Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy warto kupić mieszkanie na Pradze?

Polecane posty

Gość gość

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na Pradze, ale słyszałem o tej dzielnicy wiele skrajnych opinii. Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako wychowanka Pragi powiem Ci tak - dzielnica jak dzielnica. To już nie ten klimacik, co pamiętam z dzieciństwa, tj. pijaczki w bramach, trójkąt bermudzki Ząbkowska-Brzeska-Stalowa, smród na Dworcu Wschodnim itd. Największe rudery już wyburzono, przejścia podziemne wyremontowano itd. Zachowało się tylko kilka takich "urokliwych" miejsc. Jeśli nie planujesz pracować w Ursusie czy w Wilanowie (czyli dokładnie po przeciwnej stronie miasta), to myślę, że warto kupować. I tak na pewno przed kupnem mieszkania obejrzysz okolicę i zobaczysz, czy to miejscówka w starej kamienicy bez łazienek, czy normalny budynek na normalnym osiedlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, czeskiej. NIejaki Jaki ci to potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś byłam bardzo wybredna, bo dzielnica musi być odpowiednia, bo Praga to na pewno niebezpieczna, stara Wola to samo i dolny Mokotów tez lepiej unikać. A jak byłam zmuszona na wynajem pokoi w tych dzielnicach to nagle się okazało, że nie jest źle i ze okolica wpisuje się w potrzeby. Przez lata wynajmu pokoi w tych roznych dzielnicach poznałam dobre i złe strony wielu z tych miejsc. 7 przeprowadzek robi swoje. i mi najlepiej paradoksalnie wynajmowało się na pradze pokoj, najlepszy dojazd do pracy i spore grono znajomych nazbierało się przez lata i praga bardzooo zaczęła z czasem mi się podobać :) Jesteśmy z reszta na etapie rozmow z deweloprem investplan i powoli decydujemy się na mieszkanie na Pradze no powoli bo od banku dużo zalezy .... ale tak, praga jest bardzo spoko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przewidziec to się wszytskiego nie da, z moim czarnowidztwem to ja obawialam się wszystkiego zacznajac szukac mieszkania na rynku wtornym co szybko okazalo się bezsesnsowne i od razu z chlopakiem zaczelam rozgladac się za jakims rozsadnym developrem. Na oku bylo 3, ostatcznie padlo na investplan ale troche nam zajelo by sprawdzic sobie developera i poprzednie inwestyce bo poumawialismy sie z kazdym na spotkania i to w sumie nam pomoglo najbardziej w ostatcznym wyborze, ale tak czy siak najwazniejsza jest dla nas lokalizacja bo musi byc blisko do pracy i rodzicow by mozna bylo podrzucic im pocieche no i sama dzielnica powinna byc dla nas samych okej, bo soro mamy tam spedzic kolejne lata zycia to trzeba raczej przemyslec to najbardziej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praga to ładna, stara dzielnica ze swoistym i niepowtarzalnym klimatem, za to warszawiacy ją lubią ale faktycznie tym którzy chcą się tu osiedlić i nie znają miasta może się wydać dziwna i niebezpieczna. Może po prostu lepiej wybrać takie osiedle jak to przy al. Jerozolimskich Atala, tam pewnie sami przyjezdni będą, ceny zachęcają a lokalizacja też całkiem niezła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie sugeruj się złymi opiniami i jakimiś tam stereotypami. paraga od wielu lat bardzo się zmienia. ja mieszkam tutaj już 7 rok, zdążyłam posłać jedno dziecko do szkoły, drugie do przedszkola, uważam, że dla rodzin to bardzo bezpieczne i naprawdę przyjazne miejsce. a to, że ktoś coś mówi, nie powinno mieć znaczenia póki sama nie sprawdzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krotko: w Warszawie sa dobre i zle dzielnice, a raczej "poddzielnice", bo dzielnice wyznaczone administracyjnie w wiekszosci sa gigantyczne, zwykle obszarowo wieksze niz duze miasto na Zachodzie, np. obie Pragi, Wilanow, Wawer, Mokotow - sa OGROMNE. Mokotow Mokotowowi nierowny, co innego Czerniakow, co innego Wygledow, co inneo Wierzbno, itd., itp. Tak samo jest z Praga w dodatku nie napisales nawet ktora Praga cie interesuje (sa dwie). Sa na Pradze fajne miejsca, sa neutralne i sa takie, gdzie wieczorami ludzie boja sie wysciubic nos z domu, chyba ze sa autochtonami mieszkajacym w tej samej kamienicy od wojny. Ogarniasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym nawet budownictwo nie jest sobie rowne. W Warszawie placi sie tanio za bloki lezace daleko od centrum, z dlugim i uciazliwym dojazdem, z kiepska infrastruktura albo za plombe wstawiona do kiepskiego otoczenia, miedzy rudery, itd. Zycie w takim miejscu jest "w nowym", ale KIEPSKIE, pelne wad, utrudnien. Liczy sie tez wykonczenie. Inaczej zaplacisz za blok oblozony piaskowcem, z pieknymi klatkami schodowymi, a inaczej za "standard podstawowy" w dodatku z tanich materialow, ktore wkrocte zaaczna sie sypac. Za dobrze polozone, pieknie wykonczone bloki, z pelna infrastuktura, w dobrej dzielnicy (to wazne) placi sie co najmniej dwa razy drozej niz za tanie i zle polozone, a czesto trzeba zaplacic nawet trzy-cztery razy drozej. To znaczy, ze mozesz kupic dwa pokoje z garazem w nowym budownictwie za np. 400tys zl, a mozesz za milion lub nawet wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moim zdaniem właśnie Praga ma najciekawsze rozwiązania mieszkalne w tej chwili. deweloperka poszła tak do przodu, że są naprawdę ciekawe projekty. wystarzy zobaczyć co robią na placu szembeka czy w okolicach... mega dobre osiedla z tego wyjdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chcesz kupować w starym budownictwie to nie polecam, kamienice są w złym stanie. jeżeli nowe to co się teraz buduje to jak najbardziej, bo dzielnica jest po prostu wymarzona, ale musisz mieć pewnego dewelopera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×