Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Domowe sposoby na infekcje pochwy, pomocy!

Polecane posty

Gość gość

Mam 16 lat, od 2 dni okropnie swędzi i piecze mnie wejście do pochwy oraz wargi sromowe- podejrzewam, że to grzybica. Oczywiście zapisałam się do ginekologa, ale mam wizytę dopiero 23 kwietnia, a objawy robią się coraz bardziej uporczywe- tzn. coraz intensywniej mnie swędzi. Nie mam niestety możliwości iść do innego ginekologa, bo to małe miasteczko i jest jeden ginekolog. O higienę dbam prawidłowo, ale to nic nie daje. Czy są jakieś domowe sposoby, by do czasu wizyty u ginekologa złagodzić te objawy? To tak nieprzyjemnie swędzi, że ciężko mi wytrzymać- szczególnie wieczorem i w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup sobie w aptece lactovaginal tabletki dopochwowe. Albo globulki z probiotykiem. Dodatkowo maść clotrimazolum i smaruj wargi i wejscie pochwy ale tylko na zewnatrz. Wszystko bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żel facelle z rosmann do mycia, zanella lub iladian do środka. Na zewnątrz stosuje olejek z drzewa herbacianego rozcieńczony w wodzie- to pomaga najbardziej, i smaruje clotrimazolum i mozna jakoś przetrzymac noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Lactovaginal na zmianę z iladianem dopochwowo, dobry żel do higieny intymnej (w Rossmannie był kiedyś taki, co się nazywał ŻEL GINEKOLOGICZNY, świetny- ale może być też np.Ziaja, Tantum Rosa, Biały Jeleń...)do mycia i maść Clotrimazolum zewnętrznie. Chociaż znajomy ginekolog mi zdradził, że nawet gdybyś ją zastosowała wewnętrznie (nakładając odrobinę na umyty palec) to nic złego by Ci się nie stało. Warto też zastosować doustnie jakiś probiotyk, jak przy kuracji antybiotykami.Zawsze tak robię, kiedy mam infekcję, a nie mogę szybko odwiedzić lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup w aptece saszetki tantum rosa ,swędzenie ustąpi na jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio jak się dorobiłam po wizycie na basenie to lekarka mi poleciła dopochwowy lek probiotyczny Invag - i muszę przyznać że mimo sceptycznego nastawienia jestem zadowolona, bo szybko przyniósł ulgę a do tego stosowanie nie jest skomplikowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorsze jak infekcje nie sa leczone do końca, albo jak ginekolog nie wie co Ci dolega. mnie ciągle infekcje pochwy nawracały. Dopiero jak zmieniłam ginekologa to mi kazała kupić provag w kapsułkach i w tedy dopiero problem nie wrócił. Łykałam kapsułki codziennie, stosowałam również żel zapobiegawczo, bo często w tym okresie chodziłam na basen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×