Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćjasia

Jak ogarnąć chrzciny dla 15 osób za 200zl? Da radę?

Polecane posty

Gość gośćjasia

Jestem w rozrywce nie mam pojęcia jak to zrobić na którą godzinę i co do jedzenia żeby starczyło kasy. Ppradzvie coś proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest prowokacja czy jak? 200zl hmmm pomyślmy Kawa7 zl 15 sztuk kremówki ciastka po 2.50zl -37,50zl Salatka jarzynowa i chleb Styknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Frytki i cola. Jeszcze ci kasa zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanapki i herbara Druga opcja ciasto kawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jest to prowo .tyle wychodzi z najbliższej rodziny . Co mam brata czy siostry nie zaprosić?? Z kasą u nas krucho jedyne co to mogę pożyczyć od kuzynki 70 Do 100zl ale będę musiał a spłacać w ratach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
To wyżej to ja autorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że jeżeli Cie nie stać to masz nie zaprosić. Mówisz normalnie, że Cię nie stać i zapraszasz tylko chrzestnych. Ew. rodziców. Tyle. Po drugie chrzciny możesz równie dobrze zrobić i za pół roku, a wtedy kasę uzbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Zepsuło nam się auto które mężowi jest potrzebne na dojazdy do pracy pochłonęła to mnóstwo kasy i teraz jesteśmy od długiego czasu pod kreską musieliśmy wziąć na ta naprawę pożyczkę naliczana nam odsetki. Długa historia. Starszej córki ojciec nie płaci alimentów utrzymujemy się tylko z wypłaty męża ja mam tylko 1000zl i 500+ na dwójkę dziec i ż czego większość idzie na opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaura
Na kawe i ciasto starczy i dobrze bedzie,zaden wstyd,wstyd to byc podlym i zlym czlowiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam tort to min. 50 zł. Do tego kawa, mleko, cukier, herbata i cytryna. Woda, ze 2 soki. Na obiad zupa krem z pomidorów. Użyj np pasaty pomidorowej. Na drugie kluski z gulaszem. Albo tort, kawa, herbata i kolacja na ciepło np bigos, chleb/ziemniaki. Niestety za tyle kasy na tyle osób ciężko wyczarować cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie dom z ogrodem? To może grill? Jak mieszkanie to może gołąbki? Zamiast tortu ciasto, np szarlotkę z lodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale po co zapraszac tyle ludzi, jak sie jest biednym? Nie rozumiem tego. Nie mam kasy = nie robie imprezy. Kim wy jesteście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
To jest moja najbliższa rodzina j sobie nie wyobrażam nie zaprosić rodzeństwa albo rodziców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie też myślałam o grillu mieszkamy w domu wielorodzinnym i mamy swój ogrodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie robiłabym chrzcin w takiej sytuacji... Może potem jak się odkujecie z kasą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile to dziecko ma miesięcy, że tak Cię ciśnie w tym momencie na chrzest? Mieszkasz w domu, więc pewnie też z jakimiś rodzicami. Zostaw dzieciaka pod opieką babci i dorób jakaś kasę sprzątając chociażby, a nie rób siary z imprezą za 200 zł. W końcu to dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 szt. plastrów schabu na kotlety to ok 20 zł jak dobrze odszukasz. 3 kg młodych ziemniaków to ok 6 zł aktualnie. Koperek 3 zł. Olej, jajko, przyprawy, bułka tarta to ok 15 zł. Surówki choćby w pudełkach z biedronki to też ok 21 zł na tyle osób. Albo zrób kapustę kiszoną z marchewką to będzie taniej :-) 65 zł 4 kartony soków najtańszych to 12 zł. 4 litry napojów gazowanych to 8 zł. Woda. 65 zł + 20 zł = 85 zł Rosół z makaronem. Włoszczyzna razy 3 to 12 zł. Mięso porcja rosołowa razy 2 to 8 zł. Natka pietruszki to 2 zł. Makaron 8 zł. 85 zł + 30 zł = 115 zł Sernik to ok 25 zł. 115 zł + 25 zł = 140 zł Zostaje 60 zł albo na sałatkę plus chleb albo na tort. Skromnie. Bez wielkiego wydziwiania. Bez wielkiej jakości produktów. Ale można :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie, zrobisz obiad: Np zupa krem z dyni, z zielonego groszku albo niesmiertelny rosól czy pomidorowa , na drugie dobzre przyprawiona ziołami karkowka ( dzis w Piotrze i Pawle po 10 zl kg) lub udziec z indyka, ja robie z jablkami, cebulą, śliwkami. z kasza gryczaną, do tego miks salat( np szpinak z rukola z orzeszkami czy czym tam chcesz ). moga byc buraczki , mizeria surówka z marchwi i jabłka, na deser zamiast tortu, ktorego i tak nikt nie lubi zrob sernik (okragly . jesli chcesz,zeby wygladał jak tort), albo placek ze sliwkami z pianką. Aa- jeszcze mozesz dac na pzrystawke sledzika ladnie podanego, jesli umiesz dobrze przyrządzić . Ladnie nakryj do stołu, kwiaty pewnie przyniosa i ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra jak chrzcili syna to tez byli w bardzo trudnej sytuacji finansowej serio,synek już miał 8 miesięcy i nic nie robiła pojechaliśmy do kościoła oni z małym ja bo byłam chrzestna l,moja mama i z drugiej strony dziadek i chrzestny z dziewczyna,po mszy był chrzest i tyle pojechaliśmy do domu,nikt się nie czepiał,trudno jeśli sytuacja jest trudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym podała ciasto oraz kolację. Np barszcz i krokiety. Niedrogie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widac, ze autorce zalezy na prezentach, bo postarac sie nie chce. Nie mówcie, że w dzisiejszych czasach nie można z 3 miesiace poczekać i ochrzcic dziecka dorabiajac w tym czasie chociaz 500 zł. Lenistwo i roszczeniowosc.. Zal tych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Syn ma 9 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Nie mieszkamy ż rodzicami. Mieszkamy sami w kawalerce w domu wielorodzinnym I serio nie zależy mk na prezwntaxg chociaż mamy ciężka sytuację materialną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Gościu z 22.33 dziękuję Ci bardzo super propozycja wyliczona właśnie o takie rady mi chodziło. Choć ja bardziej myślałam zrobić np na 18 chrzciny a potem ciasto kawa i kolacja ciepła i koniec. Bo na obi ad to nie bardzo jesr miejsce u nas na tyle ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli dziecko ma 9 miesiecy to ja poczekalabym jeszcze 3 i zrobila chrzciny razem z roczkiem. Wczesniej uzbierac jakas kase wiecej niz 200 zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sądzcie wszystkich wg siebie. Skad wiecie,ze autorce zalezy na kopertach. W ogole co u licha ma sakrament z kopertami? KK zszedl na psy, nie wiadomo, kto gorszy, czy ksieza, czy "wierni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że 200 zł starczy. Kilka lat temu sama robiłam chrzciny i tak wyszło że miałam do dyspozycji 150 zł, dałam radę na 12 osób, nawet wszystkiego nie wydałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te wyliczenia i ceny to chyba ze sklepu w małym miasteczku...w mieście jest drozej nawet w biedronce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Gościu z 22.54 i co pisałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kawalerka w domu wielorodzinnym z ogrodem i 15 osób na przyjęciu? Wybierasz sobie godzine chrztu np. 18, a nie, że ksiądz decyduje, że chrzci się zbiorowo na sumie? Coś kręcisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×