Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćjasia

Jak ogarnąć chrzciny dla 15 osób za 200zl? Da radę?

Polecane posty

Gość gość
zupa pomidorowa makaronem ( na rosół trzeba lepsze mięso a tu dodasz kostkę i będzie ok) plus pieczona karkówka ( szukaj promocji ) z ziemniakami i surówką. Kawa, herbata, ciasto,woda, soki. Ale 200 PLN to bardzo mało. Dzisiaj jak się idzie do sklepu to 200 znika szybko. Głupie ciasto kosztuje sporo a zrobić też nie mało bo składniki kosztują. Chyba że coś prostego tyłu szarlotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taniej niz karkowka wyjda moim zdaniem kladyczne schaby. Plaster schabu rozbijesz i wyjdzie kotlet a tej karkowki musialabys pokroic wieksze kawalki niz schabu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd ci się bierze 15 osób? Jak bieda to ograniczasz do minimum: wy i chrzestni, koniec. Bardzo ewentualnie dziadkowie. Tak czy siak do 10 nawet nie dobijesz. A wtedy się da, krem z mrożonych porów z ziemniakami, na drugie np.kieszonki schabowe z pieczarkami, surówka z marchewki i pieczone ziemniaki, tort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tacy właśnie biorą 500 Plus :O Co twoje dzieci mają z tysiąca który na nie bierzesz? Nic gachowi auto naprawilas :( Zamiast soków uj wie z czego lepiej podaj w dzbankach wodę z miętą i cytryna - 10 litrów wyjdzie za grosze. Kawa, herbata. Tort zrobić samemu to też śmieszne kwoty- biszkopt 5 jajek, cukier, mąka, proszek do pieczenia. Nasączyć kawa, krem nawet taki z torebki jogurtowy, kilka winogron i truskawek do dekoracji. Galaretka z truskawkami i bitą śmietaną, murzynek i szarlotka, dwie paczki paluszków, oszukana napoleonka- ukladasz krakersy, masz budyniowa, krakersy i posypujesz pudrem. Sądzę że w 200zl się zmiescisz. Na 18 wszyscy będą po obiedzie, więc tylko na słodko i tyle. Skoro to najbliższa rodzina to zrozumieją. Żal tylko tych dzieci i moich podatków które zgarniasz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro chrzest jest z reguły w trakcie sumy - godzina 12 to jakim sposobem zamierzasz ludzi trzymać na głodniaka do godziny 18? To niehumanitarne. Weź kupony i do maka ich zaproś ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
U nas n9e ma chrztu w jeden dzień tylko ksiądz robi tak jak 0asuje nam i jemy najczęściej po albo przed wieczorną mszą świętą. Czyli ok 18. Mieszkamy na wsi więc nie ma tu więcej dziec i do ochrzczenia za jednym zamachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Chciałam to zrobić w następną sobotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapros ich na polane a do jedzenia daj trawe lub co kto upoluje A tak powaznie to mając taki budzet nie robi sie imprezy; no chyba ze koperty mają byc,ale zeby co pozbierac to trzeba ludzi ugoscic a nie potraktowac paluszkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Napisałam że mogę pożyczyć od kuzynki od 70-100zl ale będę musiała oddawać w ratach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weźcie przestańcie, przeciez to prowo. Zeby nas wkurzyć;) Ze sie syf i biedota mnoży bezmyślnie, mieszka w kawalerce, na zycie nie ma, Oddawać w ratach 100 zł?:O:D 15 osob na chrzciny za 200 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Jak nie masz w temacie nic do powiedzenia poza wyzwaniem od patologii i prowo to nie musisz tu wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wymień te 15 osob z najblizszej rodziny, bo nie wierze ze az tyle jest z najblizszego otoczenia rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co mam napisac? Oddawać w ratach 100 zł to juz skraj nędzy:O Dzieci w kawalerce?:O Na chleb nie ma, to gumy kupcie, bo następne pewne zaraz Bedzie w drodze:O Tylko tych dzieci szkoda:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to najbliższa rodzina nie orientuje się, że u ciebie biednie ? Jeżeli wszyscy z najbliższej okolicy, to wystarczy skromna kolacja ( jakaś sałatka, wędlina) i ciasto, kawa. Ja gdyby miała kogoś bliskiego w takiej sytuacji, sama bym zaproponowała dorzucenie się do przyjęcia, np. zafundowała tort. Ale wiem, że w rodzinach bywa różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to jeszcze autorka pisała że ma 1000 kosinakowego. Przecież to daja do roku tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
08.30 Przecież podała,że dziecko ma 9 miesiącu.Mnie tylko zastanawia,co zrobią jak im sie kosiniakowe skończy. Chociaż uważam,że ten temat to prowokacja,ostatnio była też podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzekomy syn ma 9 mcy, wiec macierzyński jeszcze ma. A jak tamten nie płaci na córkę, to sie zgłoś do funduszu:O I serio, weź sie za antykoncepcję, jak nie masz warunków mieszkaniowych i finansowych na posiadanie dzieci:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Moja siostra jak chrzcili syna to tez byli w bardzo trudnej sytuacji finansowej serio,synek już miał 8 miesięcy i nic nie robiła pojechaliśmy do kościoła oni z małym ja bo byłam chrzestna l,moja mama i z drugiej strony dziadek i chrzestny z dziewczyna,po mszy był chrzest i tyle pojechaliśmy do domu,nikt się nie czepiał,trudno jeśli sytuacja jest trudna xxxxx to jak wiedzieliscie ze ma trudna sytuacje to nie moglicie jakos razem zorganizowac ? Kazdy by zrobil po jednym daniu czy kupic jakis produkt i mozna posiedziec chociaz skromnie to razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Wymień te 15 osob z najblizszej rodziny, bo nie wierze ze az tyle jest z najblizszego otoczenia rodzinnego. xx a co w tym dziwnego? wystarczy trójka rodzeństwa z małżonkami i dziećmi, rodzice, ew. dziadkowie i tyle się nazbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Moi rodzice 2 Rodzice męża 2 My 2 Brat z żoną 2 Siostra ż mężem 2 Drugi brat sam 1 Siostra męża z córką 16letnia 2 Dziadek męża z żoną 2 Plus 3 małych dziec i w wieku do 4 lat i nasza 2 Czyli razem 15 dorosłych i 5 małych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Chce to zrobić najlepiej na świeżym powietrzu bo w mieszkaniu będzie ciasno na tyle ludzi więc myślę po kościele podać ciasto i kawę a A w tym czasie rozpalić grilla. Co wy na To?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Jeśli chodzi o pomoc najbliższych to wolę ich nie informować o wszystkim bo nie chce wyjść na nieudacznika . Wszyscy mi odradxsli małżeństwo z mężem i teraz tylko byłoby gadanie a nie mówiłam... szczególnie mama i siostra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecioroby i zebracy, naklepac dzieciorow potrafili, ale wykarmic juz nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małżeństwo jak małżeństwo, gorzej, ze dziecko skazane na biedę:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A zachodzenia w ciąże przy braku normalnych warunków nie odradzały? Weźcie sie lepiej za jakis plan jak poprawić, bo zal czytać:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za 200 zł. spokojnie zrobisz nie tylko obiad dla tylu osób ale wystarczy na nie co więcej.Pod warunkiem ze sama staniesz przy garach . Ktoś tu pisał o zupie krem z dyni i to jest całkiem dobry pomysł . Przepis znajdziesz https://youtu.be/mcD4t3JgVEI .Sama ten przepis często robię i jest szybki i nie drogi . drugie danie: 3-4 kg. udek .Pałki pieczesz ,a z górnej części usuwasz kości i skórę ,resztę obróbki jak przy normalnych schabowych . Cena zależna jak tanie udka znajdziesz i jajka . Ziemniaki + surówka - cena zależna z czego będzie surówka ,czy z kapusty pekińskiej czy czy bardziej na bogato. Reszta to albo lody albo sama pieczesz ze 2 ciasta .N.p sernik czy inne w miarę wydajne ale tańsze ciasto,metrowiec będzie dobrym pomysłem . Spokojnie wystarczy na napoje ,a jeśli nie napoje to sok rozcieńczony wodą i do tego lód w kostkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli sama zrobisz obiad i ciasta, to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
A co myślicie o grillu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chrzciny, a więc zdecydowaliście się na dziecko nie mając kasy ,szok . Nawet nie masz pieniędzy żeby wyprawić dziecku chrzciny .Ja mam chrzciny synka 13 maja robię przyjęcie na 20 osób i nie liczę tego ile nam pieniędzy na to pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam, że za sam tort będę płaciła 150 zł. A gdzie reszta ?autorko jak cię nie stać to przełóż chrzciny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×