oczy. Zaczynałam wygadać, jakby płakała przez cały dzień. Dobrze, że szybko przynosi ulgę. Pierwszy raz w życiu mam taką sytuację. Nigdy wcześniej nie bolały mnie oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolajna

Jakbyście szukali w Łodzi okularów dla dziecka to dobry salon optyczny gdzie wykonują badania na NFZ i gdzie jest duży wybór oprawek to Okooko na Próchnika. Duży plus za dobre podejście do maluchów, nawet tych które za nic w świecie nie chcą nosić okularów 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmonautka

Ja bym radziła posłuchać okulisty i wybrać się do salonu optycznego. Ja też mam niewielką wadę, ale kupiłam okulary u Fielmanna, bo dobrali mi tam tak, żeby nie męczyć i nie rozleniwiać oczu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof

Warto sobie podejść albo podjechać na Mazowiecką w Krakowie  do Primus-a. Jakościowo ich okulary w ogóle moim zdaniem nie różnią się od tego co sprzedają inne salony a cenowo to mają modele nawet kilka razy tańsze. Dobra obsługa, kompetentna, pomocna, jeszcze raz powiem, że – warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Telemka

no jak nie chcesz nosić okularów to może warto pomyśleć o korekcji wzroku? ja się zdecydowałam na laserową korekcję w Optegrze i od tego momentu nie mam problemu z okularami! jestem bardzo zadowolona z tego ze tak sprawnie i bez problemu poszło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bylam w tej w Lublinie i całkiem jestem zadowolona z tego zabiegu - dokladnie i dobrze przeprowadzony zabieg, byłam odpowiednio poinformowana o każdym etapie. także w końcu widzę dokłądnie i dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×