Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Poczucie własnej wartości

Polecane posty

Gość gość

Każdy mówi, że poczucie własnej wartości jest ważne. Aby stworzyć dobry związek, aby nikt nami nie pomiatał, aby ludzie nas cenili itd. No ok, zgadzam się z tym. Jednak jak mieć wysokie poczucie własnej wartości, skoro widzę przecież swoje wady (ok, zalety też), ale jednak wady w wyglądzie i zachowaniu też. Nie jest to przerysowane, ot, chłodna ocena faktycznego stanu. Nie czuję się przez to idealna, wiem, że taka nie jestem i przez to poczucie mojej wartości nie jest najwyższe. No ale co powinno się robić w takiej sytuacji? Udawać przed sobą i przed innymi, że nie ma się wad??? Że w pełni siebie akceptuję, choć tak nie jest? Nie wszystkie wady mozna przecież usunąć, niektóre będą zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz być idealna ? :D przestań się otaczać aroganckimi zrobionymi dziuniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam poczucie niskiej wartosci i przez to nieznajduje wymarzonego faceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mylisz wysokie mniemanie o sobie z poczuciem własnej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzi o to, że muszę być idealna, ale o to, że wiele razy w życiu uslyszalam, że mam niskie poczucie własnej wartości, przez to tez rozwalily sie moje związki. A mnie wydaje się, że mam normalne, tzn. mam też jakieś kompleksy (kto ich nie ma. Ale nie są one bezpodstawne), ale znam też swoje zalety. Nie uważam się za bezwartościową, ale słyszę, że mam niskie poczucie własnej wartości. To co robić, by było wyższe? Oszukiwać się i udawać, że nie widzę swoich wad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes pusta:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze studiujesz czy praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie to ma znaczenie, czy jeszcze studiuję czy już pracuję? I czemu jestem niby pusta. Zastanawiam się tylko. Jak niby mam podwyższyć poczucie własnej wartości, skoro mam też wady, których jestem świadoma, a których nie da się zniwelować. Każdy ma wady, dlatego dziwię sie, jak to robią osoby, które mają tak wysokie poczucie własnej wartości - skąd mają takie wysokie mniemanie o sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo sa zadufani i zarozumiali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są błędy i błędy ! Wady które można zaakceptować i nie ! O jakich wadach i błędach piszesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
różne wady - począwszy od niedoskonałości w wyglądzie, po wady charakteru (np. kłótliwość). Niektórych wad, tych zwłaszcza w wyglądzie, nie da się zniwelować. Nie jestem ideałem, więc nie mogę nigdy mieć takiego szczerego, prawdziwego poczucia własnej wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz za duże wymagania wobec siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale jak połączyć moje wady- liczne z wyglądu, a także te z charakteru, to duzo ich łącznie wychodzi. Zawsze słyszę, że muszę popracowac nad poczuciem właśniej wartości, ale jak? Jak zaakceptuję wady, to przecież one nie znikną, inni ludzie i tak będą je widzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak jak mieć wysokie poczucie własnej wartości, skoro widzę przecież swoje wady x Dążyć do realizacji swoich celów, osiągać je etapowo, spełniać się i dostrzegać, że jesteś zdolna i możesz sporo zyskać... Człowiek wartościuje się nie wyłącznie powierzchownością i charakterem, ale i aktywnością, rozwojem i osiągnięciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczucie wartości ZAWSZE idzie w jednym z szeregu z dumą i poczuciem godności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo wazne- w moich filmikach sa polskie napisy trzeba uruchomic na dole w prawym rogu www.youtube.com/watch?v=DMOjUJIN5yU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20.15 gdy brakuje ich nie będziesz mieć poczucia wartości, wypracujesz pychę, będziesz się wywyższać, ale to nie jest poczucie wartości. , jego nie musisz udowadniać ani sobie ani innym, ono po prostu jest i NIC ci go nie odbierze, człowiek sam sobie może odebrać, tylko i wyłącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:09 no racja. Dlatego uprawiam sport, uczę się, staram się doskonalić. Ok, czuje sie dzięki temu lepsza, ale jednak ciężko zapomnieć o wadach, które w moich oczach czynią mnie dużo gorszą od innych osób X 20:23 godność i dumę mam. Choć kiedyś wlasnie je schowalam w pewnej sytuacji, czego bardzo żałuje, bo walczyłam o osobę, od której czulam sie gorsza i w tych staraniach zatraciłam godność. Jednak ogarnęłam się. Nie wiem tylko jak nie popełnić podobnego błędu w przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×