Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Chore dziecko a aborcja w Polsce POMOCY

Polecane posty

Gość gość

witam Was Kochane. Byłam wczoraj na badaniach prenatalnych ... i świat mi się zawalił. 13 tydzień ciąża mniejsza niż być powinna, brak kości nosowej, niedomykalność zastawki trójdzielnej, zły obraz mózgu, zły obraz jelit, mała ilość wód płodowych. Lekarz nie pozostawiał złudzeń, że dziecko ma szanse aby być zdrowe. Wysłał mnie na badania krwi i na aminopunckję. Czekam na wyniki potwierdzające. Powiedział mi, że w Polsce jest prawo, które zezwala na aborcje w przypadku wad genetycznych płodu. Jednak ja się boję, że szpital odmówi mi pomocy i będę zmuszona urodzić chore dziecko. Czy jest tu kobieta, która miała podobną sytuację i dokonała aborcji? Czy ktoś robił problemy? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porozmawiaj z lekarzem niech pokieruje Cię gdzie się w razie czego udać, do jakiego szpitala, żeby nie było problemu z przyjęciem. Przykro mi, ściskam mocno i trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpisz se w Google terminacja ciąży wizaż. I tam masz duże forum na temat. Bardzo współczuję. Trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na forum wizaż możesz znaleźć pomocne porady, dziewczyny dają też wskazówki w których szpitalach można wykonać t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy z jakiego regionu jesteś. Np na Podkarpaciu nie ma żadnych szans na terminację w przypadku wad. Warszawa owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję Wam Kochane ... nikomu nie życzę takiego strachu ani bólu. Myślałam, że albo odwiezie mnie psychiatryk albo trafię na oiom po wyjściu od lekarza... Oglądałam te dzieci z zespołami downa, z zespołami edwardsa ... nie potrafię po prostu nie potrafię. Ja wiem, że to dziecko umrze. Mam 24 lata ... nie potrafię. Decyzja o przerwaniu ciąży też pozostawi na mnie piętno do końca życia, ale kiedy zobaczę to dziecko jeszcze gorzej będzie mi żyć. Boję się bo to jest chory kraj, boję się że każą mi rodzić i zachować ciążę nie wiem gdzie szukać pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdź na wizaż. Zrób amniopunkcje. Działaj i sprawdź co dolega dziecku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na wizaż jest jak się malować, co za glupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro Cię poinformował to napewmo zna też miejsca gdzie dokonują aborcji. Najlepiej to zapytaj niech Cię pokieruje..nie każdy lekarz jest potworem jak chazan. Bardzo Ci współczuję..najgorsze jest to że człowiek dba o siebie stara się bo ciąża i się okazuje że chore a takie wywloki piją pała w ciąży i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam na Śląsku, dojadę wszędzie gdzie to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przekopię na pewno pół internetu aby znaleźć pomoc. Nie mogę w to po prostu uwierzyć ... Jestem taka młoda, myślałam że takie rzeczy dotykała właśnie alkoholiczek czy ćpunek ... Dziękuję Wam za pomoc zrobię wszystko co możliwe. Najgorszy jest ten czas . :(:(:( nikomu tego nie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorsze jest to że nie dość że kobiete spotyka taka tragedia..to jeszcze musi się martwić czy w ogóle ktoś zrobi aborcję. Chory kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mało tego z tego co ja czytam , to zamiast dokonać aborcji oni wywołują poród i trzeba to dziecko urodzić. Boże pomóżcie mi ja nie wiem co mam robić ani dokąd iść ... ja nie daję już rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żałosna prowokacja. U 6 - 7 cm płodu lekarz ocenił stan mózgu i jelit, oraz ilość wód płodowych? Za pomocą czego? Mikroskopu elektronowego? Poza tym przy jakichkolwiek niepokojących parametrach pacjentka odsyłana jest do dalszej szczegółowej diagnostyki, która musi być potwierdzona przez specjalistę genetyka. Takiej diagnozy nie stawia się na podstawie jednego USG u pierwszego lepszego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
badanie prenatalne wykonuje się między 11 a 13 tygodniem c., a w 11 tc płód ma 5 cm. To właśnie w tym czasie można już wykryć wady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem można, ale nie stan jelit, czy mózgu. Litości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 13:04 Najpierw się naucz porządnie czytać ze zrozumieniem. Kolejna idiotka, która łyknęła prowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są przypadki że dzieci mają wykryte ,,jakieś wady,, a później rodzą się zdrowe, poczytaj sobie o tym. Aborcja to morderstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
On mnie wysłal na jakieś testy.pappa i na aminopunkcję. Z tych badań wyszło, że wszystko jest nie tak, nawet przyspieszone ma tętno. Chodzę co 2-3 tygodni do ginekologa jedynie mówił, że wiek ciązy z USG powinien być tydzień do przodu. Czekam na wyniki badań krwi. Może jeszcze skonrolować to gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś - są przypadki , że jednak to prawda i rodzą sie chore i jak się urodzi chore to ty małpo weźmiesz to dziecko. Masz pod sejmem walczą o to aby dzieci z opiekunami nie umarli z głodu. Umiesz tylko małpo dokopać komuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno ruda slaska bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie nazywaj mnie małpą. Mam troje dzieci, w tym dwoje niepełnosprawnych, w tym jedno niepełnosprawne adoptowane. Jest ciężko, ale tworzymy pełną miłości rodzinę. Zdecydowaliśmy się mieć dzieci, to mamy, z pełną świadomością i odpowiedzialnością. To są ludzie, którzy mają prawo do życia i miłości. Pod sejm się nie wybieramy. Nikt nie ma patentu na wieczne zdrowie. Ten kto popiera zabijanie zwłaszcza chorych dzieci musi być bardzo nieszczęśliwym, niezdolnym do okazywania miłości człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest twoje zdanie i spieprzaj, co tak mówisz, bo teraz wstyd ci się przyznać, że wkopałaś sie w te dzieci i chcesz aby inni też tak mieli jak ty. Po drugie zależy jaka niepełnosprawność dzieci, bo teraz praktycznie 80 procent to osoby niepełnosprawne. AS ja jako matka nie mogłabym patrzeć na cierpienie swojego dziecka przez całe życie, to tylko egoistki matki tak mają. I ja jako dziecko też nie chciałabym aby świadomie mnie matka rodziła jako roślinkę, tym swoim cierpieniem ją bym obarczała na każdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 15:54 Ja chętnie wezmę, właśnie jestem w trakcie procesu adopcyjnego dziecka niepełnosprawnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 16:21 A jak ci roczne dziecko zachoruje poważnie na nieuleczalną chorobę i będzie cierpieć, to też je zabijesz? Odpowiedz!!! P.s. Niczego nie zazdroszczę. A Ciebie mi żal. Nikt Cię nigdy nie kochał, to i empatii nie posiadasz, kochać i szanować drugiego człowieka też nie potrafisz. A to jest najgorsza niepełnosprawność ze wszystkich możliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co robić i pappa i amniopunkcję? Przecież skoro są nieprawidłowości, to test pappa nie pomoże. kiedy masz amnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, tak, terminacja ciąży to nic innego jak wywołanie porodu przedwczesnego. Będziesz musiała przez to niestety przejść. Takie są procedury i ich nie przeskoczysz. Po wynikach testu pappa i aminopunkcji dostaniesz skierowanie do szpitala, tam dostaniesz leki na wywołanie porodu i będziesz musiała urodzić. I nie straszne Cię tylko objaśniam jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko coś ściemniasz. Piszesz, że byłaś u ginekologa w czwartek i już masz wyniki aminopunkcji na które czeka się około 4 tygodni? Przechodziłam przez procedurę kwalifikującą do terminacji ciąży z powodu wady genetycznej i zajęła ona 6 tygodni włącznie z wizytą u genetyka, testem Pappa i aminopunkcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:15 ty masz prawo tak myślec, a inna kobieta ma prawo przerwać ciąże, jesli wie, ze nie podoła. Dlaczego chcesz na sile przekonywać do swoich racji? Skoro chciałaś chorych dzieci, to je miej, ale daj żyć kobiecie, ktora nie chce. I nie przekonuj, ze twoja racja jest jedynosluszna.'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze ci nikt aborcji nie odmówił, ani nie kazał rodzić chorego dziecka, a ty już pyszczysz, że chory kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×