Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lifeisgood

Jedno oko mniejsze u trzymiesięcznego niemowlaka

Polecane posty

Nie wiem, czy się martwić, ale jedno oko mojego niemowlaka (3 miesiace) wydaje się mniejsze... Zawsze później je otwiera po przebudzeniu, jak zasypia to tez najpierw to oko zamyka. Ma tez na nim widoczna żyłkę. Kiedyś bardzo mu ropialo, ale tydzień dostawał kropelki i od tej pory spokój. Czy któraś z mam spotkała się z takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, to bardzo powazna sprawa. Możliwe, że maluszek jest mutantem i ma nadludzkie moce. Skonsultuj sie z doktorem Xavierem na jak najszybciej. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka tak miala, bylo to zwiazane z asymetria twarzy, powstala przez krzywizne glowki (kierowala glowe na jedna strone tylko). Teraz ma ponad dwa lata i jest to niezauwazalne dla postronnych osob, ja widze subtelna roznice, bo wiem, na co patrzec. Jest ok. Glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiednio układają dziecko. Może mieć asymetrycena twarz. Najlepiej weź skierowanie i do fizjoterapeutki idz. Mój synek miał krzywa główkę. Od 3 m życia byl pod kontrolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn tak mial teraz ma 17 lat i to oko jest niedowidzące z astygmatyzmem,ma okulary i świetnie sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A badanie takie porządne miał w wieku 4 lat w szpitalu w Katowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pod koniec lipca ma szczepienie, zapytam doktora o ta sytuacje i skierowanie do okulisty... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobną sytuację też zakładałam tu temat. Kupiłam poduszkę headcare myślałam że to coś pomoże ale ani główka ani oko się nie poprawiło a to prawie 2 miesiące już.. u mojego dziecka to na pewno jest związane z krzywą glowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas byla plagiocefalia, ktora zdeformowala twarz. Oko bylo dziwne. U nas pomogla rehabilitacja i poduszka. Do okulisty jezdzimy caly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały jak miał niecały miesiąc to spał na prawej stronie cały czas i mu się odkształcola główka. Od tej pory (2 miesiace) śpi niemal cały czas na lewej już. Prawe oczko ma mniejsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam okulistka powiedziała że są pewne zespoły chorobowe i jak małemu nie cofnie się to samo to da nam skierowanie do kliniki okulistycznej bo może być potrzebna rehabilitacja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, na YouTube masz fajne ćwiczenia na asymetrię - spróbuj. Ja po tygodniu ćwiczeń z dzieckiem widziałam różnicę, a po dwóch miało symetryczną główkę - zaczęłam ćwiczenia w 7 tygodniu życia dziecka. Stosuj zasadę naprzemienności w każdej czynności ze swoim dzieckiem tzn. niech raz śpi na prawej stronie, raz na lewej, raz odbijasz dziecko na prawym ramieniu, raz na lewym itp. jeżeli ma główkę odkształconą po prawej stronie, zabawki wieszaj na lewej, żeby zmusić główkę do pracy. Są też takie poduszki z dziurką - rehabilitacyjne, używa się jej tylko w ciągu dnia. Do roku życia stabilizuje się główka także działaj. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do momentu osiągnięcia symetrycznej główki stosuj zasadę naprzemienności w ten sposób: niech dwa razy śpi na tej stronie, którą mniej używa, raz niech śpi na tej stronie bardziej używanej. I tak we wszystkich czynnościach rób. Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.33 dzięki za podpowiedzi ja też skorzystam:) u nas poduszka się nie sprawdza mały się z niej zsuwa a ostatnio położyłam go na niej i poszłam do łazienki wracam a on leży na materacu a poduszkę trzyma w rączkach i się nią bawi.. teraz go po prostu kładę więcej na lewej stronie do karmienia i może dzięki temu główka się spłaszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, może zsuwa się z poduszki bo mu niewygodnie? Jak ma spłaszczona główkę z jednej strony to po prostu trudno mu leżeć w pozycji centralnej ? Przy ćwiczeniach też trzeba dbać o to by główkę miał w pozycji centralnej i to niestety nie będzie na początku przyjemne - ja sobie podpierałam jedną stopą główkę dziecka by nie skręcało jej w tą mocniejszą stronę - taka blokada gdy robiłam z nim ćwiczenia na kocyku, a gdy leżało mi na kolanach manewrowałam udami by utrzymywać centralną pozycję. Ćwiczenia trzeba wykonywać baaaardzo powoli. To zresztą fajna firma czasu spędzanua z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To fakt główka ciągle leci na prawą stronę staram się właśnie żeby trzymał ją prosto np podczas zabawy albo kiedy usnie a kiedy kładę go na poduszkę nawet jak śpi zaczyna od razu się wiercić i z niej zsuwa jedynie na spacerach spokojnie na niej leży. dzięki za podpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn też tak miał i ta żyłka na powiece .Nikt jakoś się tym nie przejął ani w szpitalu ani potem przy kontrolnych wizytach . Dopiero w wieku przedszkolnym okazało sie że syn na to oko w ogóle nie widzi . Po przywróceniu funkcji widzenia w tym oku ma astygmatyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×