Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Mam taką oto definicję szczęścia...

Polecane posty

Otóż szczęście wedle mej definicji jest po prostu stanem, w którym wszystko w życiu człoweka, albo generalnie większość, toczy się prawidłowo. Kiedy jednostka wypełnia swe przeznaczenie/swą najgłębszą, prawdziwą wolę... Szczęście zatem nie jest płynem, nie jest policzalnym stanem, o którym mówi Kotoński, twierdząc że dwie nieszczęśliwe osoby, nie mogą się uszczęśliwić. Otóż mogą, albowiem nawzajem się uzupełniają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak strasznie śmiechłam jak zauważyłam, że ktoś snuje poważne filozoficzne dywagacje przywołując w ogóle bełkotki Mareczka:D zamiast jakiego filozofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za dużo wzorujesz sie na tym Kotanskim dla mnie szczęście to stan umysłu wydaje sie ze wszystko lub bardzo wiele masz osoba kolo ciebie daje ci takie poczucie chodzby wszyscy inni mieli więcej mało osób może too sobie powiedzieć takze nie ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jak cie kobieta budzi lodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brokeninside87 - Zainspirowałem się własnymi przemyśleniami i wypocinami niejakiego angielskiego filozofa - Aleistera Crowleya...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z podwójnego braku szczęścia nie zrobisz szczęścia, choćbyś był magikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkeacer - Czemu? Czy ja chcę się popisywać znajomością gawędziarzy i grafomanów większych, lub mniejszych? Czy raczej staram się dojść do consensusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21:50 - Krowa z cielakiem może być szczęśliwa? Może... Kiedy rozdzielisz krowę i cielaka, unieszczęśliwisz je obie? Unieszczęśliwisz.... Uszczęśliwisz, kiedy połączysz je znowu? Uszczęśliwisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
krowa szczęśliwa i kurki szczęśliwe to mleko i jaja też szczęśliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.54 Demagogia. Krowę i cielaka łączy miłość i pamięć o wspólnym szczęściu, to zupełnie innya sytuacja. Spotkanie dwojga nieszczęśliwych osób nie połączonych w żaden sposób ze sobą nie da im szczescia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Æðelgast dziś 21:50 - Krowa z cielakiem może być szczęśliwa? Może... Kiedy rozdzielisz krowę i cielaka, unieszczęśliwisz je obie? Unieszczęśliwisz.... Uszczęśliwisz, kiedy połączysz je znowu? Uszczęśliwisz..." X Haha :D Masz racje . Tak prosto , a tak dosadnie wytlumaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konsensusu z sobą? Bo z kim ? ... Nie chodzi o grafomanię ale dociekanie filozoficzne wymaga pewnej syntezy - chyba, że szczęście określamy jako jakiś złudny stan ducha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22:01 - Krowę i cielaka przede wszystkim łączy instynkt. Chodziło mi o to, że ludzie, zwierzęta i rośliny są jakby trybami w jednej machinie. Jacy wy, co niektórzy, prymitywni ludzie jesteście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jakiej machinie .... jakaś dekonstrukcja Kartezjusza. No bo on też pisał o machinie ale doskonałej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.06 z twoich ust to komplement, głupiec mądrości nigdy nie doceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22:19 - Typowy gołąb, który poprzewracał figury, nasrał na szachownicę i odlatuje w przeświadczeniu, że wygrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W lokach
Definicja szczęścia to bycie do końca życia z Edelgastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×