Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

biedrona

globulki, galaretki i inne. POMÓŻCIE!!

Polecane posty

Zastanawiam sie nad tym dodatkowym zabezbieczeniam, oczywiscie razem z prezerwatywa. Nie biore tabletek bo jeszcze nie chce, mam 18 lat, a z chlopakiem mamy bardzo mało okazji, wiec stwierdziłam, ze lepiej sie jescze wstrzymac z hormonami. CZy mogłby mi ktos powiedziec o tych innych srodkach? ile mniej wiecej kosztuja, jak sie tego uzywa i jak...wyglada? tzn, bo slyszalam ze jakis globulki, sie rozpuszczaja, piana z tego sie robie, to takie...hmmm.. niesmaczne troche...:-) Czy moglby mi ktos powiedziec jak to wszystko wyglada w praktyce?? Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globulki rzeczywiście są nieporęczne.Nie dość,że trzeba je włożyć 10 min.przed stosunkiem:/czekać,aż się rozpuszczą,to potem wszystko jest zapaskudzone.Do tego jest tego tyle,że jak już wszystko się wśrodku \"wysmaruje\",to później prawie nie czuć tarcia..;)Jedyną dobrą stroną jest to,że ładnie pachną,niestety,nie smakują najlepiej..;) Poza tym i tak lepiej je używać z prezerwatywą,więc lepiej wogóle z nich zrezygnować(taniej wychodzi)Lepiej kondom z substancją plemnikobójczą(durex extra safe) Pomocna jest także metoda obserwacji śluzu i zwykła metoda zdrowego rozsądku,czyli powstrzymać sie w środku cyklu;) Jak narazie sprawdziłam tylko globulki i najprzeróżniejsze rodzaje prezerwatyw,ale za kilka dni zaczyna brać pigułki i boję się,jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie odstawiam tabletki!nie za dobrze mi sluza!ale o globulkach tez sie chcetnie czegos dowiem!jakie najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akka jakie globulki ładnie pachną? Ja na taką jeszcze nie trafiłam... :) Ja używam Patentex oval, ale tylko w te dni najbardziej płodne, bo szczerze mówiąc nic nie czuje w trakcie, jak mam je w środku... Ale ostatnio mój gin. powiedził, że można ich użyć po stosunku (oczywiście jeśli była prezerwatywa). No a te Patantex oval kosztują 12 zł za 6 sztuk Takie globulki to trzeba wypróbować, bo często kobiety mają uczulenie na tą substancję plemnikobójczą (albo faceci), albo na przykład robi sie zbyt gorąco \"tam\" w trakcie jej rozpuszczania... (mi nic sie takiego nie przytrafiło). No a wyglądają jak globulki... taki biały nabój... (te patentex, bo innych nie używałam). No a odczekanie tych 10 min. to myślę, ze to nie jest żaden kłopot. Można włożyć i dalej sie... hmmm... bawić? ;) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
super topik, tylko dlaczego nitk nie pisze:( ja po wakacjach lub wczesniej rzucam pigulki. bedziemy stosowac prezerwatywe, stosunek przeywany no i chyba jakies globulki czy kremy czy zele. nie za bardzo sie w tym orientuje:( moja ginekolog powiedziala ze niektore kremy moga rozpuszczac gumki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluzeczka
ja stosuje globulki Patentex Oval, nie wiem po ile sa, bo kupuje je nie w Polsce. mialam raz polskie, chyba Kolpotex, ale bylam z nich totalnie niezadowolona! pianek i kremow itp. nie moglam w ogole swego czasu dostac w Polsce, a bylam w duzym miescie i chyba pieciu aptekach! mowili, ze wycofane z produkcji... to jak to w koncu jest??? wkladam globulke gdzies tak na 20 min. przed stosunkiem, zeby dobrze sie rozpuscila. wg mnie rozpuszcza sie raczej wolno. zawsze mozna wsadzic palec i sprawdzic. staram sie lezec bez podnoszenia pupy, bo wycieka. to troche glupie, wiem... :( ale mozna zrobic i tak, ze masz na sobie majtki i wkladke w srodku. jak juz przystepujecie do rzeczy, to sciagasz ;) nie lubie zbytnio globulek, ze wzgledu na wyciekanie i ten konieczny czas do odczekania. ale mozna jakos z tym zyc. ja akurat musze. aha, oprocz tego jeszcze gumka. w czasie okresu tez wkladam globulke, ale czasem tylko pol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stała się tragedia! Hehe. 3 dni pod rząd użyłam globulek i nabawiłam się zapalenia pęcherza... Lekarz powiedział, że globulki czasami powodują zapalenie pęcherza, czasami nawet pochwy... Ale na szczęście tabletki, które mi przepisał pomogły od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany!globulki jeszcze przede mna moze jutro:-) ale zapalenie pecherza? tabletki do bani i jeszcze globulki!ja bym sie zalamala!zostaje gumeczka ktora peknie:-) hahaha zartowalam!nie chce WAS i SIEBIE stresowac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm dzisiaj właśnie miała pierwszy raz ... z globulkami Patentex oval... i powiem szczerze, są po prostu kiepskie, jeśli chodzi o wygodę. Pienią się, czasami pieką, cieknie ze mnie jak z kranu, cali jesteśmy w tym usmoleni, do tego kanapa i w ogóle. Dzisiaj właśnie też nie było mi wspaniale podczas stosunku, teraz przeczytałam, że te globulki zmniejszają tarcie - i to jest święta prawda. Prawie nie czułam go w sobie :( Poza tym, jeszcze długo, ze dwie trzy godziny po stosunku wciąż mi to wyciekało :( straszne to jest, taka papranina, ale cóż ... czego się nie robi dla bezpieczeństwa. Osobiście nie polecam tych globulek jako stałego środka antykoncepcyjnego, z wyżej wymienionych powodów, ale kiedy są dni płodne, czy większy stres, szybki numerek, warto obok gumek nosić też globulkę :) Pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koffana
Ja bardzo długo leciałam na globulkach Patentex Oval... nie czułam specialnego dyskomforty mój facet też nie, fakt troche się pieni ale da sie żyć... jeśli kochasz się na leżąco inaczej troche głupio :/ Zawsze z prezerwatywą plemnikobójczą i jakoś daje rade... Za 6 sztuk płacę 15.20 :) wiem dokładnie bo średnio co dwa tygodnie kupuje :) tylko czekajcie nawet wiecej niż 10 min tak około 20 bo nie zawsze rozuszzcaja sie szybko... czasami trzeba czasu... Ostatnio zaczęliśmy już po 10 minutach pękła guma i dni płodne były a potem było bieganie za Postinorem... heh.... wiec lepiej czekać. Dni niepłodne + globulka + dobra prezerwatywa plemnikobójcza = brak ciąży :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weszlam na te forum z ciekawosci po przeczytaniu reklamy w gazecie o wlasnie tych globulkach patentex oval mam do was pytanie na ulotce jest napisane skutecznosc- 99,7% po przeczytaniu waszych wypowiedzi kazda z was pisze ze dodatkowo stosuje prezerwatywe... to po co ta globulka? ja wczesniej korzystalam z metody sex przerywany- wiem ze to nie za madre razem z chlopakiem szukalismy skutecznej metody anty.. i doszlismy ze beda to plastry antykoncepcyjne jestem przy czwartym opakowaniu i jest swietnie dlatego pomyslcie o tej metodzie zamiast wydawac kase na jakies pieniace sie byle co pozdrawiam jesli ktos chcialby wiedziec cos wiecej na temat plasterkow piszcie skate1731@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczka987
Witam, ja nie używam hormonów, bo ostanio staszne rzeczy o nich piszą na Internecie: 1. o plastrach Evra : http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-domowy/1,57322,3042978.html 2. o spadku pożądania w przypadku hormonalnych pigułek: http://kobieta.interia.pl/seks/antykoncepcja/news?inf=722839 3. O pigułkach hormonalnych i wroście ryzyka zachorowania na raka: http://www.antykoncepcja.com.pl/pills1.htm Pozostają mi: prezerwatywy i Patentex Oval+kalendarzyk. Póki co 10 lat stażu nie mam wpadki ani nie stosuje przerywanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJECZKO 987...! Jak moge sprawnie odczytywac dni plodne i nieplodne z kalendarzyka. moj cykl trwa zawsze 28 dni. to znaczy ze 14 dnia jestem plodna tak??prosze o odpowiedz.... pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola11
wsumie to ja powtórze pytanko-skoro wszedzie pisze ze maja bardzo wysoką skutecznosc do 99% to dlaczego wszyscy uzywaja dodatkowo prezerwatywy?czy to konieczne?nie wystarcza tylko globulki?prosze o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafallll
Hej mam pytane. Dziś Kochalem sie z moja Dziewczyna uzylismy gumek i patentexsa. i mam pytanie podczas zakladnia gumy mozliwe ze na czubku bylo troche tego przezroczystego plynu. nie spermy chodz wiem ze w niej równiez moga byc plemniki. Oczywiscie 20 minut przed, wprowadzilem globulke partnerce. No i mam pytanie ?? czy nawet jezeli cos tam bylo na tej prezerwatywie czy moge spać spokojnie?? bo ja poprostu z drugiej strony dotknelem przy zakladaniu Guma nie pelkla nom i Nie dochodzilem w srodku na wszelki wypadek i bylo oki. Wiec czy mam Sie martwić ta gumka?? Ps. Te globulki nie sa wcale zle przynajmniej w naszym przypadku nie zauwazylem piany ale moze to ze stresu Bo to Byl moj Pierwszy raz jak i mojej partnerki . Chodz Moja Dziewczyna Stwierdzila ze rozgrzewaja od srodka Pozdro prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martitta127
WItam wszystkie kobitki :P...mam pytanie..bo macie racje,patentex pieni sie i to jest bleeeeee..a jakie sa dobre i tez skuteczne inne zabezpieczenie dopochwowe galaretki,globulki i inne..mozecie podac i nazwy i cene i czy są ok,czy nie pienia sie itd... i bez recepty są? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niusia19
WItam wszystkie kobitki :P...mam pytanie..bo macie racje,patentex pieni sie i to jest bleeeeee..a jakie sa dobre i tez skuteczne inne zabezpieczenie dopochwowe galaretki,globulki i inne..mozecie podac i nazwy i cene i czy są ok,czy nie pienia sie itd... i bez recepty są? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lola11 - nie wiem, gdzie spotkałaś się z teorią o tak wysokiej skuteczności środków plemnikobójczych... http://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_Pearla - wskaźnik pearla wynosi 6-26, czyli 6-26 dziewczyn na 100 stosujących ja zajdzie w ciążę, czyli ich skuteczność to 74-94%... wszędzie spotykałam się z radą, żeby stosować je w połączeniu z gumkami mimo wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka tez sobie uzywala na patentexach i dzis ma slodkiego bobaska o ktorym sie dowiedziala w 4m-cu ciazy...wiec same globulki odradzam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_18
Mam pytanko: Ktoś wie czy Patentex Oval można zastosować po stosunku?? Wiem że te globulki sie pienią i jest z nimi kłopot... Chciałabym mieć dobre wspomnienia po pierwszym razie ale też dobre zabezpieczenie... A może sama prezerwatywa durex classic wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co piszecie
wynika, ze globulki najlepiej stosować razem z prezerwatywą, o.k., ale czy nie wplywaja one na skuteczność prezerwatyw, bo gumki nie ze wszystkim można łączyć, tzn., czy nie powodują mikrouszkodzeń prez.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała_18 => nie stosuje się ich po stosunku! myślę że sama prezerwatywa wystarczy. albo idź do lekarza i zacznij brać tabletki (jeśli oczywiście chcesz) z tego co piszecie => nie one nie uszkadzają lateksu. zawsze przed zakupem globułek możesz zapytać farmaceuty czy można je łączyć z prezerwatywą, ale większość (o ile nie wszystkie) można. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_18
"Ja używam Patentex oval, ale tylko w te dni najbardziej płodne, bo szczerze mówiąc nic nie czuje w trakcie, jak mam je w środku... Ale ostatnio mój gin. powiedził, że można ich użyć po stosunku (oczywiście jeśli była prezerwatywa)." To jest cytat Yamato wiec pomyślałam że skoro Patentex Oval ma właściwości plemnikobójcze to nic się nie stanie gdy zastosuje się go po stosunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niespokojna17
Witam! mam pytanie bo słyszałam ze przy używaniu globulek moge pozniej być nieplodna ??? czy to prawda proszę odpiszcie bo wyjeżdżam niedlugo i chce sie jakos jeszcze zabezpieczyć ;((( mam nadzieje ze szybko odpiszecie ;)))) a tak to ja bralam dwa miesiące tabletki a tak to sama prezerwatywa i przed spuszczeniem sie moj chlopak wychodzi ze mnie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos tu polecal plastry
i pigulki i owszem na poczatku spoko, ale po kilku latach, cellulit, zylaki, brak popedu, odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mallutkaaaa
a jak jest z patentexem w dni plodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stosuje gumkę plus globulki w te dni niepewne ;) nie narzekam .nic się nie pieni w moim przypadku. tyle ,że potem wycieka . kosztują 15.20 (6 sztuk) a durex extra safe nie ma substancji plemnikobójczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×