Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Egzamin zawodowy asystentka stomatologiczna 2018

Polecane posty

Gość gość
Do gość z 22.53 - a po to musisz napisać też o modelach gipsowych, bo przesyłasz wycisk do pracowni więc pracownia musi odlać model gipsowy ( to jest egzamin, tu wszystko musi być opisane nie tak jak to wygląda w gabinecie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to były wyciski alginatowe i jakie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak więc napiszę jeszcze raz to co wczoraj: jeśli będziecie miały w arkuszu, że pacjent ma być umówiony na następną wizytę w celu przymiarki próbnej protezy woskowe to w etapach do pracowni piszecie: proszę o odlanie modeli gipsowych ( a w przypadku jednego wycisku: modelu gipsowego) I wykonanie protezy woskowej. Następny etap: proszę o wykonanie gotowej protezy. Natomiast w karcie pacjenta w rubryce zabiegi piszecie: pobrano wycisk np żuchwy, masą alginatową, na łyżce standardowej do braków częściowych, pobrano woskowy kęsek zgryzowy, dobrano kolor zębów, umówiono pacjenta na następną wizytę np za 8 dni ( to będzie podane w zadaniu) w celu przymiarki próbnej protezy woskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyciski były tylko alginatowe ale trzeba to napisać, bo tu chodzi o to aby sprawdzić, czy wiemy z czym mamy do czynienia I czy wiemy co się z czego bierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość0578
a mam jeszcze pytanie pacjentem była kobieta czy mężczyzna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:) :) :) :) :) kobieta w sukience w kwiaty I w kapeluszu słomkowym :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo tak jest tu już pomieszane że nie wiedziałam czy sylikonowe też były czy nie . dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja se zadwoniłam do pani protetyk :) hahaha... w tym przypadku to ma byc tak; Proszę o wykonanie modelu gipsowego szczęki oraz przygotowanie próbnych protez woskowych szczęki i żuchwy. Kolor trzeba podać !!!! kęsek musi być. mam nadzieję że pomogłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wytłumaczy mi ktoś dlaczego jest pominięty etap wzornikow wiekowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Woskowych * oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo tak se wymyślili dla utrudnienia .... ot po prostu żeby myśleć ..... można od razu zrobić próbę protez jeśli jest kęsek zgryzowy i niewielkie braki w uzębieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja co niby napisałam o 6.33? To samo. Z tym, że jeśli w zadaniu jest wykonanie tylko jednej protezy np szczęki, to nie piszemy proszę o wykonanie próbnej protezy szczęki I żuchwy, tylko tej, która jest w zadaniu. Przecież pacjent może tylko jedną protezę potrzebuje bo reszta uzębienia jest ok. Nie piszcie na pamięć tylko czytajcie o co chodzi w zadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale było napisane w zadaniu.... ponoć....., że pacjent na wcześniejszej wizycie miał juz pobrany wycisk żuchwy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo zaesze musi być wycisk przeciwstawny, nawet jeśli są wszystkie zęby w którymś łuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyleze namieszali bo normalnie robi się obydwa wyciski razem. Są jednak sytuacje, że jeden wycisk np żuchwy się nie uda I lekarz musi go pobrać jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to czemu miałyby być te wyciski rozdzielone ??? jak się bierze to się bierze od razu ... a nie tak na raty... chyba że ... pacjent przyszedł do gabinetu zrobić w tym wypadku protezę żuchwy... pobrano wycisk na pierwsze wizycie .. poszło do technika a on se namyślił że też by chciał i szczękę .. i przyszedł powiedzieć zróbcie mi też ta góra ;) .... to co, tak nie można ??? można ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak więc czytajcie dokładnie o co chodzi w zadaniu I będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jeśli przyszedłby zrobić tylko jedną protezę to I tak pobiera się wycisk I żuchwy I szczęki bo inaczej nie zrobi technik protezy, musi mieć obydwa wyciski zeby odlać obydwa modela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Modele *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wtedy sie te wyciski pobiera na jednej wizycie nie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo jakby to wyglądało ... przychodzi facet do gabinetu zrobić protezę żuchwy ... pobieramy mu wycisk .... i co... za parę dni ma przyjść po wycisk przeciwstawny ??? bezsensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak na jednej wizycie. Ale tak jak napisałam są różne sytuacje. Jeden z tych wycisków mógł się nie udać I technik kazał powtórzyć. Więc już się nie pobiera dwóch znowu tylko ten, który się nie udał, pobiera się kęsek I tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli moze być napisane ze jakiś model gipsowy (np szczęki) jest juz wykonany wiec w 2 etapie wpisujemy ze prosimy o drugi model gipsowy( np żuchwy) i jeszcze prosimy o wykanienie protezy woskowej tej ktora pacjent ma mieć zrobiona. I 3 etap oddanie gotowej protezy. A pacjent ma przyjąć na następną wizyte na przymiarke tej protezy woskowej i na kolejną na oddanie protezy. Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posłuchaj, ja się nie upieram jaki to był przypadek. Jeśli będziesz miała w zadaniu, że pacjent ma mieć wykonane obie protezy: żuchwy I szczęki to prosisz o wykonanie obu, a jeśli tylko jednej to prosisz pracownie o wykonanie protezy tej o którą chodzi w zadaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli na tej jednej wizycie pobieramy wycisk ten o który proszą (szczęki lub żuchwy) , pobieramy kesek zgryzowy i dobieramy kolor uzebienia? Na egzaminie był kolornik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 9.16 - brawoo, dokładnie TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdaje o 12 dzisiaj ..... stresuje się ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolornika nie było ale w karcie pacjenta w rubryce zabiegi musisz wpisać min, że dobrano kolor zębów bbskoroną protezęskoro pracownia ma wykonać próbną protezę woskową. Nie musisz podawać koloru jeśli nie będzie tego w zadaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję , zrozumiałam to dzieki Wam a raczej Tobie o co chodzi ( bo konkretnie to tylko jedna osoba odpowiada). Jesteś naprawdę bardzo mądra i masz duzo cierpliwości skoro piszesz nam to ze 100 razy to samo :) i to bezinteresownie. Ja sobie bardzo doceniam takich ludzi i na pewno to dobro wroci do Ciebie kiedyś:) Bardzo dziekuje bo zrozumiałam a najważniejsze to zrozumieć co się pisze i co sie robi a nie wykuć na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze sory jakis bigos w tekscie mi wyszedl :) mialo byc: kolornika nie bylo ale skoro prosisz pracownie o wykonanie protezy probnej to w karcie pacjenta w rubryce zabiegi musisz tez napisac ze dobrano kolor zebow. Jesli w zadaniu nie ma jaki to kolor to nie podajesz ale napisac trzeba. Pisalam dzis juz wczesniej o tym. Nie stresujcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×