Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JackieBlackie

Świeża rozwódka

Polecane posty

Gość JackieBlackie

Witam. 12.06.20018 r. zapadł wyrok, w którym sąd orzekł rozwód z winy męża. Wyrok ogłoszono zaocznie ponieważ mąż od 1,5 roku nie dotarł na żadną ze spraw. Mąż odgraża się, że odwoła się od wyroku bo mimo tego, że znęcał się nade mną psychicznie i fizycznie, nie czuje się winny. Jeśli wyrok zapadł 12.06.2018 r. do kiedy mąż może się odwołać? Boję się, że to znowu będzie się ciągnęło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie nie ciągło, to sie teraz będzie ciągnęło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też się odwołał bo rozwód z jego winy mieliśmy sprawę w październiku a potem po jego odwołaniu wyznaczono na maj w sądzie apelacyjnym ale i tak rozwód z jego winy jeszcze musiał mi zwrócić koszta sądowe za dwie instancje tak że się nie martw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obowiązuje już ta (niekonstytucyjna) ustawa,że można się odwołać od wyroku nawet sprzed 20-u lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16'20 Jest 21 dni na uprawomocnienie wyroku, to jeszcze ma czas na odwołanie do pocz.lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JackieBlackie
Rozumiem. Czyli 21 dni kalendarzowych, a nie roboczych? A jeśli wyrok się uprawomocni to rozumiem, że już nic nie może z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze dziewczyny czeka mnie rozwód,moj maz to dobry czlowiek ale jest alkoholikiem:-( Juz nie mam sil prosic go o trzezwosc,o zainteresowanie... W głębi serca go kocham i nie wiem co robic. Wiem ze nie moge z nim byc.Boje sie jak sobie poradze po rozwodzie,czy dam rade finansowo,bo dom jest jego i bede musiala mieszkanie wynajac. Milion mysli i strach,ale z drugiej strony ile ja bede patrzec na jego pijanstwo? Dosc mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko żeby się odwołać od wyroku to najpierw musi wystąpić o uzasadnienie dopiero jak je dostanie to wtedy dopiero liczą 21 dni tak że to się przeciąga w czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JackieBlackie
I na wystąpienie o uzasadnienie ma 14 dni od momentu wydania wyroku czyli od 12.06'18 ? A co jeśli ten czas na wystąpienie o uzasadnienie już minął? Może odwołać się bez tego czy to już wyrok prawomocny? Mamy 01.07'18 więc teoretycznie te 14 dni na wystąpienie o uzasadnienie już minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No przecież tzw.p.Prezydent wprowadził poprzez Sejm ustawę (niezgodną z Konstytucją,ale to dla nich szczegół) odwoławczą az 20. lat wstecz od wyroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jeśli nie wystąpił o uzasadnienie to znaczy że nie będzie się odwolywal czyli normalnie czekasz aż wyrok się uprawomocni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JackieBlackie
Czyli jeśli nie wystąpił o uzasadnienie, a wyrok zapadł 12.06'18 to kiedy się uprawomocni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W grudniu po południu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Świeża" i "rozwódka" to są antonimy!!!! I nie mogą występować a jednym zdaniu obok siebie. To tak jakby napisać "świeży kompost" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie 3lipca. Ale bym zadzwoniła do sądu 4 lub 5 i ci powiedzą czy już się uprawomocnil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JackieBlackie
Dziękuję za odpowiedź :) Udzielą mi takiej informacji przez telefon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17'45 już ty nie czepiaj się slow. Przeciez wiadomo,że to w zargonie osoba tuż po rozwodzie. Po co to trollować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że ci udziela tylko poprosza o numer sygnatury sprawy ja czekałam na uprawomocnienie się wyroku zadzwoniłam i się dowiedziałam że mój ex się odwołał i miałam apelacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JackieBlackie
Dzisiaj kompletnie o tym zapomniałam. Może zadzwonię 04.07 to będzie już wiadomo co i jak. Strasznie stresujący ten okres między sprawą, wyrokiem, uprawomocnieniem i w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wierzę Ci ją już to przeszłam i przez apelacje też tak że Cię rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co dzwoniłaś już? Czy już się uprawomocnil wyrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×