Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zmiana zawodu w wieku 30 lat: lepiej zostać księgową, czy programistką?

Polecane posty

Gość gość

Programiści rewelacyjnie zarabiają I ZAWSZE chciałam się tego uczyć. ALE: po 40-tce pewnie będzie problem z utrzymaniem pracy, takie są realia. Na dodatek po drodze może pojawić się rodzina... W wieku 40+ zmieniać znów zawód- wydaje się to makabryczne, bo raczej nie będą chcieli przyuczać "wiekowej" osoby do nowego zawodu. Z kolei bycie księgowym też pewnie swoje minusy ma. Np. słyszałam, że niektórzy często muszą zmieniać pracę, bo są na nich naciski z góry, żeby źle księgowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Programistka zdecydowanie. To najlepszy i najwygodniejszy zawod swiata. Pracujesz z domu, na plazy, w lesie. Tylko potrzebujesz kompa i internet ze soba. Zarabiasz krocie nawet na niewielkich przedsiewzieciach. Prace bedziesz miec zawsze, bo w stosunku do potrzeb ciagle brakuje programistow. Piszesz, ze pozniej rodzina, dzieci... Ale do tego czasu mozesz zarobic niezly hajs i przy odrobinie myslenia kase zainwestowac. Na przyklad w nieruchomosci, albo zalozyc swoj wlasny stabilny biznes np. mala kawiarnie. W czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję bardzo za odpowiedź :) :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz jalieś doświadczenie w jednym bądź drugim zakresie? Albo jakąś już konkretną wiedzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ajakie to ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbym o sobie czytała, właśnie się zastanawiałam nad tymi dwoma opcjami. Pracuję w finansach w dużej firmie od roku, nauczono mnie wszystkiego od podstaw po zmianie stanowiska, ale nie wiem czy to właśnie to. Myślałam o jakimś kursie online programowania, żeby chociaż zobaczyć czy to mnie kręci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chociażby takie, że wiedziałabyś czy coś cię bardziej interesuje i w czym byś się lepiej czuła. To prawda, że programiści świetnie zarabiają ale ustalmy pewne fakty. Dobrze zarabjają dobrzy programiści a jest też ku temu pewien powód. Jeśli chcesz być dobrą programistką, a nawet i świetną to znaczy, że czeka cię multum nauki i praktyki. Powinnaś sobie odpowiedzieć czy jesteś na to gotowa i czy dysponujesz takim czasem. Dobrze też sobie zdawać sprawe, że technologie ciągle się zmieniają i ty też musisz na tym nadążyć. Co do pracy na plaży itd. (co było we wcześniejszym poście) to określa się to jako praca zdalna i nie w każdej pracy programisty są takie możliwośći a jeśli i nawet to raczej w wyjątkowych sytuacjach, co nie znaczy, że będziesz leżeć na słoneczku i się opalać tylko będziesz musiała na koniec dnia wykazać się swoimi postępami. Jeśli jesteś naprawdę już świetnym programistą to mogą zacząć się problemy z urlopami bo ciągle jesteś potrzebny, projekt goni projket a wszystko na twoich barkach. Ogólnie chodziło mi oto, że napewno warto jeszcze podpytać się np. jakiś znajomych, którzy są np. programistami albo księgowymi. A co najważniejsze dobrze byłoby się zorientować czy cię to w ogóle interesuje i czy chociaż to lubisz. Nie wiem czy słyszałaś o Carrot Girls. Tam jest pełno dziewczyn, które postanowiły się przekwalifikować na programistów albo planują i chyba się w pewien sposób wspierają. Dokładnie nie wiem bo narazie to onich słyszałam. Gdyby co powodzenia. Ja wybrałam drogę programistki i jestem bardzo zadowolona - ale kocham komputery i informatykę i mogę nad tymi zagadnieniami siedzieć godzinami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja np jestem po administracji i pracuje w biurze, a myślę nad studium optyka i otometria, wiec tez zupelnie co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za wszystkieodpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Moonlight_
Wybierz to co cię bardziej interesuje i gdzie czujesz się lepiej i pewniej. Warto pomyśleć nad jakimiś kursami, szkołami jeśli nie masz doświadczenia ani podstawowej wiedzy. Nie patrz tylko na kasę, szukaj pracy w której będziesz czuła się bardziej spełniona. Życie czasami zaskakuje. Mnie od zawsze interesowała kosmetologia, po latach żałowałam że wybrałam socjologię bez większych perspkektyw. Co prawda ukończyłam kursy stylizacji paznokci i kosmetyczne ale to zdecydowanie A mało na własny salon, do tego opłaty i podatki nasze państwo nie jest przyjazne małym przedsiębiorcom :( Po nieudanym epizodzie w biurze przekwalifikowałam się na kierowcę autobusu, dodatkowo trochę bawię się w paznokcie i drobną kosmetykę dla znajomych i własnej satysfakcji, już 10 lat dorywczo zajmuję się tym zaczynałam jeszcze jako nastolatka. Pogodziłam się z tym, nowa praca mi się spodobała jest stabilna i raczej pewna a w pewnym stopniu mogę się realizować też w kosmetyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×