Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Egzamin zawodowy asystentka stomatologiczna 2018

Polecane posty

Gość gość 18
Ile ruchów musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, że ten temat był poruszany milionpięćsetstodziewięćset razy, ale czy ktoś jest pewny na 100%, że nie trzeba robić kęska zgryzowego, tylko mamy wyłożyć wosk? Osoby które już pisały - czy w zadaniu było polecenie żeby zrobić kęsek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma nie byc keska i wosku nie bierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto dzis zdawal o 16 ? niech napisze jaka lyzke mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wazne jaka ktos miał łyzke .chyba łyzki odrozniasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale napisac moga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tej pory wszystie miały kęsk więc kęsek jest I musi trafić do torebki z wyciskiem. W zadaniu może być napisane: woskowy rejestrator zwarciowy, kések zgryzowy itp. Tak więc wczytaj sié w zadanie. Tyle osób już zdawało I wszystkie wosk pakowały do torebki. Dlatego w zadaniu następnym etapem jest przymiarka protezy woskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wszystkie mówiły to jest tylko pasek wosku więc nie da się z tego zrobić typowego kęska ale trzeba go zapakować do torebki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, wczoraj pisałyśmy o wygładzaniu wycisku - okazuje się, że faktycznie jest to ważne. Tak więc odkręcam to co napisałam, że jak nie zdążę to nie wygładzé. Jeśli nie zdążę podejść do kranu to skorzystam z pomysłu dziewczyn, które tu pisały I zanurzę palce w wodzie, która będzie w tym dodatkowym kubku na moim stoliku. Kubek wyrzucę do niebieskiego tak, czy siak. Jednak myślę, że dam radę do zlewu dotrzeć na czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobra życzę powodzenia, a Wy trzymajcie kciuki za całą moją grupę dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ten kawałek wosku który jest niby kęskiem , mam tez opłukać pod woda i zdezynfekować a potem włożyć torebki z już znajdującym sie tam wyciskiem i zwilżonym gazikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wygładzamy mase woda .to ile trzeba dac tej wody ?Wystarczy raz zamoczyc palce i dotknac ta mase ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak robicie masę do wycisku to przy stanowisku asystentki czy przy zlewie? I co dajecie najpierw wodę czy proszek. Boję się że wyjdzie mi za gęste, mogę dolać wody wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli praktyczny mi poszedł ok ale narobiłam głupot w dokumentacji to jak to jest oceniane? %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skad wiesz ze masz głupoty dokumentacjii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wyrabiam. Zobaczylem ten temat i z ciekawości przeczytałem jakie są zarobki asystentki stomatologicznej. Wyszło że mediana to 2400 brutto, czyli minimalna krajowa. Serio są takie niskie zarobki? To jest jakies chore. Przecież według mnie to praca wymaga dużo umiejętności i jest męcząca jak cholera. Ktoś mi odpowie czy rzeczywiście tak słabo płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mało płacą to jest prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
higienistka zarabia troche wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zleceniu zrobiłam głupoty i w karcie pacjenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisz co napisałas ?w tej kartce pacjenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na ile punktow jest praktyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dawno byłem u stomatologa i obsługiwała mnie pani stomatolog i jej asystent. Asystent dopiero co skończył szkołę i to była jego pierwsza praca. Uczył się. Stomatolog ciągle po nim wrzeszczała i naśmiewała się z niego. Byłem na trzech wizytach i na każdej dokładnie to samo. W końcu pogadałem z nim po kryjomu i powiedział mi, że zarabia tutaj 1700/rękę, czyli 2300 brutto ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli co w końcu robimy z tym woskiem, po prostu go wkładamy do torebki razem z wyciskiem? Czy moczymy w ciepłej wodzie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wkładasz do tego dodatkowego kubeczka z wodą, wyjmujesz, składasz na pół, dezynfekujesz, wkładasz do torebki strunowej razem z wyciskiem na łyżce, bez zawijania w gazik, czy cokolwiek innego. Tyle wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli zapomnisz co z nim zrobić to pamiętaj tylko aby na koniec tego zadania w woreczku był wycisk I wosk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co trzeba napisać w postępowaniu laboratoryjnym i klinicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok dzięki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaCCC
Jeśli ktoś będzie szukać oryginalnych arkuszy i kluczy do egzaminów zawodowych z lat ubiegłych to polecam stronę http://darmowe.egzaminy-klucze.pl/ - strona jest w pełni darmowa, sama szukałam arkuszy do nauki na przyszłoroczny egzamin i z darmowych stron mogę polecić tylko darmowe.egzaminy-klucze.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobacz sobie na arkusze http://darmowe.egzaminy-klucze.pl/ a będziesz wiedzieć co było :) Znajdziesz tam też oczywiście klucze odpowiedzi. Na stronie są tam tylko oryginalne arkusze z poprzednich lat, wszystko za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×