Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Poradźcie. Czy w Polsce takie dom to wiocha?

Polecane posty

Gość gość

Podobają mi się amerykańskie domy w stylu wiktoriańskim. Marzy mi się taki dom. Jesteśmy na etapie szukania projektu. Zastanawiam się czy wybudowanie domu a takim stylu w PL to nie wiocha? Na pewno byłby inny niż wszytkie... Co myślicie? Coś w tym stylu. 250m2. https://www.dreamhomesource.com/plan/2772-square-feet-4-bedroom-3-50-bathroom-2-garage-sp101433 Albo taki. https://www.dreamhomesource.com/plan/2350-square-feet-3-bedroom-2-50-bathroom-2-garage-sp95327

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie panienka z okienka 30
Dla mnie super , nie lubię rozwiązań takie jak każdy ma , wiem ze to zaciągnięte ze stanów ale przynajmniej nie taka wiocha jak w pl widziałaś/ les te żółte itp kolorystycznie domy ? Hahaha to jest wiocha jakich pełno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten pierwszy kojarzy mi się z serialem "Czarodziejki".. Co do pytania.. Zawsze znajdą się osoby, którym się ten styl nie podoba i uznają za wiochę, a tez i takie, które będą się zachwycały nad tym stylem.. Ile ludzi tyle gustów, pytanie tylko czy dom ma się podobać Tobie czy innym.. :) W końcu to Ty będziesz w nim mieszkał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio cię obchodzi co ktoś powie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
posiadanie mieszkania to w polsce sukces a ty pytasz o dom jednorodzinny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie mi się też nie bardzo podobają te typowe polskie klocki. Wszytkie na jedną modłę. Te amerykańskie mają charakter i te ich werandy.... Cudo. Mężowi ten styl również się podoba ale mówi, że okolicy w której będziemy się budować same tradycyjnie polskie domy i będziemy pasować do sąsiedztwa jak pięść do nosa. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amerykańskie domy to domy z zapałek budowane po taniości. Wiem bo sama w takim mieszkam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale te werandy mają cudne. Marzę o takiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne! Chciałbym taki mieć. Wygląda bogato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się nie podoba, Ale to moje zdanie. Nie ja będę w nim mieszkać tylko Ty więc po co pytasz obcych ludzi? Skoro tobie się podoba to bierz taki projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie panienka z okienka 30
Owszem koszt będzie duuuzy ale dom ładny i nietuzinkowy w Polsce , ja bym się innymi nie przejmowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiocha? Coś Ty. Aczkolwiek wydaje mi się, że do takiego domu potrzebna jest duża działka, żeby dom był bardziej w głębi (myślę o prywatności na tarasie) a nie tuż przy drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powodzenia z wjazdem na wózku inwalidzkim na starośc, zamiast tych schodów będziesz musiała na podjazd przerobić bo się do domu nie dostaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:56 nie martwię się. Nie po to mam dzieci żeby się teraz przejmować jak wejdę do domu na starość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A to akurat powiedz mieszkańcom "klocków" , z których większość jest na podpiwniczeniu i do mieszkania jest po schodkach na wysoki parter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ładne. ALe do mnie w ogóle domy z werandami nie przemawiają. Jeśli mam mieć miejsce, żeby posiedzieć na bujanym fotelu, to na tarasie z tyłu domu, a nie frontalnie od drogi. Nie muszę robić za lokalny monitoring :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie sie nie podoba, za duzo tego wszyskiego, wyglada jak cyganska willa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha cygańska willa, dokładnie tak :D Takie domy to taki amerykański odpowiednik naszych rodzimych żółtych "willi" z balkonami z każdej strony, obowiązkowym wykuszem w jadalni i wstawkach z piaskowego kamienia plus kolumienki. Badziew i tandeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe w jakich rezydencjach mieszkają autorzy złośliwych komentarzy. Autorko, dom ma charakter, wygląda okazale. Jeżeli vWam się podoba to nie ma co pytać z, chyba że jeszcze poszukasz czegoś bardziej uniwersalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się podoba ale ja mieszkam w Norwegii tutaj mają takie podobne domu zawsze mówię że skopiowane z Ameryki ale są urocze, tylko nie wiem z czego ty chcesz tutaj mają drewniane, ale też już robią z paneli pogoda też nie zachwyca deszcze wiatry wszystko okropnie plowieje w Polsce klimat też nie zachęca z czego te domy drewniane trzeba częściej odmalowywacniż murowane bo brzydkie się szybko robią. Mi się bardzo podobają są inne niż te które teraz wszyscy budują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tak, w Polsce zwłaszcza będzie mieć "charakter": charakter koszmarka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wole mniejsze domy takie 140 m2, ale te też są ładne. Jeśli wam się podoba to w czym problem...Jak dla mnie za dużo okien do mycia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiocha nie wiocha. Ja bym sobie walneła taki dom jakbym miała kasę i jakby mąż sie nie sprzeciwiał w nim mieszkać. Reszta ludzi by mnie nie obchodziła. Ludzie jak to ludzie jeden obgada, wyśmieje a drugi sie zaintryguje i zachwyci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś I tak powstają wspomniane "gargamele"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:10 W amerykańskich filmach to było tak, że ktoś siedział na werandzie. Ten kto szedł akurat drogą to nawiązywał niezobowiązującą pogawędkę a właściciel domu siedzący na werandzie to nie miał z tym problemu by zamienić parę słów, a wręcz przeciwnie i wszystko to było takie niewymuszone. Emanowała taka otwartość na ludzi. Ale takie rzeczy to tylko na filmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ubiłabym każdego, kto by mnie zaczepiał jak sobie w swoim domu na werandzie czy gdzie indziej piję piwo czy po prostu chcę sobie odpocząć ;) Może też stąd w USA tyle wypadków z bronią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
07:36 Lepszy dom "gargamel" niż człowiek gargamel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Gorzej, jak i dom gargamel, i jego właściciel takoż :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce jest odpowiednik takich domów. Nie wiem jak w innych częściach Polski, ale ja jestem z małopolski i jak wyjeżdżam na wieś to tam na polach widuje się prawdziwy wysyp domów stylizowanych na mini zameczki z wieżyczkami. Jest to bardzo często spotykany motyw. Budują je ludzie którym się dobrze powodzi. Mi to nie przeszkadza, a nawet się podoba mimo że ktoś mógłby taki dom skrytykować. Sama bym mogła spokojnie w takich mieszkać. Ci co krytykują to często sami nie reprezentują sobą zbyt wiele jako ludzie pod względem wysławiania się, czy klasy zachowania. Miałam okazje zaobserwować z autopsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ci co krytykują to często sami nie reprezentują sobą zbyt wiele jako ludzie pod względem wysławiania się, czy klasy zachowania. Miałam okazje zaobserwować z autopsji." przyganial kociol garnkowi:D nie ma takiego wyrazenia jak obserwacja z autopsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×