Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Owsianka nie musi być nudna. Przepis na pyszną owsiankę!

Polecane posty

Gość gość

Przepis opatentowany przeze mnie, na własne potrzeby. Częstowałem nią swoją kobietę oraz znajomych. Wszyscy zawsze są pozytywnie zaskoczeni i wyjadają do dna. :) Do garnka wrzucamy pokrojone w plasterki owoce - śliwki i/lub jabłka. Dodajemy plasterek imbiru, oraz szczyptę cynamonu. Zalewamy odrobiną wody i doprowadzamy do wrzenia. Gdy woda zacznie się gotować, zmniejszamy ogień i delikatnie gotujemy. W tym czasie dodajemy odmierzoną ilość płatków owsianych i wlewamy tyle mleka aby wszystko zakryło. Dodajemy pokruszone orzechy włoskie i nerkowce oraz daktyle. Na małym ogniu, ciągle mieszając, czekamy aż owies wchłonie większość mleka. Gdy owsianka robi się już gęsta dodajemy plasterki banana i delikatnie mieszamy. Ja lubię gęstą, kleistą owsiankę więc jem taką. Jeśli wolicie płynną, pod koniec dodajcie więcej wody lub mleka jeśli chcecie, żeby była bardziej kremowa. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiamruczynsk1
ja ostatnio odkryłam jak rewelacyjna może być owsianka. Robię ją na mleku kokosowym i do tego dodaję bakalie i całość uzupełniam czekoladami z truskawkami, zamawiam z Eterno - bardzo dobre i fajny skład, bez konserwantów, same owoce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaderanczyk09
O tak, masz rację Beato! Pyszne są konfiturki z eterno, zwłaszcza ja mam kilka ulubionych m.in. śliwella albo owoce w syropie też są fajne ;) Ja do owsianki lubię dodawać też syrop klonowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ależ to szajserno musi być góownianym, drogim obrzydlistwem. Jakby było dobre to by się sprzedawało na pniu, a takie żałosne spamerskie reklamy tylko najgorsze dziadostwo oznaczają :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwialolap1
ja z eterno uwielbiam też konfiturę pigwa z kiwi - przepyszna jest :) Dodaję ją na kanapki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owsianka, jajecznica i takie typowe śniadania można urozmaicać w różny sposób ;) I tutaj właśnie nie ma ograniczeń, albo owoce czy świeże, czy suszone, nasiona, spotkałam się nawet z tym że ludzie kiełki czasem dodają. Ja kupiłam wczoraj https://targroch.pl/pl/orzechy/117-orzechy-nerkowca.html dla urozmaicenia smaku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×